Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen anyagi háttérrel...

Milyen anyagi háttérrel mertetek belevágni a gyerekvállalásba?

Figyelt kérdés
Nekünk jó a fizetésünk, de a kiadásunk is magas, így kb. havi 30-50E ftot tudunk félretenni, ez általában el is megy nyaralásra vagy valamilyen extra kiadásra (karácsony, szülinapok, új bútor vagy berendezés stb). Emiatt nem mertünk még belevágni pedig már mindketten vágyunk rá, de mindenkitől azt hallom mekkora költség egy baba és a bevételünk is kevesebb lesz, amíg nem megyek vissza dolgozni. Nagyjából mennyi az a megtakarítás, amivel már nyugodtan belevághat az ember? Nem akarok indiszkrét lenni, de mivel ez egy anonim oldal arra lennék kiváncsi ti pontosan milyen anyagi helyzetben vállaltatok babát?
2019. szept. 9. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Hát őszintén szólva nekem az a véleményem, hogy akár meddig vársz sosem lesz az az idő amikor már minden tuti. Nekünk 600. 000 volt elrakva és abból mindent meg is tudtunk venni ami kellett és még a szoba festés is fedezte. Bár van akinek ez rengeteg és van akinek kevés. Egyén és ízlés függő, hogy ki mit akar. Nyaralni mi amúgy sem mentünk mert még kicsinek találom hozzá a lányom, hogy akár sok órás repülő útra felvigyem. De belföldön voltunk és az nem túl drága. A férjem fizetése 250.000 az enyém 180.000 volt amikor dolgoztam. Jól meg vagyunk mindenünk megvan. De persze a lakás hitelt fizetjük és még így is. Konkrétan senki nem tudja neked megmondani, hogy mennyi lesz elég mert mint írtam ez nagyon változó. Valaki 140.-ből is meg tud élni van akinek a 300 is kevés.
2019. szept. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Számomra inkább az anyagi háttér volt fontos. A jó fizetés az sajnos átmeneti is lehet, arra alapozni nem lehet. Nekünk volt hitelmentes házunk, autónk, megtakarításunk. Azóta is próbálunk eszerint élni, de minimális hitelt (költözés miatt) sajnos így is fel kellett vennünk. Ha egészséges babáról van szó, szerintem a babakelengyén kívül az első pár évben nincsenek nagy kiadások.
2019. szept. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

A megtakarítás hamar elmegy, ha a folyó bevétel nem elég nagy.

A kérdés, hogy szükséges dolgokra megy el a nagy fizetésetek vagy lehetne jócskán racionalizálni?

Havi 30-40 kevés egy babára. Max. akkor elég ha szerencsésen anyatejes (mellette makkegészséges) és nagyon puritán módra veszitek a gyereknevelést. De legkésőbb iskoláskorra úgy is kevés lesz ennyi.

Mi az első gyerekünkkel nem voltunk szerencsések. Oxigénhiánnyal született, szoptatni se lehetett (fejtem míg tudtam), havi 100 simán elment csak a kezelésekre, tápliegészítőkre (nem lehet mindent állami úton rendezni).

Olyan anyagi helyzetben voltunk, hogy nem jelentett gondot.

Második gyereket akkor mertük bevállalni, amikor 2*100-at el tudtunk különíteni. Másodiknak szerencsére kutya baja, a töredéke nem kell az összegnek, félre tudjuk tenni.

2019. szept. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Nekünk a biztos környezet sokkal fontosabb volt, mint a fizetés (persze az sem mindegy). Legyen saját lakás/ház mert albérletbe nem akartunk gyereket. A házunk hitelmentes, így bele mertük vágni. Igazából a megtakarításunk ráment a ház felújítására, de azért már próbálunk gyűjteni pluszt. Ezen kívül a férjem családja nagyon várja már a babát, nagyon összetartanak a nagyszülők, dédszülők, és anyagiakban nekünk eddig nem nagyon kellett még hozzájárulnunk a nagyobb horderejű dolgok megvételéhez. Egyik nagymama ragaszkodott a kiságy megvételéhez, a másik a babakocsihoz és összes tartozékához, másik rokontól kaptunk rengeteg szép kis ruhát, takarókat, nekünk szinte nem is kell már venni ruhafélét a gyerek féléves koráig. Az egyik dédmama pedig jó meleg takarót horgol, kis sapkát, kocsitakarót... Szóval nagyon hálásak vagyunk nekik. Sosem tapasztaltam még családban ekkora összetartást, én nem ilyen családból jöttem sajnos.

A férjem jelenleg 300-350.000 Ft ot keres, attól függ, abban a hónapban mennyi ügyeletet vállal.

Én pedig terhesen kb. 150.000 ft táppénzt kapok.

2019. szept. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
Sajnos hasonló helyzetben vagyok. Férjem nagyon szeretne mindent megteremteni a babának, hogy tényleg mindent meg tudjunk neki venni nem szeretné a pénzt számolgatni akkor, én viszont másképp vélekedek erről, hiszen szerintem egy gyereknek nem kell mindenből a csilli villi. Egyértelmű, hogy legyen egy biztos munka, fizetés mindkét fél részéről, de én simán bevállalnék albérletbe is babát...akárki akármit mond ugyanúgy felnő ott is a gyermek, max. nem telik 200.000es babakocsira... Én a helyetekben bele vágnék, soha nem lesz olyan, hogy tökéletes alkalom:)
2019. szept. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
63%
Egy gyerek alig kerül vmibe amíg nem megy iskolába. Mi albérletbe vállaltuk később már lett saját ház. Nem kell ennyire rágörcsölni a pénzre.
2019. szept. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!