Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A bölcsibe hányszor és mit...

A bölcsibe hányszor és mit kapnak enni a gyerekek? Egyáltalán hogy tudnak annyi kicsit megetetni, hiszen sokuk nem is tud egyedül enni?

Figyelt kérdés

2015. jan. 14. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Igaz, a választ nem tudom, mert a fiamat nem vették fel, de sokat beszélgettem a bölcsi vezetővel, és ő mondta, hogy törvényileg maximalizálva van a létszám 12-ben. Gondolom 3 nevelő biztos van velük, és ha belegondolsz, 3-4 gyereket azért meg tud etetni egy felnőtt.


De ezen én is szoktam gondolkodni. Meg hogy mindet hogy pelenkázzák, hogy figyelnek mindre, hogy ne "bántsák" egymást, ilyenek.

2015. jan. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk reggelire kaptak kenyeret valamilyen feltéttel, tízóraira tea vagy gyümölcslé, ebédre rendes kaja, és uzsonnára joghurt, vagy műzli vagy valami ehhez hasonló.
2015. jan. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Lányoméknál 3x volt evés (reggeli, ebéd és uzsonna). Tízóraira gyümölcsöt kaptak, ha vittek be a szülők.

Amelyik gyerek nem tudott egyedül enni, az is nagyon hamar megtanulta! Hiszen ott eltanulják egymástól, illetve önállóságra vannak nevelve.

Lányom csoportjában 1,5-2,5 évesek jártak leginkább, és mindegyikük szépen megtanult önállóan enni. Egy kislány volt, aki csak 1 éves volt, neki segítettek a legtöbbet az óvónők. Nem hagyják éhen halni. :)

2015. jan. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Én dolgoztam bölcsiben. Amelyik gyerek tudott, azt hagytuk egyedül enni, a többinek segítettünk. 4szer kaptak enni, reggelire vajaskenyér sonkával, tojással, sajttal, tejbegríz, ilyesmi, tízóraira gyümölcs. Ebédre rendes főttétel, leves, második, uzsonna pedig keksz almával, babapiskóta joghurttal, zsömle joghurttal, piskóta tejjel, ilyesmi. A tisztábatevés nálunk úgy zajlott, hogy minden gyereket leültettünk a bilire, egyikünk énekelt nekik, a másik elkezdte szépen sorban tisztába tenni. Amelyik kész volt, mehetett be a terembe, egy másik dada ott várta.
2015. jan. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk négyszer kapnak enni (reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna). Már az egséz kicsit többsége is önállóan eszik, mert hamar megtanulják. (A lányom 18 hónaposan kezdett járni, de akkor már önállóan evett, kanállal is). Egy-két nagyon mini gyerek van csak a csoportban (9-10 hónaposak), őket kell csak etetni,de ezzel a gondozónő és a dada simán megbírkóznak.
2015. jan. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

14 gyerek van nálunk (2 évesek), 2 gondinéni.

A nagy részük igen is tud egyedül is, csak épp otthon anyuka nem meri megpróbálni, mert attól fél, hogy jaj éhes lesz a gyerek, vagy jaj koszos lesz a ruhája.

Nagyon ügyesek a gyerekek!!!!

Ettől nem kell félned, hidd el!!!

Ha véletlen tényleg mégsem tud enni, akkor is 1-2 alatt megtanulja!

2015. jan. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves 4s. Nem tudom hol tanultad (ha egyáltalán tanultad) azokat amiket itt nagy bölcsen közkinccsé tettél, de amit leírtál az minden szakmai alapot nélkülöz és tiszta szégyen.


A kérdezőnek : A bölcsődékben jól kidolgozott és jól működő napirend szerint folyik a gyerekek gondozása és nevelése.Ennek hiányában káosz lenne. Ez nagyon megkönnyiti a gyerekek és a gondozónők munkáját is.Ezért is találták ki.


Általában a reggeli 8 órakor van.A legtöbb bölcsiben vegyes korcsoportok működnek és a napirend is ehhez igazodik. Ha olyan kicsi gyerek van a csoportban akit etetni kell, akkor azt hamarabb eteti meg a gondozónő. Akik nagyobbak azok önállóan esznek asztalnál.Háromszori étkezés van.


Reggelire fellvágottak, vajas kenyér, zsemle, pogácsa, joghúrt stb és zöldségfélék és tej, kakaó, macikávé, karamell. Tízóraira:gyümölcslevek, tea, limonádé,vagy gyümölcs és nem csak akkor, ha a szülők visznek. Ebédre:főtt ételek - főzelék és valamilyen hús - csirke, sertés, pulyka, hal, cs.máj. Ezeket különböző konyhatechnikai eljárásokkal készitik el. De van leves is és tésztafélék, sütik, palacsinta.stb. Ebédnél kapnak mindig gyümölcsöt is még néha akkor is ha tízóraira gyümölcs volt és természetesen vizet is isznak az ebédnél. Mindenből fogyaszthatnak bőven a gyerekek.


Uzsonnára általában hasonló ételeket kapnak mint reggelire. Senkit nem hagynak éhen. Nem kell aggódni, aki nem tud egyedül enni az is megtanul, aggodalomra semmi ok.


Az étlapot is megfelelő szakmai emberek állítják össze(élelmezés vezetők ez a szakmájuk) akik a mindenkor nagy figyelmet fordítanak arra, hogy az egészséges táplálkozási alapelvek érvenyesüljenek. Ez kötelező is, mert ellenőrzik őket.

2015. jan. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ma 08:25

Elárulnád, hogy mit írtam másképp, mint te? Én azt írtam le, hogy abban a bölcsiben, ahol én dolgoztam hogy működött. Nem voltak a gyerekek korosztály szeirnt elválasztva, hogy ki mikor eszik, szerintem pont ez okozna káoszt. Apaból 2 csoprort volt, kis és nagy csoport. Én azt írtam le, hogy ahol én dolgoztam hogy volt, mert így volt és kész, hiába pontozol le.

4-es voltam

2015. jan. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4s akkor most tegyük "tisztába" egy kicsit dolgokat.

Az irományod első fele az valóban hasonló minden bölcsiben. De a második része, az ami szerintem szégyen, ha így tanították akkor azé is aki tanította, ha nem így tanultad és így csinálod, akkor azért szégyen. Ha pedig a vezetőnő erről tud, akkor az még cikibb.


"A tisztába tevés nálunk úgy zajlott" cimű fejezetre gondolok. "egyikünk énekelt nekik, a másikunk elkezdte szépen sorba tisztába tenni..."stb. stb.

Ezt a fajta tisztázási módszert és szobatisztaságra nevelést milyen napirendben illeszted be, melyik szakkönyvben olvastál ilyet, hogy a tisztázást és a biliztetést így kell szakszerűen csinálni? Egyáltalán te tudod, hogy mit jelent az, hogy napirend és , hogy vannak fajtái? A mai bölcsődékben 2 gnő végzi a gyerekek gondozását és nevelését és két csoportra jut 1 tecnhikai dolgozó (dada?).

Na, az írásod szerint az egy csoportban dolgozó két gondozónő egyszerre tisztáz és a dada bent várja aki kész van?

Reggeliztetés után egyenként visszük ki a gyerekeket tisztázáshoz, biliztetéshez is és wc-be pisiléshez max. kettőt.Miért is? Azért, hogy a gyerekkel személyes kapcsolatot tudjunk ápolni, tudjak rá jobban figyelni. Itt van egy kis idő arra, hogy szinte csak egy vagy max. két gyerekre tudjak figyelni az önállóságukat tudjam segíteni, támogatni, a csoportban már erre ilyen módon nincs lehetőség, ott nagyon meg kell osztanom a figyelmemet a sok gyerek között.

A fürdőszobában nem szoktunk a gyerekeknek énekelni gondozás közben, akkor pontosan olyan dolgokról beszélünk, ami a gondozással kapcsolatos."Kérem a lábad, kezed, kicserélem a pelenkádat, lemosom a feneked.stb ha kicsi a gyerek. Ha nagy , akkor, ülj rá a bilire/wc-re, tépjél wc-papirt, nyitsd meg a csapot, moss kezet, töröld meg a kezed, fésüld meg a hajad...ügyes vagy , nézd meg magad a tükörbe , szép a ruhád, stb.beszélgetünk velük, hogy rögzüljenek a feladatok, dícsérjük őket, de nem énekelünk főleg biliztetésnél és nem játszunk a fürdőben...És minden gyereket személyesen viszek be a szobába és hívom a következő gyereket.

Nem futószalagon dolgozom ezek emberpalánták és ennek megfelelően gondozom és nevelem őket.Az amit te a tisztázásról leírtál, egyszerüen én írmagját sem olvastam egyik szakkönyvben sem, pedig olvastam néhányat a témában és ha nincs a könyvekben nyoma az ilyen tisztázási módszernek, akkor nagyon nagy a valószínűsége annak, hogy nem is oktatták így.

2015. jan. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

4s már csak arra lennék kiváncsi, hogy meddig dolgoztál bölcsibe, mikor végezted a sulit és hol , mert épp most látom, hogy neked gőzöd sincs a bölcsődei szakmai munkáról.Ha lenne fogalmad a dolgokról, akkor nem írnál ilyeneket le.

Egy csoportban 12 gyerek lehet csak, ha valamelyik nem töltötte be még a 2 évet.És vannak olyan csoportok, ahol még 1 évesnél is fiatalabb a gyerek.Természetesen nem sok van ilyen, 1-2 mindig van. Nos ezeknek még az étrendjük is más néha, mert egy 1- 1,5 éves gyerek nek nem adhatok levest, vagy spagettit- ő ilyenkor fözeléket kap és más időben is esznek, ők a csecsemők.És egy vegyes csopiban a napirend ennek megfelelően van kialakítva és nincs káosz.

14 gyerek lehet a csoportban, ha mindenki betöltötte a 2 évet. Nyilván itt egyszerre esznek és egyáltalán nem kell nekik segíteni, önállóan esznek, ha normálisan és szakmai alapon lettek segítve az önállósodási törekvéseikben , és nem ülnek soban a bilin, mint a verebek.Biztosan nagyon régen dolgozhattál már bölcsibe, mert amit te itt leírtál az valamikor a háború előtt lehetett így...és azt, hogy te ezeket nem tudod számomra csak azt jelzi, hogy abban a bölcsiben kontár munkát végeztek...nem adnám oda a gyerekemet.

2015. jan. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!