Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak olyanok rajtam kívül,...

Vannak olyanok rajtam kívül, akiknek nincs magán orvosuk? Szándékosan nincs, vagy így alakult az anyagiak miatt?

Figyelt kérdés

Eddig nem igazán tehettük meg, hogy kiadjunk havi tízezret egy pár perces vizsgálatért, amit amúgy az SZTK-ban is megcsinálnak.

Amúgy semmi bajom az SZTK-s dokival, tök jófej, már megismer.Csak akárkivel találkozunk, általában a második kérdés, hogy és ki a dokid? És mikor kiderül, hogy nincs, van hogy elkezdenek mentegetőzni, hogy persze, nem is baj, de múltkor visszahallottam, hogy barátnőim arról beszéltek, hogy azért jó lenne, ha lenne, az mégiscsak más....

Ugyanakkor már annyi sztorit hallottam, hogy fölösleges volt magánhoz járni, mert a végén úgysem annál szült az anyuka, mert a doki nem ért rá....Meg hogy nem nyúltak hozzá a kismamához a kórházban míg meg nem jött a dokija.Az egyik ismerősünknek 8 gyereke van, egyszer volt választott orvosa, akkor majdnem a folyosón szült meg, mert nem érkezett be időben, utána az ügyeletre ment mindig.Persze mellett is vannak érvek kétségtelen, de hála Istennek, eddig mindig jófejek vizsgáltak

Amúgy Vácon fogok szüli,25+3 hetes vagyok.


2010. júl. 13. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:

nekem sincs fogadott dokim pedig nagyon szeretem azt akihez az SZTK-ba járok, de egy fillérem sincs:( a kicsire is éppenhogy lesz, nincs plusz 80 ezer ft-om egy szülésre. Ezért marad az ügyeletes:( sajnos ez van...

31 hetes

2010. júl. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nagyon sokan vannak fogadott orvos nélkül, én is, bár én is néha elbizonytalanodom, amikor szinte azt érzem a többi kismama felől, hogy "felelőtlen" vagyok. Én Győrben fogok szűlni, a dokikról, szülésznőkről jókat hallottam, egyedül a csecsemősnővéreket szidja mindenki.

Ha nagyon úgy láttam volna, biztos fogadok dokit, de semmi extrát nem nyújtanak a 7-9000 forintos tarifáért, abban a 10percben, amit rád szánnak. Max. annyi előnye lehet, hogy nem a zsúfolt váróteremben űlsz egy fél délelőttöt, hanem a csilli-villi váróteremben.

De, hogy tényleg jól látom-e a helyzetet, azt csak napokon belül tudnám megmondani, remélem tényleg nem lesz "hátrányom", amiért nincs fogadott dokim, szülésznőm!

Kitartást, jó egészséget, könnyű, problémamentes szülést Neked!

40hetes első babás kismama

2010. júl. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt fogadott dokim, végig tudtam, hogy császáros lesz a fiam, valahogy éreztem. Végig farfekvéses volt, amit a végén tetézett lábtartással és vízbe kakilással. Ezért is császároztak. Annyira kedvesek voltak a dokik végig, aki vizsgált is és aki műtött is, hogy arra szó sincs. Műtét alatt is beszéltek hozzám, elmagyaráztak mindent. Annyira szép lett a vágásom is, szinte nem is látszik, nem érzékeny, nem érzéketlen. A dokik utána az örzőben is többször meglátogattak, hogy mi újság velem, meg még a kórteremben is. Ha tehettem volna, adtam volna nekik pénzt, de nem futotta, de így is nagyon rendes volt mindenki.
2010. júl. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én elvből nem fizetek pluszban orvosnak, és még sosem kellett megbánnom. Amikor megkérdezték, hogy ki az orvosom, megmondtam, de nem tértem ki arra, hogy nem fogadott, hanem tb alapon járok hozzá. El akartam kerülni a magyarázkodást, meg ez amúgy is magányügy. Egyébként a város egyik legjobb hírű nőgyógyásza, és az a típus, aki nem csak a magánrendelésén segít le a vizsgálóról. Az ügyeletesről pedig, akinél szültem, mindenki azt hitte, hogy fogadott, mert úgy viselkedett velem külön juttatás nélkül is. Én hiszek a pozitív vonzásban, és sosem azzal az érzéssel mentem az SZTK-ba, hogy ott csak favágók dolgoznak. Ők is mind valaki más fogadott orvosai. És egyébként az is tökéletesen igaz, hogy minél magasabb rangú fogadott orvosa van valakinek, annál kevésbé mernek hozzányúlni a többiek. Ezt többször volt alkalmam megfigyelni, és az ismerős eü dolgozók is megerősítették.
2010. júl. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi a gyors válaszokat:)

A 40hetes kismaminak is gyors, komplikáció mentes szülést!!!:)

Meg persze a többieknek is,akik még előtte vannak.


Amúgy én is úgy hallottam, hogy mindenki jófej Vácon, ahol fogok szülni, ja és közel van, ingyen parkolunk, nem úgy mint pesten.Az egik barátnőm meg bejár Pestre, 36 hetesen BKVzik ilyen időben, csak mert bent van a dokija, aki amúgy több hónapig meg sem nézte a méhszáját, mondván, hogy biztos minden rendben...na én speciel kiakadnék, ha ezért még fizetni is kéne.Ő sem bírja, de azt mondta ha eddig nála volt, akkor végigcsinálja, mert más már úgyse venné át.Szóval sok esetben szerintem tényleg másra is lehet költeni azt a pénzt....

2010. júl. 13. 16:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!