Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ti hogy csináljátok a hűtőfürd...

Ti hogy csináljátok a hűtőfürdőt, ha nem akar lemenni a gyerek láza?

Figyelt kérdés

3 éves kisfiamnak hányós hasmenéses vírusa van, már nem hány, eszik és iszik is, viszont a láza nem megy 39 fok alá.

Kapott már Nurofent éjszaka és délelőtt, most délután Panadol Babyt, de nem viszi le a lázát.

Próbáltuk a hűtő fürdőt, de szegény az első vízbe belekakilt mert nem tudta visszatartani, közben rettenetesen sírt mikor kivettem (fázott), kádfertőtlenítés után visszatettük másik vízbe (közben végig sírta az egészet), kb. 10 percet bírtunk, lila remegő szájjal, libabőrösen sírt, hogy vegyem ki, de nem sokat ment le a láza, néhány tizedet. Most is 39,5 a láza, egy órája kapta a Panadolt.

Ti hogy csináljátok?

Beülnék vele a kádba, de van egy 4 hónapos kislányom is akit szoptatok, és nem szívesen ülnék ezért be mellé a vízbe, bár én is beteg vagyok (ugyanez hányás nélkül, kevesebb lázzal).

Van valami jó tanácsotok? Már úgy el vagyok keseredve, hogy semmi nem használ, megint fürdetnem kell mindjárt :(.


2015. febr. 17. 17:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem írod milyen meleg vízbe tetted a nagyfiút?

Hisz először meleg/langyos vízbe kell tenni, és azt folyamatosan hűteni hideg vízzel, amíg bírja.

Esetleg próbáld a tarkóját, csuklóját, bokáját borogatni hideg vizes ronggyal.

Jobbulást nektek!

2015. febr. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Jaj, a lényeget amit akartam kihagytam. Ne nézz hülyének, de áztass be egy vastagabb zoknit ecetbe és húzd a lábára, ez is leviszi a lázat.
2015. febr. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ma beszélt egy doktornő a hűtőfürdőről egy műsorban.

Normál hőmérsékletű vízbe kell tenni, és cirkulálni bele a hideg vizet.

2015. febr. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi, minden megoldás érdekel. De az ecet nem marja ki a bőrét? És mennyi ideig kell rajtahagyni? Te már próbáltad esetleg?

Egyébként olyan hőmérsékletűre csináltam a vizet, mint egy normál fürdővíz, lehet melegebbre kellett volna, de féltem, hogy nehogy még feljebb menjen.

2015. febr. 17. 17:38
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Nekünk a csuklóra, bokára, homlokra tett hideg vizes borogatás sokkal jobban bevált, mint a hűtőfürdő...
2015. febr. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
37%
nyers reszelt v karikázott krumplit tegyél a zoknijába és húzd rá éjjelre...
2015. febr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

olyan meleg vízbe teszed amiben nem fázik hanem jól érzi magát

és lassan engeded a hideget hozzá és kevered el

játssz vele addig kösd le a figyelmét h nem tűnjön fel h hűl a víz

kb 20 perc alatt kell lassan lehűteni a vizet addig amíg el ne kezd benne fázni akkor kiveszed törlés könnyű pizsi és vékony takaró sok folyadék

2015. febr. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, most az apja beül ele a vìzbe. Tulajdonképpen magát a folyamatot tudom hogyan kell, inkább arra lennék kíváncsi, hogy más hogyan teszi picit kellemesebbé, már ha lehet ilyet.
2015. febr. 17. 18:53
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

Olyan meleg vízbe teszed, amilyenben amúgyis fürdeni szokott.Ezt is bőven hidegnek fogja érezni.Aztán 32-33 fokig hagyod kihűlni a vizet. Vagy bele kell feküdnie, vagy folyamatosan locsolni kell a testét, ha csak beleül az nem elég.

De NEM ELÉG 5 PERC, mert sír a gyerek!!!

Persze sír, fáj minden kis porcikája a láztól, hideg a víz, megszakad az ember szíve, de muszáj, mert a hosszabb távon tartó magas láz, komoly károkat okoz!

Ha nehezen megy le neki így is, akkor a hűtőfürdő vizébe rakj bele egy nagy párnahuzatot, adj rá egy pólót, és tekerd körbe vele.

2015. febr. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
En ugy szoktam csinalni hogy olyan homersekleture csinalom a vizet ahany fokos laza van es kb 5 percenkent engedek hozza kicsi hideget es persze folyamatosan locsolgatom vele vagy bele fekszik. Ezt addig csinalom mig nem erzem hogy hulik a teste. Ez idaig mindig bevalt pedig a 6 ev alatt sokszor volt lazas volt hogy gyogyszerre igy nem is volt szukseg. Kozben jatekokkal szoktam lefoglalni
2015. febr. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!