Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok a Beatrix nevet?

Adnátok a Beatrix nevet?

Figyelt kérdés

Miért (nem)?

A Bea becenév nem tetszik nekem, de maga a teljes név igen, így nem szeretnénk, hogy becézzék. (Engem sem becéznek, pedig Viktória vagyok. Ha valaki levikiz, megkérem, hogy Viktóriának szólítson.)



2020. jún. 19. 20:30
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

1, neked komoly problémáid lehet. A húgom Veronika, én Viktória vagyok, ezek a nevek teszettek a szüleinknek, sosem beceztek minket, nálunk ez nem szokás. Nyilván tegez a párom, és van általa adott - nem a nevemből származó becenezem...

Nem lesz valaki sznob azért, mert azt szereti, ha kimondják a teljes keresztnevét. Felőlem te hivathatod magad Ancimancipancinak, nem mindenki vágyik erre, frusztrációdat meg ne itt vezetsd le.


Aki rendesen válaszolt, annak nagyon köszönöm :) lehet átgondoljuk a Beatrixot. Tetszik még az Abigél és a Johanna is.

2020. jún. 19. 21:48
 12/23 anonim ***** válasza:
97%
Az a baja, hogy nem szereti. De te miért vagy ennyire értetlen, hogy nem bírod ezt felfogni?! A ferjem Zsónak hív mert azt szeretem. De ezt te nem fogod kitalálni, ha nem tiszteled annyira embertarsaidat, hogy kérdezz annyit “hogy szólíthatlak?” kőbunkókám. Milyen alapon Vikizel le valakit, akit nem ismersz? Nem az a neve. A neve Viktória. De egy Krisztinát hogy szólítasz? Kriszti? Miért? Ha ő amúgy Kriszta?! Na érted. Itt nem velünk van a baj, te hajtasz szembe az autópályán.
2020. jún. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
83%

Beatrix névről nekem mindig egy játék jut az eszembe, lehet a Tetrix miatt.


Azt vettem észre, hogy (szerencsére) már nem divat egyből becézni a neveket. Az én lányomnak is hosszabb neve van és sosem becézzük, pedig nekem és a férjemnek is a becenevünk a megszokott. De valahogy nem adja magát, hogy becenéven szólítsuk.


Régen viszont sok Marika, Marcsi, Mari stb. volt, mert valahogy meg kellett különböztetni a Máriákat. Most már szinesebb a névadási paletta.

Meg azt vettem észre, hogy ha azonos nevű van a csoportban, azokat sem becézéssel különböztetik meg, hanem hozzámondják a vezetéknevet (Kis Hanna, Kovács Hanna).

2020. jún. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
96%

Úristen első, te beteg vagy.

Kérdező, ne mások becezes maniajabol indulj ki. Ismerősöm gyereket barnabarnak hívják. Igen, így hosszan, minden becezes nélkül, mert nekik ebben a formában tetszik. Mikor oviba ment, akkor megkertek az ovonoket h így szólisták a gyereket, mert ez a neve és nem szeretnék becezni. Így is lett. Rá lehet szoktatni az embereket.

2020. jún. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
87%

Nekem nem tetszik a Beatrix, mert x van benne,a többi név sem tetszik amiben x van (Alexa pl.), ezért nem adnám.

Volt egy ilyen nevű osztálytársam, őt Bettinek hívtuk, úgy szerette, a teljes nevét nem.

A Viktória egyébként egy nagyon szép név, de a Viki..., én sem bírnám, ha becézgetnék (ugyan így vagyok a Viviennel. Vivi, brrrr).

2020. jún. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
93%
Nem adnám.
2020. jún. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
95%

Van Beatrix nevű isemrősöm, soha senki nem hívta Beának, Trixinek annál inkább. De nagyon sokan a teljes nevén szólítják - ő mindkettőt szereti.

A Beatrix név szerintem szép, nyugodtan lehet adni. Az Abigél és a Johanna is szépek, amiket még említettél, nálam itt már csak a vezetéknév döntene, melyikkel hangzik jobban. Mindhárom név viselhető gyermek- és felnőttkorban is, nekem az a véleményem, hogy jó választás mindegyik.

2020. jún. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
93%
Nem rossz név, teljesen vállalható. Sőt, még szép is, tehát adnám.
2020. jún. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
12%
*Egyébként asszem, Beusként, Beácskaként becézném. Még esetleg a Betti is eszembe jutott; egyszer valaki egy Beáta ismerősömet lebettizte; azon gondolkodom, hogy talán egy alapból Beának nem is feltétlenül áll rosszul a Betti név; (mert a Bettina nevet én nem szeretem ,de ez megint ilyen egyéni vélemény), de szerintem a Beatrix jó név.
2020. jún. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
96%
Nekem tetszik a Beatrix.
2020. jún. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!