Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tegnap az atv-n azt hallottam,...

Tegnap az atv-n azt hallottam, hogy el akarja venni vagy be akarja fagyasztani a gyerekek utáni juttatásokat ez igaz? Hallotta valaki?

Figyelt kérdés
én ezt nem értem tegnap ezt hallottam.eddig azért kellett fizetni mert ha nem akart valaki az minden pluszt fizessen akinek meg van attól meg el akarják venni én ezt nem értem.meg alig van magyar gyerek az országban ha ezt be hozzák még kevesebb lesz.
2011. jún. 12. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én azt hallottam, hogy csak 3 vagy 4 éves korig (pontosan nem tom) járna a családi pótlék.De szerintem ez még nem biztos. Sok mindent mondanak.
2011. jún. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Felmerült, hogy egy gyerekes család csak bizonyos ideig (3-5 év) kapná a csp-ot.Két gyerek után járna újra. Azt is fontolgatják, hogy a gyerek korától is függővé teszik, az évek emelkedésével növekedne az összege. Ezt most bedobták a köztudatba, lehet rajta rágódni. Azt csinálnak ezzel az országgal, ami jólesik nekik.Megmondták előre: a 2/3 mindent visz.
2011. jún. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát én ezt nem értem a férjem dolgozik én itthon gyesen és így nem tudjuk fizetni a számlát és éhen halunk akkor mi lesz?ja és 10 helyről 10 utasítottak vissza meló helyről.
2011. jún. 12. 17:30
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Teljesen igazuk van. Végülis olyan kevés a munkanélküli és az egyedülálló szülő is, hát csak el kellene venni tőlük azt a tizenpárezer forintot, ami a világon semmire sem elég. Ja, hogy legyen több gyerek? Igazuk van! Akkor gyorsan csináltatok magamnak még egyet-vagy kettőt hármat- aztán nevelem őket a segélyből. Vagy nem ez a cél?
2011. jún. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát gratulálok.

Az egyedül álló GYES-ből és Csp-ből élő anyákkal mi lesz? Ha csak ezt kapja így kb 33körül van. Ebből vonjuk le a rezsit, csoda hogy még nem haltak éhen.

A férjem keres, én GYED-et kapok + Családi, de így is nehézkes kihúzni.

fájna a kasszának ha nem lenne.

És mit is mondtak? Hogy egy család két gyereket el tud tartani CSP nélkül is. Nonszensz

Nem is tudom, megkérdeztek ezek egyáltalán egy családanyát, vagy bárkit is akinek "köze" van a dologhoz?

Minél több menjen be a nagy "közösbe" ez itt a lényeg, innen majd szépen szét lehet osztani parkgondozásra, pályázatokra, meg egyéb hülyeségekre.

2011. jún. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szánalmas, hogy az egyetlen valóban univerzális ellátással ezt megcsinálnák. Kérdem én, ha én egyedül nevelem a gyerekem, akkor most szedjek fel egy pasit valahol, csináltassak egy második gyereket, hogy újra kapjak csp-t? Mert azért nem mindegy, hogy kapom-e vagy sem. Főleg így, hogy csak egy helyről érkezik a bevétel.


Mondjuk már annyi mindent kitaláltak, és nem lett belőle semmi. Az ilyen hülyeségekre persze van eszük, de abban is biztos vagyok, hogy ebben az országban nem lehet szociális szakpolitikáról beszélni, mert egyszerűen hülyék hozzák a döntéseket. Osztogatni, azt nagyon tudnak, persze a potenciális választóknak, de hogy a népesség többi részével mi lesz, az nem izgatja őket. Pedig elvileg ők nem csak a saját szavazóik kormánya, hanem az egész országé. Elvileg. Gyakorlatilag persze egyáltalán nem így van.

Jaj édes jó Istenem, legyen már három évvel később, és hadd menjek ebből az országból!

Elnézést a kifakadásért, csak kb. minden napra jut valami Fidesz-csoda, amin fel tudom húzni magam.

2011. jún. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ilyenkor szokott eszembe jutni, hogy egy nagy frászt fogok én még mesterképzésen szociálpolitikát tanulni, hiszen hiába fogom én azt jól tudni, hogy ez hogy működik, ha egyszer az életben hasznát nem veszem, amikor ahol a döntések születnek, ott senkit nem érdekel ez. Ez talán egy szociálpolitikailag átgondolt döntés lenne? Ugyan már...
2011. jún. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
én ezt megértem talán ha lenne az anyukáknak munkahely.de 10 helyről 10 utasítottak vissza.érettségim van 1 éves eladói tapasztalatom és elég csinos is vagyok meg talpra esett.voltam eddig. de miután bele vágják a pofá..mba,hogy sajnos a gyermek az gond na akkor.vagy elmegyek egy állás interjúra és azzal kezdik,hogy ugye 30 éves koromig nem akarok gyereket.utána ha megtudják,hogy van ki dobnak mint macskát.......ha kéne én ledolgoznék még 10 órát is nagyon munka szerető vagyok de ennyi megalázás után hova menjek?hol kapok egy olyan munkát ahova nagy nehezen felvesznek?szóval nem értem:(
2011. jún. 12. 17:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!