Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek miért ilyen drága...

Szerintetek miért ilyen drága védekezni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy pl egy csomag óvszer ha olcsó is 500 600 forint, de a jobb kategóriás sokszor 1000 2000 vagy több, a fogamzásgátló amit szedek 3 éve, 7000/3 hó.

Mindenhol azt olvassa az ember, hogy mennyire rossz dolog az abortusz, mennyire rossz ha egy fiatalnak a 3. Gyereke van úton, de ha valaki iskolába jár, ösztöndíj sincs szinte lehetetlen kifizetni ezeket az összegeket, mert miből?


2019. okt. 19. 14:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is nagyon-nagyon drága, sokkal jobban kellene támogatni a fogamzásgátló eszközöket, főleg az óvszert, mert az sok nemi betegség ellen is véd.
2019. okt. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Óvszert szerintem illene pár száz forintért adni, és lehetőleg nem darabját hanem hogy a fiatal lányok mindig tudjanak a táskájukba is rakni ha buliba mennek, tehát jó pár darabot.

Fogamzásgátló egy viszonylag kibirható összeg, de ott is előfordul hogy az első nem válik be, akkor ameddig nem lesz megfelelő addig több ezer forint.

2019. okt. 19. 15:04
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Na igen... Hollandiában élek, itt 18 év alatt ingyenes a fogamzásgátló gyógyszer és az injekció. A gyógyszer amit én szedek, a Yasminelle-el azonos összetételű, csak épp nincs márkaneve, egy évre volt 30 euro...
2019. okt. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
45%

Gyereket nevelni még mindig drágább, mondjon bárki bármit.


Ha egyébként tegyük fel bármit használhat az adott nő, a fogamzásgátló kijön havi 2000 Ftra kb. Elhiszem, hogy vannak családok, ahol ennyi pénz is sok, de ott akkor alaposan átgondolnám a komplett életvezetésünket, mielőtt védekezés nélküli szexre adom a fejem.


Óvszert pedig lehet rendelni nagy tételben is, akkor nem olyan drága. Szexshopokban rendszeresen láttam 100 dbos kiszerelésben jobb márkákat vagy durex almárkákat 50/100 Ftos db áron. De nekem a rossmannban kapható 800 Ft 12db you and me márka is bevált,ez így dbonként kB 70 Ft. Ha kiváltod a teljesen ingyenes rossmann kártyát, kapsz 10% kedvezményeket, tehát akár már 720 Ft /12db áron is hozzájuthatsz.


Nem azt mondom, hogy én nem osztogatnék inkább ingyen óvszert mindenhol, de nem én vagyok a kormány, azt viszont nem gondolom, hogy aki nagyon akarja, az valahogy ne tudná megoldani a védekezését. Pl ha egy hónapban minden héten veszel 180 ftért csak 1 doboz sört, abból már kijön egy doboz olcsóbb gumi.

2019. okt. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
62%
Mert a kormány amúgy is azt akarja, hogy szüljé'... hol éri meg nekik, hogy támogassák a tudatos gyermekvállalást? Ki fog akkor rájuk szavazni a krumpliért?
2019. okt. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
#4es, te nagyon el vagy tévedve. Foggátló gondjai nem azoknak van, akik képesek a neten rendelni, meg a rossmanba járkálnak kuponozni... cigánysoron lévő szegényeknek, meg a kis tiniknek, akik rendelni sem mernek, meg pénzt kérni gumira.
2019. okt. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

Már megbocsáss, de 7000Ft/3hónap az kb. 2300Ft/hó.

Áruld el, ez mitől drága?

2019. okt. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
56%
Sztem nem drága. Egy gyerek sokkal többe kerül. Az abortusz rossz dolog, te jónak mondanád egy kis élet kiontását? Akinek meg arra van esze h széttegye a lábát, legyen arra is h védekezik normálisan. Az a baj h a felvilágosítás nulla. Fiatal lányok a ciklusukkal sincsenek tisztába sajnos. És szabadjára vannak eresztve, semmi felelősségérzetük nincs, fiatalok.
2019. okt. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%

Nekem 14000/3 hónap és lehet, hogy csak 4600 körülre jön ki/hó, de azt a 14ezret egyszerre kell kiadni érte, ami bizony rosszul esik, mert kettőnknek annyiból megfőzök egy hétre.


Amúgy szerintem azért ilyen drága, hogy ne sokan vegyék. Gondolj bele mennyivel kevesebb gyerek születne, ha mindenki számára elérhető lenne anyagilag, még a borsodi zsákfalu végén a cigánylányoknak is. Nem célja ez a kormánynak.

2019. okt. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%

Na igen, pl Angliának az a célja, hogy ne legyen népesség túl növekedés es ingyen adjak a fogamzásgátlót.

Magyarország valószínű azért nem adja ingyen, olcsóbban, mert nagyon azt nyomjak hogy szuljel, szuljel minél többet ...

2019. okt. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!