Mennyibe kerül a családi napközi / magánbölcsődr és az állami bőlcsőde?
Budapesti vagyok én is.
A kisfiam magánbölcsije 60-70 eFt volt (napok számától függően), de borzasztóan elégedelenek voltunk a színvonallal, a másik is hasonló árban volt, ahová elvinni kényszerültünk, ott viszont nagyon lelkiismeretes, kedves dolgozókat találtunk.
Most magánoviba jár, 80 eFt/hó kb.
Ennél vannak lényegesen drágábbak is, jelenleg Zuglóban ovis.
Kérlek írd meg a helyszínt, mert nagyon nem mindegy Budapesten belül sem, vidéken sem.
Illetve talán érdemes lenne az elvárásaidat is.
Nyilván többe kerül a bio vagy kóser étkezés, a heti úszás, az anyanyelvi szinten adott idegennyelvet beszélő nevelő, oviban pl. a TSMT torna vagy gyógytorna (ha szükséges egyáltalán) stb.
Így nagyon vegyes a lista mind szolgáltatásban, mind körülményekben, mind színvonalban.
Leírok egy érdekes, kicsit szánalmas sztorit is, hogy ne keseredj el :)
Amikor még az ovikról tájékozódtam, belefutottam egy Városliget környéki "magánoviba", amit egy nyugdíjas "hölgy" üzemeltet egy belvárosi társasház földszintjén (magánlakásban, mindenféle számla nélkül, OM azonosító nincs :), a gyerekeket játszani a Városligetbe viszi ki (jópár utca), illetve a meghirdetett "ismereszerző komplex program" az az állatkert (de csak 3 éves korig ingyenes, mert ugye neki is belépőt kell fizetnie :).
Állítólag angol anyanyelvi foglalkozást is kínál, mikor rákérdeztem, akkor flegmán válaszolt, hogy "ki nem tud felolvasni nekik angolul egy mondókát? " :)
Ja, az intézményt nem lehet ám csak úgy bejelentkezés és komolyabb szándék alapján megtekinteni, DÍJAT kell érte fizetni, ha jól emlékszem, fejenként talán 2 eFt-ot, különben ő honnan tudhatná, hogy nem csak az idejét raboljuk? :)
A kaját valamilyen teletálhoz hasonló szolgáltatótól rendeli, teljesen egyedül van 10+ gyerekre és mindezt havi talán 60 eFt-os árért kínálta telefonon :)
Míg beszélgettünk, ráordított a telefon mellett egy kicsire, hogy "mit képzelsz te, ne etessed má' a kacsákat" :)
Szóval csak óvatosan.
Szerintem sokat számít a kisgyerekes ismerősök ajánlása, esetleg támpont (bár erősen szűrni kell) a netes fórumokat, játszótéri infókat, keress valakit, akinek a neked tetsző, kiszemelt intézménybe jár vagy járt a kicsije, különben még te is belefutsz ilyen "szuper" helyekbe :)
Szép napot.
Előző (hosszú) válaszoló vagyok.
Az önkormányzati bölcsőde térítési díját a helyi önkrományzat rendeletben szabályozza, szóval minden kerület, minden település más és más.
Budapesten számos kerületben (így ott, ahol mi élünk is) már bevezették az étkezési díj mellett a jövedelemfüggő térítési díjat is.
Az étkezés önkormányzati bölcsikben olyan 380-450 Ft/nap közötti áron van (de azért a legtöbb helyen havonta még vinned kell a csoportnak gyümölcsöt, tisztasági szereket, csoportpénzt stb.).
A térítési díj a családban egy főre jutó jövedelem szerint sávos. Általában 40 eFt/fő alatt ingyenes, a mi kerületünkben nekünk (a legmagasabb kategóriában, 150 eFt/fő felett) havi kb. 20 eFt lett volna a kaja mellett a térítési díj.
Összesen tehát a bölcsis étkezés olyan 9-10 eFt körül van, ha van térítési díj, az a családi kasszától függ, max. még havi 20-25 eFt lehet mellé.
Az állami ovikban már nem lehet térítési díj külön (mert oktatási intézmények, míg a bölcsi szociális jellegű, más szabályok is vonatkoznak rá). Így az állami oviban általában csak a kaját kell fizetni, ami nagyságrendileg a bölcsihez hasonló (a településeken sok helyen ugyanaz a központi főzőkönyha, hasonló a menü stb.) kb. az étkezések ára is, így havi 10 eFt körül számolhatsz.
Az állami intézményekben mindenütt "bevett lehúzás" még a gyümölcs (tízórait pótoltatják a szülőkkel), a csoportpénz, a tisztasági szerek (egészen extrém példákkal is, mint pl. a gyerek után a szülő vigyen be x guriga szemeteszsákot és papírtörlőt stb.)
Sajnos az önkormányzati intézmények ezzel próbálnak fennmaradni. Neked ez havonta kb. 5 eFt-ba fog még kerülni (gyümölcs, kötelező cuccok, csoportpénz).
Köszönöm szépen a válaszodat!
Másfél éves a kisfiam, 2 éves kora körül szeretnék visszamenni dolgozni. Vidéken lakom, egy vidéki kisvárosban fogok dolgozni. 2,5 évesen mehet óvodába, valószínűleg a helyi óvodát fogom majd választani, iskolába is itt jár majd, így megismeri a többieket, és a helyi tapasztalatok is jók. Az óvoda tehát adott. Arra a fél évre kell valami megoldást találnom, amíg oda nem mehet. Különösebb igényeim nincsenek, fejlesztésre nem szorul, idegennyelvű foglalkozást én itthon megoldom. A családi napközi több szempontból is szimpatikusabb, mint a bölcsi. Kevesebben vannak, több a nevelő, nagyobb a figyelem, jobban foglalkoznak vele. Sajnos a környékbeli bölcsikről sok jót nem hallottam ilyen téren......
Nem szeretném ha csak letennék egy sarokba amíg én nem vagyok ott, és hagyják bömbölni.
Az árak most már látom, hogy teljesen intézményfüggők, majd felhívok párat. Az viszont meglepett, hogy ha a bölcsi is 30e-be kerülhet, ha csana pedig 45-be, akkor nyilván az utóbbit választom. :-)
Ebből is látszik, hogy intézménye válogatja. Amit é kérdeztem, ott 12 000 az ellátási díj, és további 355 Ft/nap a kaja. Arról amit esetleg be kell még vinni, szó sem esett, de lehet, hogy az is van.
Az is érdekes, hogy a családiban ennek ellenére is várólista van, a bölcsibe meg mehetne akár holnap is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!