Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Gyógytorna vagy sem? Ti hogy...

Gyógytorna vagy sem? Ti hogy döntenétek?

Figyelt kérdés

A két hónapos babámnak a gyerekorvos gyógytornát javasolt, mert inkább jobbra tartotta a fejét. Elvittük gyógytornára, ahol a gyógytornász észre sem vette a jobbratartást, viszont kötött, feszes izmokról beszélt, meg azzal rémisztett, hogy ha nem járunk, akkor a gyerek még egy csörgőt sem fog tudni megfogni. A gyógytornát a gyerek végigordította, néhány ponton legszívesebben kivettem volna a gyógytornász kezéből. A fején a vénák csak úgy duzzadtak a sírástól... Voltunk azóta Miskolcon a GYEK-ben, ahol gyerekneurológus is látta a babát - más okból kifolyólag. Megnézte, hogy fordul jobbra, balra, ülésbe húzta, stb. Azt mondta, ezeket a gyakorlatokat csináljuk otthon is. Kérdeztem, indokolt-e a gyógytorna, azt mondta: NEM. Egyébként nagyon szépen gyarapszik, most már 3 hónapos, egyre erősebb, babatornáztatóval is játszik minden nap, ügyesen nyúlkál a figurák után, a rágókákat és szundikendőt is nagyon ügyesen veszi a szájába (sőt, most már mindent). Különben is azt olvastam, hogy a feszes izmok három hónapos korban kezdenek változni.

Nos, ha nincs semmi baja a gyereknek (azóta már réges rég fordítja balra is a fejét), akkor nem tenném ki a gyógytorna okozta stressznek - mert az első alkalom valóban az volt gyereknek és anyukának egyaránt. Ha indokolt, akkor persze legyen, aminek lenni kell, nehogy később bánjuk. Kinek van igaza? A gyerekorvosnak, a gyógytornásznak, a gyerekneurológusnak, vagy a szülőknek? Ti mit tennétek a helyemben?



2014. jan. 4. 20:37
 1/1 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Nàlunk a vèdõnõ ajánlotta a tornát. El is mentünk. A torna 50 perces lett volna. Én a 35.percben kivettem a kisfiamat a nõ kezébõl és kisétàltunk az ajtón. Én nem vinnèm gyógytornàra, de viszont otthon csinálnàm a gyakorlatokat.

2014. jan. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!