Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hányós, hasmenős babánál...

Hányós, hasmenős babánál hogyan adnak infúziót?

Figyelt kérdés

A nagylányom hazahozott egy hányós vírust, ami 7 óra alatt kijött rajta. A kicsit nyomorgatta mielőtt hányt (+ véletlenül megnyalta a 7 hós baba a kezem és azt olvastam utólag, hogy a norovírus ilyen gyors és annál 60 fokig életben maradnak a vírusok, a nagylányom meg pont a megnyalt kezem hányta le előtte 1,5 óráva), szóval a pici tuti nem ússza meg.


Jelenleg náthás és köhög is a baba. Ha kórházba kell mennünk, így hogyan adnak neki infúziót/vesznek vért? (Utóbbit lehet fognak, mert nem nő a súlya.) Ő egész nap mocorog ès mindig piszkál valamit. Kitépné a tűt a kezéből.😔



okt. 12. 05:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
9 hónaposan kapott az enyém. A branül gáz volt, nagyon kellett fogni a kicsit, mire sikerült. Az infúzióval csak az volt a gondunk, hogy egyenesen tartsuk a karják, nem akarta cipálni, de sokat nem is volt fent. Nagyon meleg volt, folyadékot se nagyon ivott, lázas volt és többször hányt, ellen ellenére csak azért kapott infúziót, mert azért romlottak vérképben értékei de nem volt kiszáradva illetve hányáscsillapító volt belekeverve, bár a hasmenés volt gázabb, max 20 percenként vizes volt. Na szóval nem volt lehetetlen a dolog, pár órát bent voltunk aztán mentünk haza. Vérkép alapján vírus volt.
okt. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Ebben dolgoztam. Rendesen rögzítik, bekötik, majd pedig a szülőnek figyelnie kell, hogy ne bántsa. Nagyon nehéz ez lelkileg és mindenhogy, de sajnos muszáj. :/ Szorítok, hogy ne kapja el. Nem törvényszerű, hogy elfogja.
okt. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
47%
12, nem tudom, nálunk ha nem figyel a szülő se tudja bántani, mert tapasz, ramofix, van, hogy sínezés is. Nincs az a kicsi, aki kibontja.
okt. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy fával ,,stabilra" merevítették a karját hajlatnál és abba ment a kanül így csöpögtették neki 3-4 napig.Ha tényleg szüksége van infúzióra, akkor nem lesz kedve szegénynek piszkálni semmit.Legalábbis ez volt a legrosszabb az én állandóan mozgó babámat nézve, hogy híre hanva se volt az energiájának csak feküdt és sírt
okt. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
Ha infúziót kell kapnia kikotik mind a 2 kezet az ágyhoz. Tudom durva, de ez sajnos így van.
okt. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Dehogy kotik ki 🤦‍♀️
okt. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
15 te hol élsz? Kikötözve max az elfekvőben vannak az ön és közveszélyes betegek...nem a gyerekosztályon
okt. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ilyen "újhullámos" a kórház, orrszondán adnak ORS-t nem infúzióznak.
okt. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

18#as Az se sokkal kellemesebb, sajnos. Érdekes megoldás, főleg ha beszondázzák jól megkínozva a gyereket majd kihányja. :\


13-as. Olvasd el újra kérlek amit írtam. Rögzítik, bekötik, plusz fasín, de azért így is láttam olyat ahol a rácshoz csapkodta a gyerek, rágta, tépte le és stb., volt emiatt újraszúrás is. Ilyen figyelésre gondoltam. De köszönöm a felvilágosítást, láttam már ezt-azt. :)

okt. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

hol ilyen ujhullamosak?


csuklo, alkar, konyokhajlat, labfej kb. oda kapja a branült, ahova sikerül. Jol szoktak rogziteni, de figyelni kell, hogy te oltoztetesnel, pelenkazasnal ne huzd meg, akadjon bele vmi. masik kezere, amivel ki tudna huzni, ha megis ki akarja puszkalbi zoknit szoktak huzni es akkornehezebben tudna megfogni. ha 7 hosan infuziot kapna hanyos virus miatt, akkor olyan rosszul lenne eleve, hogy aludni, fekudni fog es nem fogja bantani a branült. ha elenkebb, akkor meg el kell terelned a figyelmet (jatek, meseolvasas, beszed.)

okt. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!