Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki vette igénybe a babaváró...

Ki vette igénybe a babaváró hitelt?

Figyelt kérdés
2020. jan. 24. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Mi.
2020. jan. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Meg mi.😀
2020. jan. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
És mi is :D
2020. jan. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a kérdés kiíró konkrétabb válaszokat várt. Mi gondolkodunk rajta. Két gyereket előre nem mernék aláírni, az első terhességemmel is eszem az ideget, mindig sírva jövök ki a dokitól mert mindig van valami izgulni való. Hitelt meg csak olyanra akarunk felvenni, aminek értelme is van. Pl. egy autónak csak csökken az értéke, viszont a házat jó lenne leszigetelni, de nem akarjuk eladni a lelkünk az ördögnek, lehet várunk 2-3 évet míg lesz rá pénzünk magunktól is. Plusz én nem mernék 10 millió hitel esetén aláírni 20 évre 50 ezer forintot. Az nagyon sok idő és nagyon sok állandó kiadás. Ha netalántán egyikőnk meghal, a másik félnek nagy teher lenne egy keresetből fizetni (én a férjem keresete nélkül éhen halnék, ő pedig a gyerekfelügyelet miatt nem tudna maszekolni). Csábító, hogy a második gyerek születésekor 30 %-ot elengednek, de mivel még egyet sem szültem, nem merek bevállalni olyat, amit nem ismerek. Szóval szerintem mi nem fogunk babavárózni.
2020. jan. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A legfontosabb az lenne hogy meglévő gyerekre fel lehet-e venni? 2018-ban született a kisbabám és még vállalnánk 2 gyereket. Így vennénk fel a hitelt, és arra számítunk hogy teljes összeget elengedik. Sok helyen olvastam azt hogy meglévő gyerekre nem jár de az otp oldalán találtam egy ilyet “ha a házaspár már egy gyereket nevel, akkor egyikőjük az első házasságában él”. Ez mit jelenthet pontosan?
2020. jan. 24. 11:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Meglévő gyerekre nem lehet kérni.
2020. jan. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt jelenti, ha már neveltek gyereket, mert van már, akkor feltétel az mellé, hogy legalább az

egyikötöknek első házassága legyen, amiben jelenleg éltek.

2020. jan. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha teljes hitelelengedésre hajtotok, az csak úgy lehetséges, ha még 3 gyereket szülsz a meglévő mellé. Aki már megszületett, sajnos egyáltalán nem számít ebben az esetben.

A lányomék felvették, de már úgy, hogy teherbe esett. Amikor már a számlájukon volt a pénz, akkor bemutatták a kiskönyvet is, így azonnal fel is függesztették a törlesztést, plusz ugye a kamat már elengedésre került. De például a kezelési költséget fizetni kell ettől függetlenül minden hónapban. Azt hiszem 4500 Ft.

2020. jan. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!