Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen juttatásokat kaphat az,...

Ilyen juttatásokat kaphat az, akinek 8 gyereke van? Csak a gyerekek után mennyit kap?

Figyelt kérdés
Nem nekem lesz/van annyi:),hanem egy utcabelinek és kiváncsi vagyok,hogy mennyit kaphat utánuk!
2010. aug. 2. 12:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem ilyen,hanem milyen?!
2010. aug. 2. 12:30
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Fúú, hát pontosan nem tudom, de anyumnak is van egy bnője, akinek 7 gyereke van. Ebből kettő már felnőtt, azokra nem kap semmit. Aztán 16, 8, 4, 4, 2. De egy pár éve kiszámoltuk, hogy kb 200at kap a "kicsikre", plusz még az a rengeteg dolog, amit családsegítőktől kap, meg innen-onnan. Gondolok itt kajára, főzni valóra, bútorokra, ruhákra... És ez egy magyar család... nagyon durva! Ja, a gyerekei meg nevelik egymást, szépen cseperednek, még a 43éves éves anyuci naphosszat ül a konyhaasztalnál, és kartonszámra szívja a cigit. Tudom, hogy kicsit eltértem a kérdéstől, csak muszáj volt leírnom, hogy az ilyen ember kapja a rengeteg támogatást, de aki neveli tisztességgel az egy szem gyerekét, annak semmi nem jár. Mert ugye egy gyerek nem gyerek... Na de mind1 is :)
2010. aug. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8 gyerek után a csp. 128 ezer ft, mellette még kaphat GYES-t, ami 28500Ft a legkisebb gyerek 3 éves koráig, utána meg lehet "főállású anya", amíg van legalább 3 18 évnél fiatalabb gyereke, míg a legkisebb betölti a 8. évet. Esetleg kaphat szociális segélyt is vagy gyermekvédelmi támogatást is, de csak, ha már nem kap Gyes_t...
2010. aug. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Meg az iskolásra, óvodásra ingyenes tankönyvet, ingyenes étkezést..
2010. aug. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Az étkezés nem ingyenes, hanem féláron van.

HA szociálisan rászorul, akkor lehet ingyenes, de ezt egy gyerekkel is lehet, az nem a gyerekek számától függ.

Ha sokallod ezt a pénzt, akkor gondolj bele, mit megeszik ennyi gyerek csak tejben, kenyérben, meg ruháztatni, stb.

2010. aug. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Sokallom! Ő vállalta, és mint írtam, az én egy szem gyerekem is megeszi a maga adagját, amit ki kell fizetnem, mert nekem senki nem segít. Erről beszéltem: egy gyerek nem gyerek...
2010. aug. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%
De, az egy gyerekre kapod te is csp-t. Ő a 8 gyerekre ennek 8-szorosát kapja, akkor azon mit sokallsz???
2010. aug. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hány évesek a gyerekek egyedül neveli -e őket.

Ha családban nevelkednek és minden gyerek jogosult családira akkor 128000 Ft a családi és lehet hogy anyuka is kap gyet-et ami + 25000 ft körül van,

Ha egyedül neveli a gyerekeket akkor 136000 Ft családit kap.

2010. aug. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!