Miről marad le egy bölcsődébe nem járó gyerek?
Furán hangozhat a kérdésem. Sok ismerős baba kezdett mostanában bölcsit. A kislányom másfél éves, de ha nem muszáj nem szeretném bölcsibe vinni. De az jutott eszembe, hogy így a többiekhez képest kimarad valamiből, lemarad valamiről? Miket tanulnak ott? Vannak olyasmi foglalkozások mint majd az oviban?
Köszi a válaszokat
"Nem kell undorító tejes kávét innia. "
Soha nincs tejeskávé a bölcsiben.
"Nem kell végigunatkoznia a napokat. "
Nem kell unatkoznia, mert rengeteg játék és móka van a bölcsiben.
"Nem kell idejekorán megutálni a nevelőket. "
4 nevelő is van, akivel kapcsolatban van, mind a 4-et szereti (én nem)
"Nem kell a ráerőltetett közösségben el lennie."
Van 2 barátja, akikkel "bandázik". Egyik most lett ovis, és bizony hiányzik neki, emlegeti. Szóval nem ráerőltetett a közösség.
2 nap alatt beszokott, úgyhogy nem kellett erőltetni...
9-el teljesen egyet értek.
Fiam alig beszélt, amikor bölcsibe került. Nagyon sokat segített a közösség ebben. Olyan kis mulya volt előtte, ott megtanulta hogy bánjon más gyerekekkel, ne engem keressen minden szituációban, hisz ő is megoldhatja. Önállóságot is tanul.
Nem éri hátrány, ha nem megy bölcsibe, de hasznos is lehet, ha jár.
Jaj, de nem szeretem ezt a lepontozást, na mindegy.
Köszönöm mindenkinek, nekem mindegyik válaszban volt valami, amire igyekszem majd még jobban figyelni.
5-ös! Te hány ezer éve láttál belülről bölcsődét? Csak mert baromságokat írsz és fogalmad sincs a témáról!
A mai állami bölcsődékben is már a legjobb minőségű ételeket biztosítják a gyerekeknek. Minden nap van zöldség, gyümölcs. Tegnap pl a kisfiam kelkáposztafőzeléket ebédelt párol pulykamellel! Nem ám zsíros fasírttal! Minden héten van tengeri hal is pl. Kapnak 100%-os leveket is. Nincs konzervmájkrém és egyéb műkaja. Állítom, soha életedben nem ettél olyan minőségi kajákat, mint amit ma egy állami bölcsiben egy kisgyerek eszik!
Két évesen került a fiam bölcsibe és nagyon szépen beszokott. Szeret bölcsibe járni, reggel ébredés után már alig várja, hogy induljunk. Mondjuk én soha nem neveltem anyámasszony katonájának és szerintem javarészt a szülőn múlik, mennyire lesz nyitott a gyerek a társasági életre. Láttam a bölcsibe olyan anyukát, aki sírva hagyta ott a bömbölő gyerekét. Mit erősített ezzel meg benne? Hogy a bölcsi egy pocsék hely, ahol neki rossz dolga lesz. Nah, ilyen nálunk nincsen! Vidámság van! Pedig nekem is rossz volt első körben ott hagyni. Amúgy nem hiszem, hogy unatkozna a gyerek, mert estére mindig nagyon kifárad és szépen elalszik.
" jah és ott lett szobatiszta, ott tanult meg pohárból inni, ott tanult meg önállóan enni"
Aha... És sok szülő azt hiszi, hogy ezért van a bölcsőde, aztán otthon tojik az egészre, mert a "bölcsiben majd megtanítják".
Maradjunk annyiban, hogy nincs két egyforma bölcsőde, nincs két egyforma gyerek és nincs két egyforma szülő se, úgyhogy egyénenként változik, hogy kinek jobb a bölcsi és kinek jobb, ha inkább otthon marad!
15-ös! Értelmezési nehézségekkel küzdesz talán? Azt írtam ugyanis, hogy természetesen én is próbálkoztam ezekkel otthon, de a fiamnál a közösség hozta meg a várt hatást!
Máskor mielőtt kioktató, pöffeszkedő hangnemre váltasz, olvasd el kétszer, vagy akár többször is a választ!
Nagyon hálás lennék érte! Köszönöm!
Saját tapasztalatom az, hogy a bölcsődei és az itthoni nevelés erősítik egymást.
Pl. itthon egy-egy fizikai erőszakot súroló tettre én úgy reagáltam, hogy elkezdtem "sírni", mint egy kisgyerek (pl. amikor fejbevert egy távirányítóval. Láttam, hogy lassan ő is sírni fog, ekkor kértem, hogy pusziljon és öleljen meg, akkor nem fog annyira fájni. Megtette és rögzült is, hogy ilyenkor így lehet jóvá tenni.
Nemrég a bölcsődében mesélték, hogy kisebb verekedés alakult ki egy játék miatt. Szétszedték a gyerekeket, majd a lányunk saját magától odament és megpuszilta, megölelte a másik felet. Tehát megtanulta lezárni a konfliktust és bocsánatot kérni (verbálisan még nem tart ott).
Az étkezéseknél viszont a bölcsőde segített nekünk: soha nem akart egy helyben maradni. A bölcsődében muszáj, azóta sokkal könnyebb etetni, illetve egyre gyakrabban kéri, hogy ő foghassa a kanalat és ehessen.
Emiatt én inkább pozitívumokat látok, jó kiegészítésnek tartom a bölcsődét az itthoni nevelés mellé.
"Máskor mielőtt kioktató, pöffeszkedő hangnemre váltasz, olvasd el kétszer, vagy akár többször is a választ!
Nagyon hálás lennék érte! Köszönöm!"
Akkor ugyanezt javaslom neked is. Láttál személyes névmást a szövegben? Naná, hogy nem. Ugyanis nem téged minősítettelek, hanem általánosságban beszéltem sok más szülő hozzáállásáról.
Össze ne vesszetek! :)
Az evés, ivás, szobatisztaság-ezektől nem félek, szépen megtanulja itthon, a nagy része már most is megy.
Azt hiszem amire jobban kell figyelni az otthon lévő gyerkőcnél, az a szocializálódás, mert a legtöbben ezt emeltétek ki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!