Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Írnátok külföldi (amerikai,...

Írnátok külföldi (amerikai, angliai és más országbeli) gyereknevelési szokásokat, ami a miénktől eltér?

Figyelt kérdés
Olyan dolgokra gondoltam, mint pl. csecsemőgondozásnál mit tartanak fontosnak, hogyan foglalkoznak a picikkel és később nagyobb korban, mik az elvárások, követelmények, amelyek a mi kultúránkétól eltér.
2010. júl. 19. 16:00
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én Angliában élek már lassan 3 éve. Ahogy itt tapasztalom, mást jelent számukra a család, mint nekünk. Ők hűvösebben állnak hozzá a családhoz. Nem jelent számukra annyit. 6 -9-12 hónappal a szülés után visszamennek dolgozni a nők, bölcsibe adják gyereküket. Sokkal lazábbak itt a sulik, nem vernek bele annyi baromságot a gyerekek fejébe, mint otthon, viszont szerintem túl keveset. Amikor először ideértem, ők mindig éreztették, hogy van Európa, meg van Anglia. Először zavart, nehogy már különbnek tartsák magukat. Ma már én is azt mondom, hogy van Európa, de Anglia olyan messze áll mindenben tőle, mint Makó Jeruzsálemtől. Abszolút minden más itt. Sok európaival megtalálom a hangot, a közös nevezőt, közös dolgokat, amiket ugyanúgy csinálnak...de Anglia merőben más. De most csak a családot nézzük. Pórázon sétáltatják a gyerekeket, nem vicc, inkább fogja a pórázt a szülő, minthogy hozzáérjen a gyerekéhez. Állandóan költözködnek, nekik nincs házuk, lakásuk, albérletben lakik 80%a az angoloknak. Nem foglalkoznak annyit a gyerekkel, ha a család téma feljön: "csak gyereket ne szülj" ezt mondják. Nem tudom, milyen hírek mennek el Mo-ra, de itt minden újságban benne van, hogy vagy egy anya ölte meg gyermekét, vagy a gyermek próbálta megölni őt, vagy hogy tizenéves gyerekek felgyújtanak egy nénit a béna gyerekével...stb. 10 éves gyerekek gyilkolják egymást. Itt a lányok 15-16 évesen szülnek (nem mind, de elég gyakori). Itt szinte minden fiatal lány dupla babakocsival mászkál a városban, mert az első még korántsem nőtte ki a babakocsit. Egyébként 4-5 éveseket is láttam már babakocsiban ülni. Nagyon sok gyerek van, szinte minden 9 hónapban potyogtatják őket az anyukák. Sok kiskorú angol, de pici gyerekek is, sötétedés után is, van, hogy 10 órakor is, még az utcán vannak, vagy kivilágított kosárlabda pályán bandáznak. Egy-két dolog viszont tetszik: például egyforma uniformisba kell mindenkinek iskolába járnia:D De nem törődnek nagyon a gyerekek meleg öltöztetésével sem. Télen nyáron rövid kis szoknyákban vannak a lányok, az egészen picik is. Sokszor látom, hogy egy család megy az utcán, persze a legkisebb van legjobban lemaradva, 10 méterrel anyuka apuka mögött, fúj a szél, hideg van, a legkisebben néha még kabát se, a nagyobbikon már van kabát, anyukán apukán már lehet sapka is van, ha elég hideg van. És még folytathatnám a sort, a példákat, hogy elmagyarázzam, mennyire máshogy állnak ők a család témához.
2010. júl. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
66%
én nem vagyok távoli, talán nem is jelentős, amit írok, de nekem az tűnt fel, mióta itt olvasgatok, hogy mennyire vallástalanok a magyarországi fiatalok. Én romániai vagyok (nem szeretem azt írni, hogy erdélyi, mert nekem Erdély Kolozsvártól kezdődik, mi pedig Nagyváradon lakunk). Nálunk a gyermekek meg vannak keresztelve, sokan járnak templomba. A férjem református, én római katolikus vagyok. A fiam szintén református. A templom, ahova tartozunk, minden héten tart keresztelőt, sokszor többet is, mint 1. Van baba-mama szoba, ahol élőben tévén lehet nézni az istentiszteletet. A mi templomunk nagyon favorizálja a kisgyermekes családokat. Éppen ezét furcsállom, hogy a fiam keresztanyjának fia, bár Mo-on laknak, hazahozza Erdélybe a fiát konfirmálni, mert egy 20 ezres városban a fiú az egyetlen konfirmandus!!! Sőt, mi több, a fiú osztályában csak 3-an vannak megkeresztelve... Nekem ez felfoghatatlan. Mi sem voltunk nagy vallásosak, azóta járunk templomba, mióta a kisfiunkat megkereszteltük, de bármennyire sem tartottuk magunkat vallásosnak, eszünkbe sem jutott, hogy a kicsit ne kereszteljük meg. Azt hiszem, az egész rokonság felháborodott volna.
2010. júl. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
egy holland ismerősöm mondta, hogy ők passzírozott babbal, borsóval kezdik a hozzátáplálást. és nincs a babáknak semmi bajuk tőle.
2010. júl. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Nagyon tetszik a kérdésed, és nagyon érdekel is. Köszi hogy kiírtad! És bocs az off-ért!
2010. júl. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
87%

Az első válaszolónál érzek némi rosszallást olyan dolgokban, amit így is lehet nézni, meg úgy is. Pl. ez a pórázos dolog. Ezt mondhatjuk úgy is, hogy nem akar a gyerekhez érni, meg mondhatjuk úgy is, hogy praktikus és biztonságos. Az én fiam nem egyszer csinált olyat, hogy egy fél pillanatra elengedtem a kezét, hogy a táskámat a vállamon megigazítsam, erre ő pusztán viccből elszalad, én meg loholtam utána. Állandó félelmem, hogy ezt egyszer egy forgalmas út mellett csinálja és egy autó alá szalad. A másik meg az ezzel a hámos pórázzal kapcsolatban, hogy sokszor a gyereknek is kényelmesebb, mert így szabad mindkét keze. Én ezt nem tartom hülyeségnek. Csak itthon nem adnám rá a gyerekemre, mert tudom, hogy milyenek az emberek. Egyszer láttam ilyet egy gyereken, erre a barátnőm, akivel voltam, odament hozzá, hogy milyen gusztustalan dolog, hogy pórázon sétáltatja a gyerekét, mint egy kutyát.

A másik amit írt az első válaszoló, hogy még a 4-5 évesek is babakocsiban ülnek. Lehet, hogy ez nekünk fura látvány, ahhoz nyilván jobban hozzászoktunk, hogy az anyuka siet, mert sok a dolga, lót fut, és úgy vonszolja maga után a gyereket, hogy két métert nyúlik a karja, mert a rövid lábaival nem tud még lépést tartani. Emlékszem, ovis koromban mennyire utáltam apukámmal menni valahova, mert ő eleve nagyokat is lép, és gyorsan is jár, én meg futhattam mellette.


A rövidebb otthon töltött idő meg szerintem egyrészt lehetőség kérdése, másrészt megszokás kérdése. Pont a napokban gondolkodtam rajta, hogy mi megszoktuk, hogy 2-3 évet itthon vagyunk egy gyerekkel, de nagyon sok országban ennek csak a töredékét vannak otthon. És nem azért, mert nem szeretik a gyereküket, hanem azért, mert ez alakult ki, ez a természetes nekik. Mint ahogy nekünk meg az, hogy nem maradunk otthon 4-5-6 éves korukig.


Bocsi, nem akartam kötekedni, csak én nem látom ilyen negatívan azt, ami az angoloknál van, a legtöbb dolognak megvan a maga oka. Igaz, én nem éltem kint, de többször is jártam ott, meg elég sokat tanulmányoztam az ottani nevelési módszereket, igaz, inkább az iskolarendszert, de valamennyire a kisgyerekkori nevelésbe is bepillantottam.

2010. júl. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat és várom még, hogy írjanak mások is. Szerintem is érdekes ez a téma, engem nagyon érdekel, hogy más kultúrákban mit tartanak szem előtt a gyerekekkel kapcsolatban (nevelés, játék, étkezési szokások stb.)
2010. júl. 20. 10:35
 7/30 anonim ***** válasza:
57%

A valléstalanságrólannyit, hogy a XXI. sazázadban élünk, semmi szükség álszent köpönyegforgató papokra,akik évszázadokig uralkodtak, ha én hinni akarok valamiben (nem nevezném Istennek), akkor annak semmi köze ahhoz, hoyg elmegyek-e a templomba....

A keresztelőről meg annyit, hogy majd a gyrekeim felnőtt fekjel eldöntik, hogy mit akarnak.


Ha vallástalanságnak akarjuk hívni, akkor én örülök, hogy egyre több ember valláéstalan.

2010. júl. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Németország


Itt élünk és német a férjem.

Egyenlöre még cska most várjuk a babánkat, de van egy barátnöm akinek kisgyereke van itt.

Az elsö és szerintem fontos, hogy a korház látogatáson elmondta a gyerek orvos, hogy fontos hogy a gyereket csak háton altassuk. A csecsemö halálozás háton alvásnál nulla, míg oldalt és már irányokban lehetséges.


Nem lehet kapni a chucco fertötlenítö léjét, ennek egy okát gondolom, hogy olyan anygaot tartalmaz ami egészségre káros lehet. már a neten ezer helyen néztem de semmi, pedig chicco az egyik leggyakoribb baba márka itt is.


Minden nap kell a börét ápolni hogy ki ne száradjon, fördésnél mindneképpen baba kozmetikummal és ha egy napß nincs fürdetve akkor olajjal, a legtöbb börbetegség a száraz bör miatt alakul ki.


Több féle korház van, van ahol kötelezö vagy szoptatni mert elhivatott a szoptatásra, míg ahol én fogok szülni itt nem lesz az. segítenek de nem kötelezö.


Alapbóla németknél semmi nem kötelezö, ha akarod lemondhatsz az összes oltásról nem vagy köeteles beadatni a gyereknek. Semmi nem köteles.

2010. júl. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Sógornőm Texasban él.

6 héttel szülés után visszament dolgizni, mert addigra a munkahelyén kialakítottak a babának egy részt, teljesen felszerelve, nyugodt,rendes körülményeket. Állítása szerint ő már unta is otthon. És nem egy multi cég, csak ott ez a hozzáállás.

A szoptatás viszont nagyon nem "divat", sokan előre elhatározzák hogy nem is akarják.

A fia fütyijén a bőrt már a kórházban felrántották, úgy engedték haza.

Nincs újszülöttnek receptcsomag, se fürdetőkrém. Csak johnson and johnson.Meglepődött sokmindenen amit meséltem itthoni dolgokról.

Ja és nincs védőnő.

De ezeket ő mesélte, lehet hogy más államban már mások a szokások.

2010. júl. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Svédország: teljesen természetes körülmények a szülésnél, természetes, hogy apásan, terhesség alatt azt hiszem összesen 2 UH, nincs terheléses cukorvizsgálat, és nőgyógyászati vizsgálat. védőnő van az nézi vérképedet, szívhangot, vérnyomást, súlyt. Automatikus AIDS vizsgálat. Nincs 6 hetes kontroll, de van elbeszélgetés a védőnővel a foggamzásgátlásról. Nincs újszülöttkori oltás (3 hósan kapja az elsőt), mindent úgy csinálj, ahogy te jónak látod. Ne használj kence-ficét, az anyatej mindent megold (pirosodás, nátha..)Nincs konkrét hozzátáplálási idő, majd te eldöntöd a gyerekkel együtt. 1 év "gyes", utánna dolgozz, gyerekeknek változatos lehetőségek a bölcsire. Részmunkaidős foglakoztatás támogatása. Félévente látja az orvos a babát. Ingyenes D-vitamin, és oltások, igen kemény adók a gyesből is. Hirtelen ennyi. Egyenlőre saját tapasztalatból ennyit tudok mondani. Mindenesetre nekem sokkal szimpatikusabb, mint otthon
2010. júl. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!