Bünti a bölcsiben?
A kislányom (2,5) magánbölcsibe jár. Eddig kis félénk cukorfalat volt, de most kezd kinyílni a csipája. Pár hete mondta, hogy büntiben volt a padon. Rákérdeztem a godnozoknal, azt mondtak, nem bírtak vele, ezért székre kellett ülnie, az a bünti, mert valahogy meg kell fegyelmezniük. Ezzel egyet is ertettem akkor.
Azonban a napokban megint elkezdte emlegetni, ma olyat akart velem játszani, hogy büntibe megy, és menjek én is buntibe. Ezt nem akartam. De emlegette a büntit pelenka csere közben is, sőt büntibe helyezte a labdáját.
Nem pártolom, hogy a gyerekek egyáltalán ne legyenek fegyelmezés, de Ez már azért zavar.
Nálatok hogy megy ez a bölcsiben? Mit gondoltok erről? Egyáltalán a bünti műfajnak van értelme? Plane 3 éves korban.
(Tudom, erre egyre kisebb itt az esély, de mindenfele vélemény érdekel, de lehetőleg egymás ekézése nélkül.)
Bölcsiben gondozónő voltam 4 évig, (igaz, én állami bölcsiben) mondok egy ellenpéldát.
Volt egy nagyon problémás kisfiú a csoportban, sorban harapta meg a gyerekeket, de nagyon-nagyon csúnyán. A szülői értekezlet ezután arról szólt, hogy az összes szülő faggatózott, hogy hogy büntetjük ezt a gyerkőcöt. Mondtuk, hogy leültetjük maximum. Teljesen ki voltak akadva, hogy biztos nincs súlyosabb büntetés? Nincs valami más módszer a kezünkben? Pedig nincs, sőt, hivatalosan még a büntibe ültetés sem lenne megengedett a "módszertan" szerint.
Nyilván a te eseted más, a lányod csak "rendetlenkedik" nyilván nem árt a társainak, de látod más szituációban meg pont azt kifogásolták a szülők hogy miért nincs súlyosabb büntetés...
Egyébként a bünti nálunk már a legvégső dolog volt, először próbáltuk finoman megértetni a gyerekekkel a dolgot, megbeszélni velük, elterelni a figyelmüket, stb., de sajnos a "bünti" a kényszer dolog volt, amikor sajnos túl sok feladatunk volt (nálunk kevés gondozónő volt rengeteg gyerekre, nem tudom magánintézményben hogy van), és ilyenkor kénytelenek voltunk kiültetni őket, hogy a többiekkel is tudjunk foglalkozni. Nyilván egy ideális esetben, ha megfelelő idő és nyugalom állt rendelkezésre, akkor nem a büntihez folyamodtunk, hanem más megoldásokhoz, de sajnos nem mindig voltak adottak erre a körülmények.
Hogy van-e értelme a büntinek, nem tudom, néhány gyerek nem szerette, valakit meg a legkevésbé sem érdekelt..Szerintem a bölcsi egyébként sem hat túl sokat a gyerek viselkedésére, a szokások, fegyelmezés jelentősége inkább az otthon történteken van.
Mit csináljanak vele, ha ahogy írod, pl dobálja az ételt?
Dícsérjék meg miután lehet, hogy huszadszorra magyarázzák el neki, hogy miért nem szabad? Feszegeti a hátárait, ami valóban életkori sajátosság, ezért ha most nem húznak jó helyre határvonalakat, akkor később bajosabb LEHET. Az, hogy lecsüccsentik a székre semmi hátránnyan nem jár, előbb utóbb rájön, hogy ha rosszalkodik, akkor kimarad egy kis időre a játékból. Vedd ki a bölcsiből és maradjon veled otthon, ha szerinted ez sok, mert bizony azt is illene figyelembe venned, hogy nem a Te gyerekedre kell egyedül vigyázniuk, hanem vannak ott többen is + abba is gondolj bele, hogy a gyerekek egymástól is tanulnak. Maradjunk a kajadobálásnál, mint példa. Ha a lányodat nem fogják meg ebben, akkor simán eltanulhatja tőle a többi gyerkőc is. Ne drámázd szerintem túl. ;)
Ha aggaszt, akkor beszélj a gondozókkal, hogy van e lehetőség, hogy megnézz pár órát a napjából úgy, hogy a gyerek ne lásson Téged, mert majdnem biztos vagyok benne, hogy nem úgy viselkedik a bölcsiben, mint otthon, ami megint teljesen normális dolog. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!