Kórházban megtehetik, hogy kiküldik a szülőt, míg a gyereket vizsgálják (vért vesznek tőle, katéter. Stb. )?
Betegjogi törvényben kerestem, de erre nem tér ki.
Sógornőm mesélte, hogy kiküldték őket, míg a 8 hónaposnak vénát szúrtak, az ajtó előtt kellett hallgatniuk ahogy a pici negyedórán át üvölt (nem bírták megszúrni).
Normális eljárás ez?
Tud vki törvényi hivatkozást?
Hasonló esetben bent lehettem, a baba is jobban tűrte.
Csak a szakszemélyzet emberségén múlik vajon a dolog?
Vagy hibát követtek el a sógornőmék esetében?
Sajnos ezt átéltem két gyerekemnél is. Mikor kanült raktak a kezükbe, nem lehettem ott, csak hallgattam az egész osztályt betöltő üvöltésüket. Igenis jobb lett volna nekem is meg a gyereknek is, ha ott vagyok, ha én fogom le. Az ember lánya tudja, mit bír elviselni, én inkább viselem el a vénabökést (nem kell odanézni), mint azt a gondolatot, hogy a gyerekben mi mehetett végbe, mikor kitépték a kezemből, és utána ilyet kellett átélnie. Az enyémek kicsit idősebbek, 1,5 illetve majdnem 2 évesek voltak, mindkét eset a gyerekintenzíven történt. Szóval ez bevett szokás, nem mindenhol, de sok helyen. Hogy van-e joguk, az engem is érdekelne... Lehet, hogy ez olyan beavatkozásnak minősül, ahol csak a szakszemélyzet lehet ott?
Mondjuk egy sima vérvételnél mindig igénybe vették a segítségemet, legyen az kórház vagy házi gyerekorvos, nem tudom, az intenzíven miért ennyire zavaró tényező az anya jelenléte. Persze ők kezelnek sürgősebb eseteket is, ahol tényleg a gyerek életéről van szó, és századrangú kérdés, hogy megsérül-e a piciny lelke, az anyuka lelki világa meg aztán tényleg nem szempont. A mi eseteink azért nem voltak ennyire súlyosak.
Elméletileg a törvényes képviselő jelen lehet. De az orvos megítélése alapján, ha a vizsgálat megköveteli vagy a szülő jelenléte hátráltatná a vizsgálatot, kiküldheti a szülőt.
Magánvéleményem, ez kettős fegyver. Egyrészről én nem mennék ki. Én vagyok a törvényes képviselője, jogom van ott lenni.
De van.olyan, hogy a szülő gátolha a vizsgálatot. Láttam olyant, ahol az anyuka és a nagymama együtt kísérték a gyereket, és a szimpla vérvételen közösen sírtak és sajnálták hangosan a pici lányt. Itt jobb lett volna az anyát.és a.nagymamát kizavarni.
Törvény alapján nem küldhetik ki. Ez alól a sürgősségi beavatkozás kivétel, amikor az ellátás gyorsaságát, életmentést zavarhatja civil jelenléte (kisebbik rossz elve).
Másfél évesen kórházban volt, a kifüggesztett betegjogi tájékoztatót olvasgattam éjjel unalmamban, sokszor.
Vérvételnél JAVASOLTÁK, hogy a nyitott ajtólap mögött várakozzak, mert gyanúsan lefehéredtem és rákérdezésre elmondtam, hogy durva tűfóbiám van. Azért javasolták, mert a gyereknek se tett volna jót, ha a rettegő arcomat látja, vagy elvágódok a kövön, mert elmászik a vérnyomásom a látványtól.
Ügyesek voltak, 2 perc alatt meglett és közben duruzsoltak neki, meg se nyikkant.
De oltásoknál is én vagyok a fejénél, nem nézek oda, a lábát pedig az apja fogja le, ő bírja a látványt. Ezt a gyerekorvossal az elején tisztáztuk - ő már akkor szól, ha elkezdi előkészíteni a tűt, már akkor félrefordítom a fejem, vagy ő lép a hátam mögé.
Saját vérvételnél/injekciónál se vagyok jobb, fekve kell csinálniuk, egyébként ájulok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!