Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Merjünk gyermeket vállalni?

Merjünk gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés
Férjemmel nagyon szeretnénk gyereket. Azért nem merünk belevágni, mert én munkanélküli vagyok másfél éve. Nem tudok elhelyezkedni, ezért nem járna a GYED. Ha sikerülne is elhelyezkednem nem tudom mennyire lenne tartós. Nagyon sokszor találkozok olyannal, hogyha megneszelik h a nő terhes kirugják. A férjemnek viszonylag szép fizetése van. Nem tudom, hogy a GYES-sel a CSP-vel és az ő fizetésével fenn tudnánk e tartani magunkat. Szereintetek belemerjünk vágni?
2008. nov. 15. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

mi is igy vagyunk, bar az en ferjemnek nem magas a fizetese. de szerettuk volna, es en 29 vagyok, szoval idoszeru volt mar.

ha mindketten szeretnetek, akkor szerintem persze, a szereto csalad fontosabb, mint a draga dolgok..meg ha tudod hol keress, van idod utanajarni, sok minden olcsobb, hidd el, szazezreket is lehet sporolni, vagyis en kiszamoltam, minimum annyit sporoltunk, hogy mindennek duplan utanajartam.

szoval hajra!

masreszt meg egy baba ritkan jon ossze elsore, addig is felre lehet tenni picit.

2008. nov. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szerintem amíg próbálkoztk is, keress valami munkát.még a minimálbér után is több gyed járna, mint a gyes.a gyed szerintem minimálbéres fizu után+cs.p. lenne úgy 50.000.,a gyes meg 26.000.+12.000.cs.p.,aztán meg az nem úgy van, hogy terhesen kirugnak.mert nem lehet.és tényleg nem nagy összeg a baba első dolgait beszerezni, mi se a leggagyibbat vettük, és 100.000.alatt sikerült megállni.babakocsi,hordozó,kiságy, (berendezve),pár ruha,stb...amikor milliókról beszélnek az egy KICSIT túlzás.

sok sikert

4hónapos kisfiú anyukája

2008. nov. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
PERSZE!!! Ha a férjed jól keres miért ne?
2008. nov. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
én munkanélküli járadék alatt lettem terhes, elötte kétszer vetéltem el, áprilisban szülök, januárban lejár a munkanélkülim, csak gyesre leszek jogosult ugy néz ki, hiába dolgoztam elötte hat évet. van lakáshitelünk elég huzós, de én is 27 vagyok a férjem 36 és akartuk a babát, neten rendeltem meg használtan a légzésfigyelöt, és ott fogok kiságyat és ilyesmiket venni olcsóbban, mig pici ugyis mindent gyorsan kinől,ezért lesz uj és használt dolog is amit veszek neki,már alig várjuk hogy megszülessen. szerintem sokan vannak ebben a helyzetben mégis boldogok, és tisztességesen tudják nevelni a gyereket.
2008. nov. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ha munkanélküli vagy akkor is kaphatsz terhességi gyermekágyi segélyt, bár talán akkor is meg kell lenni az előző két évben a 180 napnak, ezt most nem tudom pontosan, de valahol olvastam, hogy vki munkanélküli volt, bár nem tudom mennyi ideje és meddig és vmi jogi szakértő azt javasolta neki, hogy a tgyás jár, aztán gyes. Valamint az egyszeri anyasági tám. jár mindenképpen (ha megjelensz négyszer az orvosnál és igazolja stb.), ami olyan 61e ft vagy már kicsit több, igaz ezt csak a baba születése után kapod meg jóval az iratok intézése miatt, de úgyse viszed ki legalább két hétig a babát, és addigra meg meg tudjátok ebből venni a babakocsit, vagy ami kimaradt és nagyon fontos lenne.

Az hogy terhesen kirúgnak az nem biztos, cége válogatja, esetleg kérdezz rá konkrétan, hogy olyan esetben mi a helyzet ilyen téren. Mondják meg őszintén, persze négy szem közt marad, és akkor tovább állsz. Persze így még nehezebb állást találni, de inkább mint hogy pórulj járj.

Az meg hogy törvény szerint nem lehet kirúgni, az egy dolog, találnak rá vmi módot úgy is ha akarnak. Sajnos!

Az hogy ha véletlenül elhelyezkednél és hogy meddig tartana azzal ne foglalkozz, hátha sokáig. Próbálj pozitívan hozzáállni és akkor hátha jobb lesz a munka is.

Nem tudom hány éves vagy, ha van időd akkor még kitolhatod kicsit, ha nincs akkor viszont ne várj sokat. Akkor vágj bele, ha ott leszel úgy is minden meglesz vhogy. Még ha anyuci apuci hasán spórol a család akkor is. A másik pedig hogy én úgy tapasztaltam, hogy a gyerek nagy húzóerő, nagyon nagy és nagyon sok erőt tud adni.

Ha pedig a férjed jól keres akkor addig vágjatok bele.

2008. nov. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia.Mikor az első babám vártam,én is munkanélküli voltam.Ráadásul a férjem se keresett valami jól,és albérletbe laktunk.Nekem szülés után járt a gyermekágyi segély,majd a gyes.Nem éltünk fényűzöen,de a babának mindene megvolt,és most is meg van,neki is meg a tesójának is,aki most 3 hónapos.
2008. nov. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!