Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi van akkor, ha én később...

Mi van akkor, ha én később akarom beadatni az oltást?

Figyelt kérdés
Az MMR oltást szeretném 3 évesen beadatni 15 hónap helyett. Van olyan, hogy valami magán gyerekorvoshoz jár és akkor ezt így meg lehet oldani? Vagy ha egyszerűen csak nem engedem a helyi háziorvosnak, akkor mi lesz? Azt tudom, hogy rám tudják szabadítani az ÁNTSZ-t meg az anyámkínját de ezek hosszadalmas dolgok, én pedig nem akarok örökké húzni a dolgot.
2019. febr. 12. 14:30
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

31


Ne zavarjon, hogy az MMR-t pld olyan országban is adják mint pld Amerika aminek a lakossága 327millió ember volt tavaly vagy tavaly előtt.Gondolod, hogy majd pont ide jönnek a 8-9 milla magyaron kísérletezni mikor van ennél nagyobb ,,felület" is ilyen célra?:)

2019. febr. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%
15 ezer megbetegedés, minden negyedik kórházi kezelést igényel, és 59 áldozat van a mostani járványban. Ami, lehet számszerűleg nem jelentős, de igen, hullanak mint a legyek, tekintva, hogy kanyaró ellen van védőoltás, egyetlen egy megbetegedésnek nem lenne szabad lennie, erre 59 halott. És tombol a járvány.
2019. febr. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
22%

33#


Ez melyik ország adata, linkelnél forrást? :-)

2019. febr. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

Akkor van lehetőség később beadatni egy oltást, ha a gyerek egészségi állapota (pl krónikus betegsége, immungyengesége) nem teszi lehetővé, nem biztonságos számára. Ebben az esetben lehet csúsztatni, vagy esetleg előfordulhat, hogy be sem kell adni. Ez a lényege a nyájimmunitásnak, hogy védje ezeket a gyerekeket is, akik koruk illetve egészségi állapotuk miatt nem kaphatnak meg 1-1 oltást.

Szóval szerezhetsz ilyen papírt magánorvostól, de tudd, hogy ezzel saját és más gyerekét is veszélyezteted.

2019. febr. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%
2019. febr. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
75%

[link]


Bár ez a cikk Európára vonatkozik megis ütik egymást némileg.

Arról nem is beszélve hogy a WHO oldala szerint az átoltottság magasabb mint amiről regélnek.


Arról sincs info, hány beteg volt aki be volt oltva csak nem hatott az oltás...


Reméljük nem arról van szó, hogy oltás ellenére is megbetegednek emberek.


Főleg, hogy Izraelben is közel 100%-os az átoltottság!

2019. febr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%
nyilván nem, mert akkor Magyarországon is lenne járvány, ami nincs, habár minden évben van Ukrajnában, Romániában és Németországban, nálunk meg megbetegedésekről sem nagyon hallani. Szóval kijelenthetjük az oltás működik. Hiszen rengeteg az ukrán, román vendégmunkás nálunk, szóval lehetne járvány, de nincs. Én azért ebből, hogy van egy ország, ahol nincs oltás, van járvány-halottakkal, és van egy ország, ahol van oltás és nincs járvány-nincs halott, nem erre a következtetést vonnám le, hogy az oltással ki akarnak irtani bennünket és az oltás nem véd. De te tudod.
2019. febr. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

Mivel oltunk, az oltás mellékhatásaként néhány esetben komoly szövődmény lép fel.

Ha nem oltanánk, járvány lenne, és ennél sokkal nagyobb számban halnának meg, vagy szereznének életre szóló fogyatékosságot gyerekek. Nekem még volt mumpsz szövődményében megsiketült tanítványom.

Ha én most nem oltatom be a gyerekemet, jó eséllyel csökkentem az ő egyéni kockázatát, hiszen a betegségtől megvédi a nyájimmunitás (nincs aki megfertőzze), és még az oltási kockázatot is elkerüli. De ha ez a magatartás általánossá válik, túl sok lesz a fertőzésre fogékony ember, és meg fog jelenni a járvány. Ezért kötelező az oltás. Mindenkinek viselnie kell a minimális kockázatot, amit az oltás jelent, hogy a nagy kockázatot, a járvány kitörését elkerüljük. Néhány "potyautast" elbír a rendszer (oltáshoz még túl fiatal babák, betegség miatt nem olthatók), de pont mert őket máshogy nem lehet védeni, abszolút közérdek a nyájimmunitás fenntartása, ezért kötelező az oltás.

Ráadásul állandóan vannak behurcolt esetek. Sose tudhatod, hogy az oltatlan gyereked kivel hintázik a játszótéren, nem éppen valamelyik kanyaróval súlytott területről érkezett-e a szintén oltatlan kispajtás. Kell ez neked?

2019. febr. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

A kicsi korban átvészeltnek vélt kanyaró megbetegedés(nagyon ritkán), még tizenéves korban is okozhat akár halált is! Olvass utána!

Na, többek között ilyen szemét betegség ez!


... és ilyenek ellen halogatnám a gyermekem leghatásosabb védelmét?

Á-Á!

2019. febr. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!