Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amennyiben a nagyszülő igényli...

Amennyiben a nagyszülő igényli a GYES-t, magánbölcsibe sem járhat a gyerek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 15. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem nem, de ki ellenőrzi szerinted? Senki. Azt csinálsz, amit akarsz.
2011. jan. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tudd meg a bölcsitől, hogy kiderülhet-e rajtuk keresztül, lejelentik-e a gyerekeket bárhová, vagy nem. Aztán kész. Simán megmondják neked.
2011. jan. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. jan. 15. 22:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk ja, ha van ellenőrzés, akkor lehet baj. Mert ugyan az én unokatesóm gyereke államiba járt, de szóltak neki reggel, ellenőrzés van, ne vigye a gyereket.

és bizony lehet ellenőrzik ezeket a helyeket ÁNTSZ. Fertőzések, étkezés stb okán.

2011. jan. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk márciustól a nagymama lesz GYES-en a kisfiammal én meg megyek vissza 8 órába folgozni. Szeptembertől beadom a kisfiamat a bölcsibe és ezzel kapcsolatban érdeklődtem a MÁK-nál,ahol azt mondták hogy a nagyszülő GYES-re való jogosultságát nem érinti,ha a napközbeni ellátást biztosító intézményben elhelyezett gyermek nagyszülő esetén három évesnél idősebb és az intézményi elhelyezés a napi 7 órás időtartamot nem haladja meg.

Tehát nyugodtan beadhatod a bölcsibe a gyermeket,gondolom 7 óránál többet úgysem lesz ott és emellett még a GYES-t is kapja a nagyszülő.

2011. jan. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

És ha a gyerek 3 évnél idősebb, tehát nem bölcsődébe, hanem óvodába jár

Illetve anyuka tartós betegségre tekintettel kapja aGYESt

2011. jan. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
A napi 7 óra, az napi 5! Azaz napi 5 órát lehet egy 3 évesnél idősebb gyerek bölcsiben/oviben...
2011. jan. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!