Miért baj, hogy ha bár megtehetnénk, de nem magánbölcsibe jár a gyerek, hanem államiba?
Államiba jár a fiunk és imádom. A gondozónők tökéletesek, az épületet felújították teljesen. Meg vagyok mindennel elégedve.
Több ismerőstől megkapom,hogy miért nem magánba jár, hiszen megtehetnénk. Mondtam,hogy azért, mert jelenleg nem sok különbséget látok a mi bölcsink és egy magán között.
Az egyik anyuka pl. magánból hozta át az államiba és sokkal jobb.
Nem hiszem, hogy bántanak, csak kíváncsiak nem értik. Mindenhol azt hallani, hogy túlzsúfoltak az állami bölcsik, lebetonozott vasjátékos udvarokkal, hulló vakolattal, mogorva gondozóval, pelenkát lopó szülőkkel stb. ezért nem értik, hogy minek járatod oda, ha lehetne jó helyre is. Egyszerűen el kell magyarázni, hogy azért, mert a ti államitok is jó.
Szerintem nincs ezen semmi bonyolult, vagy most csak azt várod, hogy veregessük meg a hátad, hogy jaj bizony, de jó, hogy nem vagy sznob?
Ez csak kérdés volt, azt gondolom. Nálunk államiból annak a klinikának a bölcsije jött szóba, ahol a férjem orvos, de a háziorvosunk lebeszélt róla, azt mondta, hogy a gyerekek olyan kórházi törzsekkel találkoznak a mindenfelől jövő orvos szülők miatt, hogy inkább válasszunk másikat. Plusz én nem dolgozni, hanem tanulni megyek még vissza, amikor bölcsibe kerül a lányunk, így a támogatott helyeket igyekeztünk meghagyni olyanoknak, akiknek szükségük van rá. Mi a magán mellett döntöttünk, igazából infrastruktúrában, csoportlétszámban, gondozói felkészültségben én sem látok különbséget a magán és az állami között. Mindkettő újonnan épült, remek szakemberek dolgoznak bennük, és számunkra egyformán megfelelnek.
Én egyedül a családi napközikkel nem vagyok kibékülve, látom, hogy milyen képzettségű (semmilyen...) emberek indítják, és sajnos olcsó húsnak...
Köszi!
De igen! Fontos másoknak! Mert konkrétan úgy szegezték nekem,hogy ha már megtehetem miért nem akarok jót a gyereknek a magánbölcsivel!
Avval teszel jót egy 4 év alatti gyermeknek, ha nem viszed nevelési intézménybe, amennyiben megteheted, h vele vagy mindig.
Pszichés fejlődés szempontjából az anyja kell legyen a társasága elsősorban, másodsorban az apja, harmadsorban a rokonai, negyedsorban meg ismerkedjen veled együtt a környéketekkel.
A 4 év alatti kisgyermekek igen kicsi hányada igényli a gyerektársaságot, ráadásul azok se vesztenek semmit, ha nem járnak nevelési intézménybe: se bölcsibe, se oviba, 4 éves kor alatt.
Egy óvodapedagógus.
Kedves utolsó! Én valahogy ezt nem így látom, és tapasztalni sem tapasztalom ezt. Viszont azt igen,hogy amióta bölcsibe jár szinte "zabál", pedig két év alatt már több orvost megjártunk a rossz evése miatt.
Azt is látom,hogy megtanulta,hogy össze kell magunk után pakolni a játékot. Itthon mi ezt hiába mutogattuk neki, hiába mondtuk el százszor. Vagy azt,hogy ott a wc-be is pisil-kakil, itthon csak nagy ritkán szólt,ha kellett.
Nem, én nem értek azzal egyet,hogy 4 éves korig kizárólag elég az anya meg az apa. Viszont azt észrevettük,hogy un bennünket a gyerek. Hiába játszottunk vele órákat, hiába igyekeztünk változatos játékokat venni, nem érdekelte. A bölcsiben meg egy kockával ketten simán eljátszanak.
És nem mellesleg szerencsés az, aki a mai világban megteheti,hogy 4 évig nem megy vissza dolgozni!
De köszönöm a válaszod!
Szívesen a válaszom. Eltérő meglátásunk abból fakad, hogy én számos kisgyermek esetéből indulok ki, míg te csak a tiedéből, esetleg még néhány ismerősödéből.
Mint írtam, a 4 év alattiak TÖBBSÉGÉRŐL -és NEM mindegyikéről- vélem, hogy többet árt neki egy nevelési intézmény, mint használ - a kizárólagos szülői társaság helyett. (Így hát kivétel erősíti a szabályt, tehát egyénileg is meg kell vizsgálni a nev.intézmény szükségességét.)
Persze azt sem állítottam, h baj lenne kivinni a játszótérre. A friss levegő amúgy is kell, de a LEGTÖBB két-három éves MÉG CSUPÁN ELJÁTSZIK egymás MELLETT -és NEM egymással-, aminek eléggé minimális a szociális hatása, ugyanakkor utal arra is, hogy nincs igénye más gyerekek társaságára A LEGTÖBB 4 ÉV ALATTINAK.
Az igény inkább 3-4 évesen jelenik meg, többségüknél 4 évesen.
És ez nem minden... A szülőtől való elszakadás traumatizáló hatású esemény a legtöbb 4 év alatti számára, amivel az óvodai, bölcsödei elhelyezés jár.
Ha egy másik őszinte -nem részrehajló- óvodapedagógust megkérdezel, aki nem kókler a szakmájában, ő is ezt fogja mondani. Apropó, és lehetőleg (jelenleg kb) 45 év alatti óvodapedagógusokat kérdezz, mivel az idősebbek még részben/egészben a szocialista rendszer hibás óvodapedagógiai szemléletében lettek képezve, és nem feltétlenül hatott mindegyikükre a továbbképzés...
A legtöbb kollégám fel van háborodva a kormány kísérlete miatt, miszerint 3 éves kortól kötelezővé tenné az óvodaába iratást.
Azt sem állítottam, hogy ne járjon munkába a kedves szülő, csak hogy minden áron elkerülje a bölcsődébe adást. Úgy fogalmaztam: "amennyiben megteheti".
Hozzáteszem: TAPASZTALATBÓL és NAGY SZÁMÚ KISGYERMEK esetéről beszélek. (Az elmélet egy dolog.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!