Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ti hogy csináljátok a hűtőfürd...

Ti hogy csináljátok a hűtőfürdőt, ha nem akar lemenni a gyerek láza?

Figyelt kérdés

3 éves kisfiamnak hányós hasmenéses vírusa van, már nem hány, eszik és iszik is, viszont a láza nem megy 39 fok alá.

Kapott már Nurofent éjszaka és délelőtt, most délután Panadol Babyt, de nem viszi le a lázát.

Próbáltuk a hűtő fürdőt, de szegény az első vízbe belekakilt mert nem tudta visszatartani, közben rettenetesen sírt mikor kivettem (fázott), kádfertőtlenítés után visszatettük másik vízbe (közben végig sírta az egészet), kb. 10 percet bírtunk, lila remegő szájjal, libabőrösen sírt, hogy vegyem ki, de nem sokat ment le a láza, néhány tizedet. Most is 39,5 a láza, egy órája kapta a Panadolt.

Ti hogy csináljátok?

Beülnék vele a kádba, de van egy 4 hónapos kislányom is akit szoptatok, és nem szívesen ülnék ezért be mellé a vízbe, bár én is beteg vagyok (ugyanez hányás nélkül, kevesebb lázzal).

Van valami jó tanácsotok? Már úgy el vagyok keseredve, hogy semmi nem használ, megint fürdetnem kell mindjárt :(.


2015. febr. 17. 17:17
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, bent ültek az apjával fél órát, és lement neki 38,2-re.Bár már megy is vissza sajna, mert jéghideg a keze, de legalább jobb lett a közérzete, evett is, és el is aludt.

Szerencsére most elég jól ment, nem volt sírás, sajnos a délelőtti egy horror volt.

Még délelőtt borogattam is a bokáját, csuklóját, homlokát, de attól sem volt jobb. Remélem már nem fog ilyen magasra fölmenni neki.

2015. febr. 17. 21:27
 12/14 A kérdező kommentje:
Ja, már a krumplit is megpucoltam, de nem tudtam a zoknijába tenni, mert elaludt :). Lehet még éjszaka szükség lesz rá, de remélem nem.
2015. febr. 17. 21:30
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia! Örülök, hogy jobban van a fiad, de ezért leírom a saját tapasztalatomat.

Gyerekkoromban sokat voltam lázas beteg, és azóta is jellemző, hogy a lázamat nagyon nehéz levinni. A hűtőfürdőt sosem bírtam elviselni, így engem anyukámék mindig "prizniceltek". Van, aki szerint ez a kellemetlenebb, drasztikusabb megoldás (pl. anyukám), nekem mégis ez volt az elviselhetőbb, és a hatékonyabb is.

Mielőbbi gyógyulást!

2015. febr. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

a hűtőfürdőt úgy kell csinálni, hog ymeleg vízbe tenni a gyereket és a lábánál eg ykancsóból fokozatosan önteni hozzá a hideget szünetekkel


és azthiszem 5 vagy 10 percet lehet csak a lehűlt vízben


remegni nem remeghet., mert azzal megint hőt fog termelni


meg van a borogatás, mellkastől középcobig vizes törölközőbe tekerni erre pluszba meg egy szárazzal is. asszem ez is 10 perc, nembizt.


itt le van írva

[link]

2015. febr. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!