Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Csendes reflux csecsemonel,...

Csendes reflux csecsemonel, Mi segithet?

Figyelt kérdés
2 honapos kisfiu babamnak savas refluxa van, 'csendes'reflux. Többször hallani hogy visszanyeli a tejet/tapot, fekvo helyzetben (megemelt agy mellett is) felrenyel. HA\AR tapszert kap, illetve tejemet, de sajnos keves. Bio gaiat szed es espumisat, mert puki gondok is vannak. Eves utan hosszan bufiztetjuk, nem tesszuk le. Probaltuk mar a nutriton suritot, voltunk 20. 000Ft, ert gasztroenterologusnal, aki erdemben nem tudott segiteni, Hasonlo helyzetű anyukak segitseget varom.

2016. okt. 5. 08:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Gastrotuss baby vagy más savvisszacsorgást megelőző gyógyszer, de csak az orvos rábólintásával.
2016. okt. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hasznaltuk,nem tudott kakilni tole,akkor meg azert ment a siras,pedig csak 2,5ml adtam az 5ml helyett.5700gramm, 4250grammal szuletett.Orvosok is mast mondanak,tapasztalatom az hogy egyik sem tud megoldast.Voltunk gasztrosnal,gyermekklinikan is,ultrahangon,10perc alatt 3-4 visszafolyas volt eves kozbeni uh-n,gyerekorvos is megnezte.Erdemben senki nem mond semmit,mi meg szenvedunk vele mert emiatt rosszul alszik,felkel h visszajon a kaja neki 1-2 oraval etetes utan is.Hason alszik,ez a tanacs...eddig is igy aludt.Mostanaban rosszabbodott neki,vannak olyan napok mikor minden okes,..
2016. okt. 5. 09:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Az enyém kezdettől fogva sokat nyeldekelt, 7 hetesen lett refluxos, ezen a tápszerbe tett Nutriton Nutrilon sűrítő segített valamit. Majd később csuklott és talán 2 hósan jött a félrenyelés kb 5 hós koráig, utána hasra fekve püfölte a mellkasát és az ágyat, míg levegőhöz nem jutott. De addig nekünk kellett állandóan figyelni és hátba veregetni, nehogy fulladjon. Nem árt ha figyeled, nehogy meglepődj ha jelentkezne ez a tünet.


A Nux vomica homeo bogyó is segít, de csak keveset, sajna a reflux elleni szerek, dolgok székrekedést tudnak okozni.

Etetés után 30 perc függőlegesben tartás nálunk bevált. 4 hós koráig sokat volt rajtam hordozóban ez is segített, csak az én lábam ment szét. Ha sokszor átöltözteted az nagyon összerázza a kis gyomrát. Ezzel is óvatosan, meg a hintáztatással is, csak lassú ringatás jöhet szóba. Több ötlet a Diadal a bukás felett című írásban:

[link]


Később a GAP diéta is sokat javított, ezt főleg tejbaj (3 hetesen lett tejallergiás) miatt csináltuk, de refluxra és székrekedésre egyaránt jó volt. A tea és savas ételek pl paradicsom vagy amitől terhesen neked is felment a savad kerülendő még sokáig. Tea helyett jó lehet pl gyümölcslé vízzel higítva 4x-6x-ra.


Ja és még valami a Gastrotuss baby-t mi is ismerjük , nálunk 2 hós korban szedtük, 1,5 hét alatt leállította az emésztését (lassú emésztésű) és még 2 hónapig csak szélcsővel tudott kakilni, míg 4 hósan nem kapott kecskeméti szilva-almalét töményen. Utána már sikerült egyedül a kaki. A szilvalé, ha már átálltok rendes kajára kevésbé segít, ilyenkor nálunk egy kevés paradicsom jön be.


A reflux székrekedés párosítás sajnos örök fejfáját okoz nekem, mert olyan mintha egymás ellen dolgoznának. A fiam most 2 év 10 hós. Mis is Espumisan L-t eszünk néha de az meg fokozza a refluxot.

2016. okt. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Az orvosok és a a védőnők a refluxot sokszor tagadják, vagy nem eléggé gyakorlottak, (mert korábban tagadták) így nem biztos h tőlük kapsz segítséget, de persze kell jelezned a gondot a gyerekdokidnak. A gasztroenterologus is inkább 1 évestől tud segíteni. Addig olvass és gyakorolj. MI amikor már begyakoroltunk szinte mindent amit csak olvastunk a refluxról, után lett jobb lett picit.

Megjegyezem, hogy Én ebben a korban sokszor álometetést (éjjel néha nappal is) alkalmaztam, mert akkor kevesebb levegőt nyelt. Persze ehhez tudnod kell, pontosan mikor és mennyit eszik és előbb fel kell kelned. Ha ez érdekel, írj privit.

2016. okt. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A regeteg levego felnyomja a hasat, ezert bukik/nyeldekel. Ha az oldodik, kb 3 honaposan, akkor ez is javulhat. Tejfeherje allergia is okozhatja, probald meg tejmentesen nehany hetig, hatha javul. Savas reflux nincs ilyen idos korban! Orvos/vedono azert nem foglalkozik vele, mert amig a sulya jol no, addig nem tekintjuk korosnak (csak ezt nem kommunikaltak...). Az agy feji veget megemelheted (mi farostlemezt vagattunk a kisagyba, konyvet tettunk ala). Ezek a picik ilyenek, ha szilardat eszik es felul, majd elmulik. Turelem!
2016. okt. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a bizato szavakat,mintha javulna,tobb tapszert is es a hordozo kendot is kiprobaltuk.Most a fogzas miatt megy a 'dili'
2016. nov. 17. 14:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Biztos vagy benne, h a Gastrotuss okozza a kisfiad hasmenését? Nekünk a gyerekorvos azt mondta, h ha adok tápszert is a babámnak az anyatej mellé, akkor feltétlen itassam vízzel, mert székrekedést okoz a Nutritol. És érdemes lenne megpróbálnod pár hétig a teljes tejmentes diétát, mert a tejallergia is okozhatja a refluxot. Én tartom a diétát, és észrevettem, h ha próbaképpen egyszer-egyszer eszem/iszom egy minimális kis tejterméket, másnap többet bukik a babám. Ja, és van tejérzékeny babáknak való tápszer is.
2016. dec. 15. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!