Miért alakult úgy, hogy a bölcsőde és az óvoda két külön intézmény?
Nem lenne egyszerűbb, ha az iskola előtti intézményi elhelyezés egy intézményben történne?
Valahogy úgy, mint a nyolc osztályos gimnáziumoknál.
A gyerekeket most is nagyjából korosztály szerint teszik csoportokba, így szerintem működhetne.
Mi az oka annak, hogy ez a két intézmény honosodott meg és nem egy összevont?
Mert a bölcsi elsősorban gondozási intézmény, ezért eü intézmény volt, eü végzettség kellett hozzá (én 95-ben végeztem az eü szakközépben, még akkor is általános ápoló, általános gondozó végzettséget kaptunk, volt is bölcsis gyakorlatunk egy hónap). Semmiféle pedagógiai képzés nem volt hozzá.
Az óvoda nevelési intézmény, elsősorban pedagógiai céllal.
Vannak összevont intézmények, de ez csak annyit jelent, egy épületben működik a kettő, de a szabályozás különböző.
A bölcsiben gondozás folyik, az óvodában nevelés. Az óvodák iskolaelőkészítő funkcióval jöttek létre, kezdetben ott tanulták a gyerekek az írást-olvasást.
A bölcsődék a nők tömeges munkába állásával egy időben jöttek létre, mert a babákat nem lehetett otthon hagyni vagy bevinni a munkahelyre. Ezért is kezdetben "munkahelyi" bölcsődék voltak.
Eleve különböző időpontokban, különböző funkcióval jöttek létre, az életkornak megfelelő keretek között. Teljesen más egy óvoda és egy bölcsőde, mások a higiénés szempontok (pl. a bölcsiben külön öltöztető, külön pelenkázó helyiség van, komplett fürdőszobával).
Nálunk egy épület volt de különválasztva ajtóval, alacsony kerítéssel.
Nem lenne célszerű a totyogó 2 évest és a kismotorral száguldó 6 évest együtt kirakni az udvarra, a játékaik is különbözőek, 1 szobába inkább egy korcsoportot érdemes betenni, másképp esznek, az ovisok már önállóan pisilnek, a bölcsisek nem...
Ha egy épületben is lennének, minden külön kéne nekik. Minek kerülgessék egymást?
Nálunk együtt van az ovi és a bölcsi. Kétféle csoport van: 1-3 éves és 2-6 éves. Semmi gond nincs belőle, az udvaron is együtt vannak. Azért vannak az óvonők, hogy figyeljenek rájuk.
Szerintem szuper dolog, hogy végig egy helyre jár, ugyanazok vannak a csoportjában, nem kell átszoknia egy másik helyre.
én nem hasonlítanám össze a kettőt :) lehet neked a kicsi gyerek az pont olyan gyerek mint a nagy, és szerinted tök mindegy, hogy hol vannak, de nem így van :)
én oviból mentem át bölcsibe dolgozni, nem lehet összehasonlítani :)
bölcsi az gondoz az ovi nevel. szerintem ez épp elég ok, de a szabályok is mások, így belső dolgok miatt sem lehet egy intézmény. vegyük csak a pelenkát. veszélyes hulladék, az óvodáknak nincs rá engedélyük, míg a bölcsődéknek van. az ételek is másak, sok bölcsisnek még foga sincs, neki puhább, pépesebb ételekre van szükségük, az óvodás fogának meg szüksége van arra, hogy rágjon vele, hogy egészséges maradjon :) és még ezer ilyet tudok mondani :)
arról nem is beszélve, hogy egy totyogó veszélyben lenne egy száguldozó, erős nagy 5-6 éves mellett egy udvaron.
na meg azért megnézném, így ősz elején a beszoktatós üvöltő picik mellett hogy tart egy óvónő iskola előkészítőt a gyerekeknek. oké, hogy nem egy szobában vannak, én se egy szobába voltam ma a beszokókkal, mégis szétesik a fejem :D egész nap a saját gondolataimat nem hallottam ;)
hidd el, sokkal jobb így mindenkinek :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!