Magyar vagy nemzetközi név? Miért?
Figyelt kérdés
2019. szept. 29. 18:08
1/16 anonim válasza:
Nemzetközi eredetű, de hagyományos magyar átírásban, 1. mert azok tetszettek, 2. mert sógornőm már kimerítette a "csakmagyarnevetadunkmagyargyereknek!" keretet a családban. :)))
2/16 anonim válasza:
Magyar név csak is a Viktor. Hiszen ő támogatja a gyereket. Ahogy a házon a hitel is Raiffeisen, úgy a gyereknek is egy CSOK, vagy egy Viktor név illik mindenképpen.
3/16 anonim válasza:
Olyan név, ami itthon is vállalható, de külföldön is ki tudják mondani! Nálunk Anyukám külföldi, magyar nevek szóba sem jöttek, mert pl. azt hogy Zétény, Zalán, Nimród....ki sem tudják mondani!
4/16 anonim válasza:
Mi egy ilyet, egy olyat adtunk mindkét gyereknek.
5/16 anonim válasza:
Olyan, ami esetleg külföldön is megállja a helyét. Tamás pl, külföldön Thomas.
6/16 anonim válasza:
Nemzetközi, a férjem nem magyar, a vezetéknév nem magyar és ezek az ősmagyar nevek meg az elcsépelt itthon használt nevek amúgy is rondák szerintem. Szerencsére nem kellett ilyen gagyi magyaros írásmóddal írni a nevüket, a 2. neveik meg amúgy is olyanok amik itthon még így sincsenek bejegyezve.
7/16 anonim válasza:
Magyar. Sajnos azt látom, hogy a hagyományos magyar nevek nem túl népszerűek (vagy csak divatból adják és csak ugyanazokat, pl. Zalán, Botond, Boglárka, Csenge...). Más országokban ez nem így megy, ott azért sokkal elterjedtebbek a hagyományos nevek. Nem tetszik, hogy behozzuk a külföldi neveket, amik ráadásul magyarosítva leírva borzalmasak. Vmiért inkább a jobban hangzó, divat nevek felé hajlunk, pedig annyi szép magyar név van, ami félő, hogy feledésbe merül.
8/16 anonim válasza:
Szerintem a név az eredetet is jelöli. A világ sokszínű, és nagyon sok olyan ember él, akik más országbeliek számára kimondhatatlan névvel születtek, nem hiszem, hogy mindenkinek filmsztárságra kellene készülni már most valami képzelt nyugati ismeretleneknek megfelelve. Ha meg mégis erre vágyik majd vagy bármiért nem tetszik neki, megváltoztatja úgyis. De sok ismerősöm simán boldogult egy átlagos munkakörben magyar névvel külföldön, max. megszokta, hogy ott másképp ejtik. Sokkal gázabb a magyarkodás látszatától való fóbia miatt lenézni a magyar neveket, ez egy örökség, a kultúránkhoz tartozik (ami nem az aktuális kormánytól függ), aztán persze vagy tetszik vagy sem, de számszerűleg a világon biztos sokkal különlegesebb, sőt :) akár a képzelt másoknak érdekesebb is.
9/16 anonim válasza:
Nekem magyar nevem van és ki tudjàk mondani külföldön.
10/16 anonim válasza:
Mindenképpen olyan, amiért nem néznek hülyén ott, ahol lakom.
Pl. itt Magyarországon rácsodálkozom egy Kevin vagy Dzsesszika névre, de ugyanúgy a nagyon ősmagyar nevekre is. Külföldön egy Kevin, Jessica teljesen oké.
(Btw ha olyan nevet adsz ami mindenhol ok pl Linda vagy Eszter azzal csak nyerhetsz)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!