Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogyan védjem meg a gyermekem,...

Hogyan védjem meg a gyermekem, ha egy sajátos nevelési igényű gyerek bántja (részletek lenn)?

Figyelt kérdés

Kisfiam lassan 3 éves bölcsis, már több mint féléve járunk bölcsibe és eddig semmi gond nem volt, nagyon szerette és sokat fejlődött ott (szobatiszta lett, leszokott a cumiról, sokat szocializálódott)

Most 1 hónap kimaradt a sérvműtéte miatt. Ezen a héten hétfőn ment újra. Az 1 hónap alatt érkezett egy új kisfiú, aki elvileg SNI-s (még nem találkoztam vele,sem a szülőkkel)

Hétfőn már azzal jött haza, hogy a gyerek bántotta,egyébként pedig napközben, amikor hívtam a bölcsit, hogy mi van a fiammal, már a vezető is mondta, hogy az kisfiú kiszemelte magának a fiamat.

Kedden,szerdán már alig akart bölcsibe menni :-(, tegnap este pedig egy olyan rohamot kapott,amit eddig soha. Kb. 3/4 órán át tartott és szinte elvesztette a kapcsolatot a külvilággal annyira sírt,meg volt rémülve és vissza akart menni a fürdőkádba, alig tudtam megnyugtatni, nem is részletezem,milyen szörnyű volt:-(((

Ma bemegyek és beszélek a vezetőnővel, nevelőnőkkel, de éppen ma nincs a gyerek és a szüleivel sem tudok találkozni.... Legrosszabb, hogy igazából nem is mondták azt, hogy ez a a gyerek folyamatosan bántja a fiamat, majdhogynem olyan érzésem van, hogy kicsit titkolták is...Iszonyúan dühös vagyok, de egy másik beteg gyereket és a szüleit sem bánthatom!!! Hogyan lehet ezt szépen megoldani, hogy mindenki jól jöjjön ki belőle, leginkább a kisfiam (aki egyébként is sérülékeny,mert ugye egyedül nevelem és már kéthetes kora óta dolgozom:-((() Eddig nagyon szerettük a bölcsit. Előre is köszönöm a segítséget.


2014. nov. 6. 09:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát elsőkörben nagyon jó a kezdeményezésed, hogy bemész és megpróbálsz beszélni az óvodával és esetleg az SNI-s kisfiú szüleivel is leülhetsz, hátha közösen tudtok valamilyen megoldást kitalálni.
2014. nov. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Mit értesz az SNI- alatt? Mert sokféle SNI-s gyerek van a hiperaktívtól az autistán át a látássérültig.


Hiperaktív? Agresszív gyerek miről van szó? Mert nem mindegy, mert minden esetben más segítség kell...

2014. nov. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igazából nem kötötték az orromra, hogy mi a kisfiú problémája, annyit mondtak, hogy kicsit jobban oda kell rá figyelni.... Hát próbálják védeni, amit meg is értek.
2014. nov. 6. 09:37
 4/13 anonim ***** válasza:
37%

Ha valóban sajátos nevelési igényű a gyerek egyáltalán a bölcsődei gnők, hogyan tudják ezt kezelni, van-e erről valamilyen szakvélemény, a szülők gondolom hordják-e valamilyen fejlesztésre.De még ez változhat, mert annak a gyereknek is meg kell szoknia a bölcsődét. Miből gondolod, hogy folyamatosan bántja a kisfiadat.

Mondjuk, ha beteg a gyerek akkor mit keres az egészséges gyerekek között?Ez nagyon megterheli a csoportban lévő gyerekeket is és a gnőket is. Szerintem alaposan utána kell járni, hogy milyen lehetőségek vannak.Pl. átkérheted-e másik csoportba, vagy a beteg gyereket esetleg eltanácsolhatják-e speciális csoportba. Itt nem a szülők megbántásáról van szó, hanem gyerekek épségéről, mert nagyobb baleset is történhet a beteg gyerek által és 10-12 gyerek mellett elég nehéz úgy dolgozni, hogy állandóan a szeme a gnőnek szinte csak egy gyereken legyen. Nagyon nehéz, de muszáj valamit lépni. A mi csopinkban is volt hasonló és bizony még az ablakot is betörte a gyerek, volt, hogy a székeket szinte dobálta az egész csoportot felzaklatta. Biztosan van olyan bölcsőde ahol működik speciális csoport, ahol a gnők képzése is ennek megfelelő. Remélem közösen találtok megoldást, sok sikert.

2014. nov. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Uh, nem irigyellek - nagyon nehéz helyzet. Szerintem annyit tehetsz,amit csinálsz is: jelzed minden alkalommal a bölcsi felé, hogy probléma van, illetve próbálsz a másik gyerek szüleivel szót érteni.

Talán a sajátodnak meg elmagyarázni, hogy a másik egy kicsit más, ha bántja, vagy fél tőle, nyugodtan menjen a gondozónénihez és szóljon - akkor csak nem engedik a másiknak, hogy bántsa!

Az durva, ha már bölcsisen van róla papírja... nálunk az iskolában 90%-ban mi kezdjük el indítani az ügyet és hivatalos papírt intézni a problémás gyerekeknek.

Kitartást, a gondozónőknek meg jelezni nyomatékosan, hogy figyeljenek oda, mert sérül (lelkileg) a gyermeked és ez nehezíti az ő munkájukat is!

Sok sikert!

2014. nov. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mire jutottál ma?
2014. nov. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
3%
Szerintem egy 3 éves kisgyermeknek az anyja mellett van a helye még.
2014. nov. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os. Köszönöm a kérdésed. Sajnos a kisfiú elég nehéz eset, papírja ugyan még nincs, de már "várják". Igazándiból beilleszkedési, önkifejezési problémái vannak, és talán hyperaktív is... Anyukája ráadásul épp ikerterhes, ami még fokozza a dolgokat.

Abban állapodtunk meg (az én ötletem volt), hogy holnap, hétfőn elmegyünk együtt egy játszótérre játszani. Gondoltam, ha a Kisfiam látja, hogy én nem félek, akkor Ő sem fog, plusz, hátha legalább annyira közelebb kerülnek, hogy a fiamat nem fogja bántani.

Nagyon izgulok, mert fogalmam sincs, hogyan viselkedjek. Igyekszem közvetlen és barátságos lenni. Nem vagyok biztos abban, hogy jó döntés volt, de legalább megpróbálom :-) Ha van esetleg tanács, ötlet, vélemény, nagyon szívesen veszem :-)

Köszönöm

2014. nov. 9. 17:39
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es. ha lenne pénzem, nem kellene dolgoznom és bölcsibe adnom a gyerekem. Nem azért irattam be, mert az nekem olyan jó, hanem mert muszáj dolgoznom.
2014. nov. 9. 17:41
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz lehet a kisfiú anyukájának, és úgy gondfolom örül a nyitottságodnak.

Tanítsd meg a tiédnek,hogyan védje meg magát. Erre jó módszer,hogy együtt játszó tereztek. Megismerd anyukát és az ő határait nevelési módszerét. S viszont. Lehetséges jó hatással lesz a te fiad az övére. Nem garancia arra,hogy ne bántsák egymást.. de az ilyen gyerekek jobban ragaszkodnak a barátsághoz szeretethez.

Természetesen nem kell elfogad az agresszív és bántalmazó viselkedést.. de a játszótéren jobban nyílik alkalmad elmesélni megbeszélni a másik szülővel. S persze a kérdés,hogy a kisfiú viselkedése hátterében mi állat,egyéb okokon kívül lehet testvérféltékenység is.. és ha megszületnek a testvérek fokozódhat is. Jó tanácsokkal nem tudok szolgálni, mert néha én is tanácstalan vagyok ami sajátos helyzetünkben.. de próbálkozni kell más szemszögből is látni őket.

2014. nov. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!