Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mik a feltételek hogy bölcsibe...

Mik a feltételek hogy bölcsibe tudjam adni?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerül kb? 3 hónapos a babám de muszáj elmennem dolgozni mert nem élünk meg!!! Ott tartunk hogy a hónap közepén már kölcsön kell kérnünk! :( fizetjük a hiteleket, párom is messze dolgozik neki is sok a bejárás :/ faluba lakunk és 15 km-re van tőlünk a város. Bevennék a bölcsibe?

#bölcsui
2014. okt. 24. 21:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy ilyen pici babát nem vesznek be.

Mennyi a férjed fizetése? Mennyit kapsz te most? Mennyit tudnál keresni, ha dolgoznál? Azért kérdezem ezeket, mert a férjed is el tudna jönni gyedre, igaz csak a tgyasod lejárta után, tehát a fiad 5,5 hónapos kora után.

2014. okt. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%

Ilyen kicsit még nem igazán, munkáltatói, orvosi igazolás oltásokról kell hozzá.

Havi 15ezer körül.

2014. okt. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%

Annyira pici még!!Nem fogom ezt soha megérteni!Akkor miért kellett őt vállalni,ha nem tudtok megélni?

Erre nem gondoltatok,mikor ő megfogant?

Melletted még a helye!

A kérdésre válaszolva,nálunk csak 6 hónapos kor után veszik fel a csecsemőket.Érdeklődd meg a városba,hogy bevennék e!?

2014. okt. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Le kell faragni a kiadásokból! Ilyen pici babát nem vesznek be.
2014. okt. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%
Ha jól emlékszem 24 hetes kortól veszik fel. Az kb. fél éves baba. Nem tudom máshol hogy van, nálunk 600 akárhány forint 1 nap, de ez is változó mindenhol. (ismerősöknél ha a gyerek beteg, a gondozási díjat akkor is ki kell fizetni, csak a kaja díját engedik el, nálunk meg semmit se kell fizetni hiányzáskor)
2014. okt. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

Én úgy tudom, hogy 20 hetes kortól veszik fel bölcsődébe a gyerekeket... még az is elég picike...nemhogy a 3hónapos:(

Hiába pontozták le aki méltatlankodott a baba vállalása miatt, igaz már mindegy, mert megszületett, csak valahol tényleg igaza van.Nem akarlak én bántani, de ráadásul még 15km-re elhordani egy ilyen pici babát...még ha autóval is hordanád, de ha még busszal vinnéd...hát nagyon megviselné szerintem. Nem tudom hánytól hányig lennél a munkahelyeden....na szóval nem ajánlom. A szüleitek nem tudnának valahogy segíteni?Ha anyagilag nem akkor, nem tudnának arra a kis drágára vigyázni, míg dolgoztok?

2014. okt. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mennyibe kerül, az függ a helyi önkormányzattól és az egy főre eső jövedelmetektől pedig az, hogy még arra is kaptok-e kedvezményt. Én is úgy tudom, hogy minimum 20 hetes kortól veszik be (elvileg egyéni elbírálás alapján hamarabb is lehetne, de ez is helyfüggő, gondolom, hogy van-e rá igény, csoport kialakítva egyáltalán 1 éves kor alatt) és hogy legalább szándéknyilatkozat kell a munkáltató részéről, hogy fel fog venni, mire kezd a baba ott. De arról, hogy a munkáltatói papírt mennyire veszik szigorúan és hogy évközben is beveszik-e vagy csak évente kétszer lehet-e "felvételizni", szintén helyben kell érdeklődj. Szóval legbiztosabb, ha felhívod a bölcsit.
2014. okt. 25. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%
6 hónapos kortól veszik fel, de egy ev alatt komoly indok kell hozza. Munkaltatoi igazolas mindket szülőtől, vagy a védőnő altal irt szociálisan rászoruló kérvény, plusz az önkormányzattól igazolas arrol, higy rendszeres gyermekvedelmi támogatásban részesül. A védőnői javaslatra szinte mindig felveszik -ha van hely.
2014. okt. 25. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%
csak 6 hónapos kortol mehet bölcsibe,ahol én lakom ott be sem vezeték a gondozási díjat mert az önkormányzat így döntöt,csak az ebédet kell fizetni.
2014. okt. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%
Hivatalosan 24 hetes kortól vehetik be a gyerekeket, de ez sincs így mindenhol, nálunk pl. egy éves kor az alsó határ.
2014. okt. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!