Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Egy autista gyermeken mennyit...

Egy autista gyermeken mennyit tud segíteni a korai fejlesztés?

Figyelt kérdés
Kislányom 3,5éves. Egy hónap múlva kell mennünk kivizsgálásra. Még nem biztos, hogy az. Csak a tünetei alapján erre lehet következtetni. Pl nem tartja a szemkontaktust, az oviban nem játszik senkivel, az óvónőket fogadta csak el. A beszédfejlődése le van maradva. Nevére nem hallgat a csoportban. Mennyi esély van arra, h ez mégsem autizmus? Ha az milyen fejlesztésekre mehet? És milyen felnőtt lehet?
2017. ápr. 2. 08:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az, hogy milyen felnött lesz belöle senki sem tudja, ahogy azt sem, hogy autista-e és azt sem, ha az akkor milyen mértékbe. Ezért küldtek el titeket kivizsgálásra, mert nem látják normálisnak a fejlödését.


Autizmusa van rengeteg embernek, a környezetedben is van biztosan sok, akik kicsit mások mint az atlag...

Ha Autista vagy más betegségben szenved, a felnött élete attól fogg függni, hogy milyen mértékben beteg és, hogy te és a családod milyen mértékben segítitek.


A korai fejlesztés és minden más fejlesztés pont erre van kitalálva. Arra, hogy olyan dolgokat gyakoroljanak vele az agyat arra serekntsék amiben le van maradva.

Az autizmus nem más mint, hogy az agy nem képes egyszerre több mindenre koncentrálni, leginkább egy dologra összpontosít így lemarad más dolgokban a gyerek.

A fejlesztésekkel azt tudják elérni, hogy amire a gyerek nem figyel, amiben nem fejlödik azt erösítik.


Szerintem ha eddig nagyon nem tünt nektek fel, akkor nem lehet olyan óriási probléma. Ami fontos, hogy bármit mondanak, vagy ajánlanak fejlesztésre azt nagyon komolyan venni, és otthon naponta a megfelelö elöirással gyakorolni azt amit a terápián is fognak nektek mutatni. Ne vegyétek félvállról, hanem tegyetek meg mindent.

2017. ápr. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én biztosvagyok benne, hogy nem az, de ha az lenne, rengrzeget segíteneva profi korai fejlesztés. 100"ezer évvel ezelőtt dolgoztam korai fejlesztőben, és a siker igen csak azon múlott, kihez került a gyerek...
2017. ápr. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vászokat! :) 2-es válaszoló, Szerinted ha nem az autizmus a baj, mi lehet még?
2017. ápr. 2. 11:24
 4/13 anonim ***** válasza:

A kivizsgáláson meg fogják állapítani,rajta van-e a spektrumon vagy sem. Ez egy sokkal részletesebb kérdőív és vizsgálat lesz, mint amit pl a neten olvashatsz általánosságban az autizmussal kapcsolatban.

A korai fejlesztés sokat jelent, fontos. De a későbbiek is fontosak. Az autik 3-7 éves korban ugranak nagyot fejlődésben, ezért fontos ebben a korszakban a fejlesztés. Segítségével, illetve az ajánlott diétákkal az érintettek akár a tüneteik 80-90%-át is el tudják hagyni.

Auti-e? Nem tudom. Tudok ellenpéldát is mondani, de megerősítőt is.

Milyen élete lehet felnőttként? A most diagnosztizáltak közül 40%-uk képes abstolut teljes életre. Ez szerintem biztató szám. Elmondásod alapján azért ez a kislány annyira nem vészes, nem annyira súlyos. Én bizakodnék.

2017. ápr. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!

A szakemberek biztosan elmondják majd részletesen a dolgokat, vagy legalábbis reméljük, de az esélye meg van rá. Vettél rajta észre esetleg ezeken kívül más autisztikus tüneteket? Vagy bármi "furát"?

Ha a beszédfejlődése le van maradva valószínűsítem, hogy TSMT tornát fognak előírni, viszont ha jól tudom korai fejlesztés címszó alatt nem tud fejlesztést igénybe venni, mert már intézményesített keretek között vagytok. Már a 3 évet betöltötte és óvodába jár szóval már a dolgaitokat a nevelők és az óvoda bevonásával tudjátok rendezgetni. Bár én még ebben nem vagyok tapasztalt, csak ezeket hallottam.

Mi még benne vagyunk a korai fejlesztésben, mert a hónapban töltötte a 2 évet, de mondták nekem hogy addig kapja így, míg óvodába nem jár, mert már utána az intézmény felel érte.

Hogy milyen felnőtt lehet, az attól függ mennyire súlyos nála a dolog. Az enyhe, jól funkcionáló autizmussal élők viszonylag teljes életet tudnak élni. Nyugodj meg, akkora gond biztosan nincs, hogy súlyos értelmi fogyatékos lenne és nem tudna önálló életet élni. Ha esetleg kiderül róla, hogy autizmussal él, annyiból lesz nehéz dolga és ezáltal nektek is, hogy társadalmilag nehezen fog beilleszkedni és ebben kell majd támogatnotok.

2017. ápr. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Még az is tünet, hogy soha nem válaszol egy kérdésre se. Nem lehet vele beszélgetni. Nem tudom soha mi történik vele az oviban, csak ha az óvónők elmondják. Az a torna amit említtél, hogy működik?
2017. ápr. 3. 14:30
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

A TSMT torna lényege, hogy fejleszti, stimulálja az idegrendszert. Segít például a beszédfejlődés megindításában, de emellett más jellegű problémákra is kezelést nyújthat, ami idegrendszeri eredetű. Ha például nála idegrendszeri alapon van bibi, ezzel tudják fejleszteni, viszont ha tényleg beigazolódik, hogy autizmussal él, akkor csupán ennyi nem lesz elég neki. Kell hozzá pluszban autizmus specifikus fejlesztés is. A TSMT torna egyébként rengeteg olyan elemet tartalmaz, ami pörgéssel, forgással kapcsolatos, mert az egyensúlyérzék ingerlése is fontos. Mondókáznak közben stb. Vannak azért gyerekek akiknél harcokat kell megvívni, mert akik tudják magukról, hogy nem tudnak úgy kommunikálni, mint a felnőttek vagy elég annyi hogy nem tudja kifejezni magát, akkor menekül az olyan helyzet elől, amiben beszélni kell. Összességében jó dolog, mert tényleg fejleszti az idegrendszert és sok dolgot tanulnak közben.

2017. ápr. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
Még azt kihagytam, hogy például mi vettünk éppen ezért itthonra hintát (nem nagy pénz, 1500Ft-ért vettük, de annál többet segít :)) mert mondták, hogy ebben is lehet vele olyat csinálni, hogy bepörgetjük és vissza. A környezetünkben van olyan család, akik otthon a hintával és ilyen gyerekeknek való medicin labdával gyakorlatoznak a gyerekkel és már a 3. alkalom után mondta a gyerek, hogy szia és pápá...előtte pedig semmit. Szóval biztosan ér valamit én úgy gondolom.
2017. ápr. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is hasonló cipőben járunk 3,5 éves fiammal. Azzal a különbséggel, hogy nála egy éve merült fel az autizmus (dg még nincs). Májusban lesz egy éve, hogy járunk fejlesztésre (fejlesztőházba ahol autizmus zavarral foglalkoznak). Diafilmen meg tudja nevezni, hogy örül vagy szomorú (főleg, ha azt rosszul rajzolták meg). Az elején nehéz volt vele az oviban, de most már kezd néha közeledni a társaihoz, bekapcsolódik a foglalkozásokba. Otthon társasozunk.

2017. ápr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A bátyám egész kicsi kora óta látványosan autista tüneteket produkál, hasonlóakat, mint a kérdésben szereplő kislány, és mellette még magas IQ, stimmelés és még pár dolog. De a szüleim nem tartották ezeket betegségnek, úgyhogy a pedagógusok tanácsa ellenére sem vitték vizsgálatra és így diagnózisa sincs, értelemszerűen fejlesztésekre sem járt. Ma értelmes, sikeres felnőtt ember jó állással, amit szeret csinálni. Úgyhogy hacsak nem komolyabb esetről van szó, mondjuk egyáltalán nem beszélő vagy nagyon durván hiperérzékeny, dührohamokra erősen hajlamos gyerekről, akkor nem elengedhetetlenül szükséges a korai fejlesztés.

Én szintén a spektrumon vagyok valószínűleg, habár szerintem nem annyira látványosak a tüneteim, mint a tesómnak. Én se jártam fejlesztésekre. Vannak nehézségeim pár területen, pl. nehezen barátkozom, nehezen beszélgetek, sok mindenre érzékeny vagyok, és sokszor vannak pánikbetegség- és idegösszeomlás-szerű tüneteim, de képes vagyok munkába járni, eltartani magamat és önállóan elintézni a tennivalóimat. A fejlesztésekkel sem lenne szerintem egyszerűbb az életem, mert azok nem eltüntetik az autizmus tüneteit, hanem csak megtanítják a gyereknek, hogy hogyan rejtsék el, hogy ők mások, mint az átlag. Attól még belül ugyanolyan marad a gyerek, csak épp fel tud venni egy álarcot.

2017. ápr. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!