Bünti a bölcsiben?
A kislányom (2,5) magánbölcsibe jár. Eddig kis félénk cukorfalat volt, de most kezd kinyílni a csipája. Pár hete mondta, hogy büntiben volt a padon. Rákérdeztem a godnozoknal, azt mondtak, nem bírtak vele, ezért székre kellett ülnie, az a bünti, mert valahogy meg kell fegyelmezniük. Ezzel egyet is ertettem akkor.
Azonban a napokban megint elkezdte emlegetni, ma olyat akart velem játszani, hogy büntibe megy, és menjek én is buntibe. Ezt nem akartam. De emlegette a büntit pelenka csere közben is, sőt büntibe helyezte a labdáját.
Nem pártolom, hogy a gyerekek egyáltalán ne legyenek fegyelmezés, de Ez már azért zavar.
Nálatok hogy megy ez a bölcsiben? Mit gondoltok erről? Egyáltalán a bünti műfajnak van értelme? Plane 3 éves korban.
(Tudom, erre egyre kisebb itt az esély, de mindenfele vélemény érdekel, de lehetőleg egymás ekézése nélkül.)
A fiamnak igen rosszcsont barátja volt bölcsibe, így ha nem bírtak velük, mentek a rácsos kiságyba"büntibe" 🙂
De őt ez nem hatotta meg 😀
Mashogyan nem valoszinu hogy megtanulja a rendet. Elso sorban nektek szuloknek kell megtanitanotok es nevelnetek masodsorban a bolcsiben. Valoszinuleg tudjak mit csinalnak, nem veresrol van szo. Ilyen kicsi korban konnyen elkanaszosodhat ha nincs kicsit helyre razva. Ha rahagyjak annal rosszabb lesz es kesobb meg mar nem lehet mit tenni. Meg kell tanulnia hogy nem o a fonok mert ha ra van hagyva megszokja es kesobb mindenkivel ugy fog viselkedni ami persze nem jo.
En sem vagyok a bunti hive de ezt nem mondanam akkora nagy buntetesnek ha ulnie kell es legalabb megtanulja hogy nem mindent o iranyit es van amit nem szabad
Lehet, hogy a leírtakból nem derült ki, de gondolom, nem egyszeri alkalom, hogy büntibe kerult, és azon gondolkodom, más megoldás nem lehetséges-e, mint a bünti.
Részünkről nem hinném, hogy olyan nagy gond lenne, inkább a szigorúbb szülő kategóriába esünk, de most nem is mi vagyunk a téma.
Magánbölcsiben bünti?? Úgy venném ki onnan, hogy ihajj.
Haladó szellemű intézményekben nincsen büntetés. Jobb államikban sem. De bölcsiben?? Kétéveseknek?? Magánintézményben????
Nálunk integrált csoport volt, voltak snis gyerekek az állami bölcsiben, azt sem büntették, aki rugdosta a falat, vagy megharapta a másikat. segítettek konfliktust kezelni, megérteni nekik a helyzeteket és más módon kiadni a dühüket.
Én ingyen sem járattam volna a totyogós gyerekem ilyen helyre, de hogy még fizessek is érte??
Egy két éves kisgyerek ha fel is fogja az ok okozat összefüggéseket, biztosan nem lesz képes kontrollálni magát mindig.. nem is értem hogyan gondolják.. nem szabad büntetni a kisgyerekeket..
Büntetés helyett már tizensokéve elterjedt a jutalmazós, dicsérős nevelés, ami a pozitív megerősítést hangsúlyozza. Az én gyerekem állami ovi kiscsoportban nyomdát kap, ha megkóstolta az ételt, felrajzolják a jelét az egyedül öltözős táblára, ha próbált egyedül felöltözni. Folyamatosan dicsérik, megmutatják a helyes viselkedést neki és elmagyarázzák a dolgokat.
Amikor nem bírnak vele, sajnos akkor olyanokat mondanak, hogy szégyelld magad, nem segítek neked.. meg ilyen gyerekbarát káromkodásokat” aztahétmeganyolcát” . Én ezzel sem vagyok kibékülve, de jobb intézményt még nem találtam, otthon elmondom a gyereknek, hogy nem kell szégyellnie magát soha semmiért, szóval ezzel kompenzálok.
nem kell szégyellnie magát soha semmiért
de, kell. NE erősítsük már azt, hogy bármit lehet. Igenis vannak viselkedési normák, amiket tetszik vagy sem, be kell tartani.
Nem biztos, hogy többször is volt büntiben, csak a kicsik játékkal dolgozzák fel az ilyesmit. Hetekig újra és újra eljátszik olyan dolgokat, amik neki egyszer érdekes volt.
Szerintem lehet értelme a székre ültetésnek, ha a kisgyerek túlpörög. Milyen fegyelmezés lenne megfelelő szerinted? Gondolom az ejnye-bejnye nem használt már. Én a saját gyerekemet is szoktam ezzel büntetni, vagy kilátásba helyezni, ha bután játszik pl a játszótéren.
Szégyelnie sohasem kell semmit. Megpróbált valamit, nem jött be, ez van, legközelebb majd mást fog csinálni, újrapróbálja. Teljesen természetes, hogy hibázunk, emiatt senkinek sem kell rosszul éreznie magát.
Ha rossz módszerrel vezette le a feszültséget vagy olyan játékot talált ki, amit nem szabad, nem kell szégyelnie magát. Tudomásul kell vennie, hogy próbálkozott valamivel(kockáztatott), tévedett, legközelebb majd jobban sikerül.
Rákérdeztem ma, és kiderült, hogy de, minden nap ül a széken, ami állítólag kb. 1 perc időtartam. Nem engedelmeskedik (most már legalább a széken ülve marad, mert eddig lemászott onnan is), és csak nevet, ha raszolnak. Illetve dobálja az ételt (utóbbit soha sehol nem láttam tőle egyébként, de elhiszem, hogy ezt teszi).
Azt mondtak, azért nem említettek külön, mert ez életkori sajátosság is nála, és amúgy szívesen vesz részt mindenben, nagyon érdeklődő, nyitott és szociális.
De ha életkori sajátosság, azért miért büntetik?
Mondtam nekik hogy nem vagyok a fegyelmezés ellen, csak maga a “bünti” zavar.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!