Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » SOS! Mitől fájhat rendszeresen...

SOS! Mitől fájhat rendszeresen a feje 6 éves gyereknek? Amit hányás követ?

Figyelt kérdés

Kb 2-3 hetente..eddig mindig valamire rá lett fogva, nátha, arcüreggyull.stb. De ez már szerintem nem ilyenektől van.

Nyilván viszem orvoshoz, és ki kell vizsgálni, de van esetleg valakinek ötlete, tapasztalata?


2014. ápr. 19. 19:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk tejcukor érzékenység okozta. Nagyon sokára derült ki, mert hasi-emésztései tünet nem volt. Csak a feje fájt sokat. De szerintem sok más oka is lehet. Lehet, hogy sok a sava és rámegy az epéjére. Ez is okoz ilyet. Vagy rossz a szeme.
2014. ápr. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megijeszteni de ismeros kislanyanak daganat okozta ugyan ezt. Remelem nalatok nem ez a helyzet!
2014. ápr. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Jaj Istenem... kedden indulok is vele! Köszönöm a válaszokat!
2014. ápr. 19. 20:05
 4/14 anonim ***** válasza:
látása rendben van? vannak migrénes gyerekek, bár ritka, attól is lehet. Allergia is lehet.
2014. ápr. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kezd úgy, hogy szemészet, gasztroenterológia. Ha már túl vagytok a gégészeten, mert ott is megnézhetné egy szakember. De hogy hány, nekem gyanús az epe. Unokatesóm kicsi korától epés, neki is így volt, nagyon fájt a feje és hányt. Családi gond epebaj, oda kell figyelni mit eszik. Esetleg addig is próbáld meg, hogy olyan ételeket adsz neki, amik nem csinálnak savat. Kerüljétek a kakaót, teát, szénsavasat, paradicsomot.
2014. ápr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
nekem is a szeme ugrott be elsôre.
2014. ápr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
iszik elég folyadékot? vérnyomása rendben van? egy időben nekem is olyan fejfájásos tüneteim voltak, ami hányásba torkollott.szörnyű volt. szemüveges vagyok, a szememre fogtam,de szemüveg váltás után is megmaradt. a szemész kérdezte iszom e elég folyadékot,mert a kisfiának kiderült,ez volt a probléma. nekem végül a vérnyomásom lehet a ludas,mert egy kávé, mozgás után megoldódik. hol fáj a feje? a homloka,orrcsontja,halántéka környékén?
2014. ápr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Agyi nyomás fokozódás okozhat fejfájást és hányást. Ez lehet akár daganat is, amit már említettek, vagy esetleg agyvízelvezetési probléma, szóval olyan dolog, ami növeli a nyomást a koponyán belül.

Viszont én például már gyerekkoromban fejfájós voltam, és ha nem vettem be időben gyógyszert, akkor én is hánytam tőle. (És később se derült ki semmi gondom, csak ilyen típus vagyok)

Szóval ha a hányástól elvonatkoztatunk, és csak a fejfájást vesszük alapul, akkor a vérnyomást kellene először megméretni a háziorvosnál, mert az a legegyszerűbb, aztán el kellene menni szemészetre.

2014. ápr. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nàlunk az volt a baj, hogy keveset ivott. Amióts iszik rendesen, megszűntek a fejfàjàsok.
2014. ápr. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nálunk a 8 évesnek 2 évig ment ez,mire kidrült hogy migrénes. Anyuka is az, valszeg örökölte.

És ugyanigy fejfájás után hányás...

2014. ápr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!