Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi az a pont amikor szivjatok...

Mi az a pont amikor szivjatok a gyereketek orrat?

Figyelt kérdés
Szelel az orra, de neha hallok gombocos levegovetelt. Nem folyik. Elmult ejszaka elvo, t neki dugulva, felebredt, kicsit folyt. Sterimart fujtunk be majd orrszivas. Szoval ferjemmel nem ertunk egyet, szerinte most nem kell kiszivni, nem veszes.en altatas elott kiszivtam volna, mert szerintem rosszabb ha nem folyik es gombocos. Elaludt, most percek ota hang nelkul veszi a levegot, egy nagyobb sohajnal hallom a gombocot. Nem eroskodtem mert sokszor tenyleg tulaggodos vagyok. 13honapos a lanyom.
2014. szept. 30. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Amíg nem hátráltatja az alvásban, én bizony fel nem kelteném az alvásából orrot szívni.

Az alapján amit leírtál, eszembe sem jutna.

2014. szept. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem akarom felkelteni, altatás előtt akartam kiszívni az orrát.
2014. szept. 30. 21:34
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazából az érdekel, hogy ki kellett volna szívni az orrát vagy sem?
2014. szept. 30. 21:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kellett vna, vagyis én nem szívtam vna ki neki.

Elég akkor szívni ha "nedvesen szörcsögve" veszi a levegőt, ha látod, h ott van a sok takony, ha zavarja -> felébred, sír stb.

Szóval ha alszik és szelel a nózi, akkor nem kell. Megelőzésképp sem. :)

2014. szept. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vilcsianyuja ***** válasza:

Én vagyok akkor az "aggódópárt" tagja. Ha egyszer elkezdek orrot szívni, akkor rendszeresen teszem, minimum reggel ébredés után és este fürdetés előtt vagy után. Csak akkor hagyom abba, ha már tényleg semmi nem jön a gyerek orrából. Ha nap közben lazítok is ezen a szabályon, de este alvás előtt mindenképp jön a porszívó. Ha az orrszívás közben azt veszem észre, hogy be is van dugulva a gyerkőc orra, adok neki orrcseppet is.

A szörcsögő hang viszont sokszor megtévesztő, sokszor jártam úgy, hogy szörcsögve vette a gyerek a levegőt, aztán a porszívós tortúra végén üres maradt az orrszívó. Szóval, bár útálatos egy kínzás, de én inkább ezt teszem, minthogy a gyerek a taknyában fuldokoljon. De alvó gyereket én se keltek, ha nagyon zavarja a "gombóc", megébred majd magától.

2014. szept. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

habár nekem még kisbabám van, de én napi egy alkalommal mindig kiszívom, mert mindig van benne valami


és mindig orrcseppezem(gyógyszertári sós víz)


és nálunk nem "kínzás" a baba néha még gügyög is hozzám a szünetekben


ilyen, hogy levegővételnél halljak bármit alvás közben az orra miatt nem volt és nem tudom mit tennék.

2014. szept. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!