Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A védőoltások helyett miért...

A védőoltások helyett miért nem találnak fel valami tablettát inkább? Elég morbid dolognak tartom, hogy tűt szúrnak az emberekbe.

Figyelt kérdés
2019. jún. 25. 06:41
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Azt értem, hogy ez egy szükséges rossz, de miért ne lehetne jobb módon is megoldani?

Én pont a fejlődést hiányolom.

2019. jún. 25. 07:43
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Létezik benne fejlődés. Z vonalas módszernek hívják.

Az injekció egyáltalán nem morbid. Morbid az lenne, ha megbetegítenénk a gyereket, csak hogy ne kelljen szurit kapnia. Ráadásul ezek a muscos injekciók nem is olyan durvák.

2019. jún. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Van fejlődés, és elhiheted, hogy sokan gondolkodnak rajta és próbálják fájdalommentesen megoldani. Már csak azért is, mert ha valaki kifejlesztené akármelyik oltás tablettás formáját, nagy bevételre tehetne szert, hiszen nyilvánvalóan mindenki ha tehetné, a fájdalommentes módszert választaná. Ha eddig nem jelentek meg ilyen oltóanyagok a piacon, annak nem az az oka, hogy senki sem próbálkozik vele, hanem hogy egyelőre nem sikerült sikeresen megoldani.


Nem tudom, tudod-e, hogy az első antibiotikumok, mint a klasszikus Penicillin is csak injekcióban volt adható. Utána további kutatások után kerültek piacra a jelenlegi tablettás antibiotikumok. Szóval a problémával igenis folyamatosan foglalkoztak és foglalkoznak is a mai napig.

2019. jún. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Lelki sérülés 😂😂😂😂 Tele van a világ oltásoktól lelki sérült emberekkel végülis... Én kb. 1 éves kora óta elmondom neki, hogy meg fogja szúrni a doktornéni, fájni fog picit, de azért kell, hogy ne legyen beteg. A dokinál kap egy matricát, mire az ajtón kiérünk már el is felejtette az oltást 😀 Biztos nem lesz ettől lekisérült, ráadásul nem elhurcolják a gyereket, hanem az anyja/apja elviszi és végig vele van/fogja 🙂

Jesszus milyen emberek vannak....

2019. jún. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt tisztázzuk, hogy különböző elven működő védőoltások vannak. Nem mindegyikben gyengített vírus van.


Számomra sokkal traumatizálóbb volt a sok tabletta amit le kellett nyelnem és folyton kihanytam. 18 éves voltam mire nem remegtem egy algopyrin gondolatától.

2019. jún. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként nekem se tudták lenyomni a torkomon a tablettákat. Annyira hogy összeszorult a torkom és egyszerűen nem bírtam nyelni sem. Ezért volt hogy hetekig napi 2-szer kellett menni szúriért hogy valahogy megkapjam a gyógyszert.

Nem hiszem hogy törést okozott volna az életemben, vagy tűfóbiát, márcsak a tetoválásaim mennyisége miatt sem :D


A gyógyszerkutatás meg egy folyamatos dolog. Sajnos semmi sem úgy működik hogy "na akkor holnapra feltalálom", lehet hogy pár év múlva lesz alternatíva, lehet hogy 20 év múlva sem.

2019. jún. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Szerintem én értem a kérdést, ha lehetséges lenne, hogy mondjuk belélegezzék a csecsemők az oltóanyagot, akkor biztosan így csinálnák, valószínűleg oltás formájában kivitelezhető az immunizálás, nem azért csinálják így, hogy fájjon. Egyébként nem fáj annyira, gyerekként fájt nekem, felnőttként már egyáltalán nem, de én rengeteg oltást, infúziót kaptam.
2019. jún. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Tetoválásod van-e kedves kérdező?


Amugy azzal remélem tisztában vagy, hogy miután megkapja a gyerek, az ajtón kívül már el is felejtette? Szerintem nem morbid, ha megvédjük a gyerekeinket olyan betegségektől, ami súlyos is lehetne, ha elkapná. Pl az agyhartyagyulladás.

Soha nem féltem a tűtől, a fiam is csak azért sirt, mert hirtelen érte, de már nem is emlékszik rá. Egyikre sem.

2019. jún. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Majdcsak feltalálják az olyan fecsit mint ami a Star Trekben van, nagy nyomással a bőröd alá tolja az anyagot és nem kell tűt szúrni.

Bár ez se lehet kellemes és pl. vénásan nem hiszem, hogy jól működne.

2019. jún. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim válasza:
100%

Akkor én milyen morbid állat vagyok, amikor cirka két havonta önként megszúratom magam kétszer véradáskor?


Először csak ujjbegybe, kb akkora tűvel, mint amin te az oltást kaptad, a hemoglobin vizsgálathoz. Aztán 5 perc múlva egy nagy lóbaszó tűvel, amit ki sem vesznek, míg négy és fél deci vérem ki nem folyt!!! És akkor nem ám bőr alá szúrnak, mint a védőoltásnál, hanem vénába!!!

Kész fertő...

2019. jún. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!