Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » A bölcsinek kötelező felvenni...

A bölcsinek kötelező felvenni a gyereket ha az anyja a gyámügytől hoz papírt ,vagy a családvédelemtől hogy neki és a férjének muszálj dolgozni mert nehézségben vannak (nagyon rossz anyagi körülmények között élnek) és nincs kire hagyni a gyereket?

Figyelt kérdés
Most nyáron is akár?
jún. 23. 15:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Ha nincs hely, nem fognak kitenni valakit.
jún. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%
A gyerek elhelyezése a szülök dolga.
jún. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Mi az a csaladvedelem? Csaladsegitore gondolsz? Ők szoktak írni ilyen ajánlast igen hogy leirjak a család körülményeit stb és figyelembe is szokta venni a bölcsőde. Amennyiben van férőhely.
jún. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
Nyáron nincs beszoktatás, így állami bölcsibe nyáron kezdeni a lehetetlen kategória. Ősszel esetleg van esély, mert általában minden település rendelkezik olyan bölcsivel, ahol kell szabad férőhelyeket hagyni a gyermekjóléti szolgálatos gyermekeknek.
jún. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Voltam fültanúja hasonló szituációból fakadó beszélgetésnek anyuka és bölcsi között, röviden: együttéreznek, de ha nincs hely, így jártál.
jún. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Nem kötelező, de elsőbbséget élvez, amennyiben van még férőhely.
jún. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

Leszarják.

Voltam ilyen helyzetben. Apuka lelépett, albérletbe kényszerültem, másik városba , munkahelyem nem volt, mert szülés után egyből elküldtek. Mindegyik bölcsi sajnálja, hogy így jártam, előbb kellett volna beiratkozni, tele vannak, esetleg ősszel, de munkáltatói igazolást vigyek mindenképp. Munkahelyet hiába kezdtem volna el keresni, így, hogy nem volt hely a bölcsiben, b@szh@ttam az egészet. Fél év múlva lett hely az egyik bölcsiben, azt is úgy, hogy egy szülő visszamondta. Addig apukám segített minket. Nem tudom mi lett volna, ha ő nincs.

jún. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
3# igen a családsegítőre gondolok
jún. 23. 16:47
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

Mindenkinek dolgoznia kell, hogy megtudjon élni. A párod eddig is elmehetett volna gyerek mellett. Másnak is megkell oldania a gyerek felügyeletét, ezzel semmivel nem vagytok rosszabb helyzetben mint bárki más. Semmi nem indokolta eddig se, hogy otthon ülljetek mindketten. A bölcsi nem fogad el ilyen papírt, ha nincs hely, mert más is azért teszi be a gyerekét, hogy eltudjon menni dolgozni, mert felkopna az álla, ha nem tenné.

Mi váltott műszakban dolgoztunk amég nem mehetett óvódába, mert nem vették be a gyereket bölcsibe. Hát ez van, a megoldást kell keresni.

jún. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Így van 💯%!

Nemis magam miatt kerdeztem hanem ismerősöm váltig állította hogy 2 kisgyerekét felveszik ha visz 1papirt es beszél velük.

Amit természetesen nem hittem el, és megkerdeztem itt különb okok miatt fontos volt tudnom

jún. 23. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!