Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A védőoltások helyett miért...

A védőoltások helyett miért nem találnak fel valami tablettát inkább? Elég morbid dolognak tartom, hogy tűt szúrnak az emberekbe.

Figyelt kérdés
2019. jún. 25. 06:41
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
96%

Próbáltál már kicsi gyereknek tablettát beadni? (Ha gyereked nincs, akkor kutyának, macskának?)

Kínszenvedés, mire lenyeli, keserű, stb.

A szurit a pár hetes is fél perc alatt elfelejtette. De volt olyan is, amikor otthon oltotta a dokinénink, aki elég laza és haladó szellemű. Mondta, hogy beadja szopi közben. Meg se nyikkant a baba.


Neked tű fóbiád van, gondolom. De nincs mindenkinek.

2019. jún. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
97%
Épp azért legyengített a kórokozó, hogy ne legyen fertőzőképes. Ha fertőzőképes lenne, akkor a betegséget kapnád el az oltással. A "nem fertőzőképes" pedig épp azt jelenti, hogy nem tud bejutni a sérülésmentes bőrön vagy nyálkahártyáját át. Ezért kell egy mesterséges sérülés útján bejuttatni.
2019. jún. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
95%

Leforditom, hogy mas is ertse: neked tufobiad van, ezert (mivel szerinted morbid dolog) masba sem szabadna tut szurni akkor se, ha amugy a legegyszerubb es leghatekonyabb modszer az adott hatoanyag szervezetbe juttatasara.


Ezt hivjak korlatoltsagnak.

2019. jún. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Jogos... az Epidurálist is kapszulába adják be vagy elég ha tarkón baxnak pl. Császár előt? Attól, hogy neked tű fóbiád van, még az oltás a lehető legjobb megoldás és a leggyorsabb is, mivel egyenesen a véráramba kerül az ellenanyag (igen tudom, hogy legyengített vírust tartalmaz).
2019. jún. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

Én személy szerint utáltam oltást kapni és ezzel nem én vagyok egyedül. Ezért gondoltam, hogy lehetne ezt emberibb módon is megoldani. Ettől még nem vagyok "korlátolt".


#13 Köszönöm a választ.

2019. jún. 25. 07:25
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

A tűfóbiáról: amikor gyerek voltam, olyan dokink volt, aki mindenre injekciót adott, és elég barbár módon. Plusz a szüleim is mindig folyton ezzel fenyegetőztek. Tűfóbiás is lettem rendesen.

Amikor az én lányom volt kicsi, nem hazudtam neki, és nem is ijesztgettem. Elmondtam, hogy igen, egy pillanatig fáj, de azért kell, hogy ne legyen beteg. Megértette. Minden zokszó nélkül csináltuk végig a védőoltásokat, semmi trauma nem alakult ki nála.

2019. jún. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

A gyomor sok gyógyszert szétbont és nem lesz hatásos.

Szerintem ki lehet bírni azt a néhány oltást, gyereknek, felnőttnek, kutyának, macskának.

Sokkal kellemetlenebb torokgyíkban, rubeolàban és mumpszban szenvedni és akár haldokolni.

Az oltasok a világ legjobb dolgai, néhány évtizede vagy évszázada az emberek bármit megadtak volna érte, hogy ne haljon meg 8 gyerekükből 5. Mi meg hisztizünk egy szaros szúrás miatt.

2019. jún. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

18# vagyok, egyébként nekem is tűfòbiàm volt. Aztán kórházba kerültem, haldokoltam és telibe szartam, hogy folyamatosan vért vesznek, infúziót kapok és érzéstelenítő meg gyógyszeres injekciót.

Ezek a dolgok értünk vannak és életét mentenek, semmi hozzá képest egy pár másodperces fájdalom..

Én azóta vért is adok évente többször, segítek másoknak, legyőztem a gyerekkori félelmeim.

2019. jún. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Hova hurcolják el a gyereket???


Ha morbid, hogy tűt szúrnak beléd, akkor gondolj arra, jobb egy szúrás az oltásnál, mint ennél sokkal, több, ha megbetegszel. Érdekes, nekem ezt a kicsi gyerekem is megértette annak idején...

2019. jún. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Hová fejlődünk (vissza)?

Egy szros kis tűszúrás, nem a füledet vágják le! Morbid lenne? A katéterről mit gondolsz?

2019. jún. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!