Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kiskori kancsalság műtétről...

Kiskori kancsalság műtétről vannak valakinek tapasztalatai?

Figyelt kérdés
Minden tapasztalatot szívesen elolvasnék. Milyen volt a műtét? Jobb lett-e a gyerek szeme. Milyen volt előtte? Köszi!

2016. febr. 13. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatot tudok mondani.

5 éves voltam, mikor megműtötték a jobb szememet. Igazából ugye ez érzéstelenítéssel történt. Utána már nem emlékszem hány nap után vissza kellett menni varratszedésre.

Végül is nem éreztem semmit, de arra emlékszem, hogy nagyon rossz volt, hogy láttam, ahogy a szemembe nyúlkáltak.

Viszont onnantól fogva a jobb szememre homályosabban látok, amikor szemvizsgálatkor ugye van az a bizonyos eltakarod az egyik kezeddel a szemed és fel kell olvasni a táblákon lévő dolgokat. Szóval nekem ennél a jobb szememmel sokkal rosszabbul ment.

Előtte nem emlékszem, hogy bármit is rosszabbul láttam volna, függetlenül attól, hogy kancsal voltam.

Egyébként elviekben a bal szememet is műteni kellett volna, de szerencsére a szüleim azt már nem műttették meg.

2016. febr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem 17 évesen műtötték, tehát nem pont a kérdésre válaszolok, de azért leírom, hogy hogyan volt.


Első, a szemed azért rosszabb, mert a kancsalsággal együtt kialakul az úgynevezett tompalátás, neked valószínű, hogy addigra kialakult vagy elkezdődött a folyamat. A műtét a látást nem befolyásolja, az csupán egy esztétikai műtét. A szemmozgató izmokat korrigálják, és így a helyére húzzák a szemet. Én is tompábbal látok az egyik szememre. A tompalátás oka, hogy az egyik szem dominánsabbá válik, mert nem párhuzamos a kettő, és a kevésbé használatos ellustul.


A műtét: kb. 5 perc volt, nem fájt egy kicsit sem, valóban fura, hogy ott matatnak. Utána a varrat kicsit zavaró volt, de totál ki lehet bírni. Hogy ezt egy kisgyerek hogyan viseli, azt nem tudom, talán ők nehezebben.

2016. febr. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A fiam még nincs 2 éves. Azért műtenék, hogy ne legyen tompalátó és elkezdődjön a két szem együtt látása. 5-6 éves korban fejeződik be ez a folyamat, valószínű az első válaszadónál ekkorra már tompalátóvá vált az egyik szem.
2016. febr. 13. 18:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Szemuveget nem irtak a fiadnak? Nekunk viselni kellett 2.5 eves koratol! Most 5 eves es nem volt szo meg mutetrol mert jobb lett neki.Ha rajta van a szemuveg egyatalan nem kalncsalit.Ha nincs akkor olyan fel nap es ujra kezdi de nem annyira.Tavasszal viszem a lanyom ujra kontrollra.Fura hogy nektek rogton mutik..
2016. febr. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Van szemüvege és szemüvegben két fokos a szeme. Vagyis alig kancsal. Viszont van egy más jellegű kancsalítása (felfelé úszik néha a szeme pár mm-t), amin nem javít semmilyen szemüveg. Ez utóbbi miatt is műtenék. Viszont akkor már szerintem mindent megoldanak egyben...
2016. febr. 13. 19:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Ertem! Sok sikert kivanok a mutethez :)
2016. febr. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én vagyok az, akinek 17 évesen műtötték.


Megkérdezhetem, hogy hol műtik a Kisfiadat? Az én Fiam is kancsal, szemüveget hord most még, de gondolkodom a műtéten, csak nem tudom, hogy kiben lehet megbízni.

2016. febr. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Írtam privát üzit (utolsó!).
2016. febr. 14. 09:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!