Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hányós, hasmenős babánál...

Hányós, hasmenős babánál hogyan adnak infúziót?

Figyelt kérdés

A nagylányom hazahozott egy hányós vírust, ami 7 óra alatt kijött rajta. A kicsit nyomorgatta mielőtt hányt (+ véletlenül megnyalta a 7 hós baba a kezem és azt olvastam utólag, hogy a norovírus ilyen gyors és annál 60 fokig életben maradnak a vírusok, a nagylányom meg pont a megnyalt kezem hányta le előtte 1,5 óráva), szóval a pici tuti nem ússza meg.


Jelenleg náthás és köhög is a baba. Ha kórházba kell mennünk, így hogyan adnak neki infúziót/vesznek vért? (Utóbbit lehet fognak, mert nem nő a súlya.) Ő egész nap mocorog ès mindig piszkál valamit. Kitépné a tűt a kezéből.😔



okt. 12. 05:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
46%

A covid alatt nem tanultad meg a kezedet alkohollal fertőtleníteni?!

Orvossal beszéltél már?

Vagy a taxistól, éjjeli őrtől akarsz választ kapni súlyos egészségügyi problémában?!

okt. 12. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

A covid alatt úgy megtanultam alkohollal fertőtlenítei, hogy hónapok óta (a terhességem felétől) annyira ekcémás a kezem a sok mosástól, hogy mind a kettő bőrgyógyász kb rám parancsolt, hogy vegyek vissza a kézmosásból, mert többet ártok vele. Tiszta gennyes, véres, szétnyílt ígyis a kezem. Egy 4 éves gyereket ápolok és ingázok sokszor kettőjük között. Kivitelezhetetlen a fertőtlenítés állandóan. + azt hittem ehhez a szappan is elég.


Hajnali 2-kor hányt előszőr a nagyobb. Nyilvàn, ha rosszul lesz vagy a kicsi elkapja felhívom az ügyeletet.

okt. 12. 05:47
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
Azért vagy egy ekkora gyerekkel te is a kórházban, hogy megladályozz ilyeneket, hogy kitépje. Akivel nincs szülő, azt nemes egyszerűséggel lekötözik, ha kitépi az infúziót. Gondolom belátod, hogy ennél az is jobb, ha te fogod végig a kezét...
okt. 12. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%

Miért kapná el? Ne vedd biztosra.

Kétszer voltunk a férjemmel covidosak, a kicsi akkor még csak közöttünk volt hajlandó aludni. Egyik gyerek sem kapta el egyszer sem.

A kicsi 4 éves. 2 éve nem volt egy orrfolyása sem miközben a nagyobbal a kórházat is megjártuk vészes hányás miatt, a férjemmel a 2 év alatt háromszor hoztunk haza hasmenős-hányós vírust ami annyira durva volt hogy anyósom 3 napra ide költözött mert nem bíztunk felkelni

okt. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert a nagy sokat hányt lehet a kicsi csak 2x fog

Nem törvényszerű. Nálunk a fiam 3x hányt másnap a kicsi 4x én kb 50x ,apukája meg csak kutyorgott a hasa.

Szóval nem feltétlen jön ki a kicsin úgy mint a másikon.

Egyébként meg a kórházban megoldják a dolgot és le tud folyni egy infúzió.

okt. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%
Szóval a kicsinek semmi baja, de már azon agyalsz, hogy hogyan fog infúziót kapni?
okt. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%

Kisfiam elkapott egy hanyos virust, tenyleg remisztoen sokat hanyt, viz se maradt meg benne, 8 honapos volt.

Persze ejszaka volt, ugyeletre kellett menni, de kapott kupot es az segitett.

Bent se tartottak, ha mar egyszer attol jobban lett es tudott inni. A folyadek a lenyeg.


Amugy vert vettek mar tole parszor 1 eves kora elott, lefogjak es megcsinaljak. Semmi extra, csak neked szar ezt latni.

Akkor nagyon sirt, viszont a vervetel utn 1 perccel mar mosolygott mindig.

Egy altatasos vizsgalat miatt pedig egyszer kapott egy kanult (branult?), azt akkor olyan atombiztosan leragasztottak hogy probalta, de nem tudta kitepni. Persze nyilvan resen kellett lennem.

De ha kapott volna ebren infuziot, nem csak elaltatjak, es nagyon nem megy, akkor telefonnal megprobaltam volna lefoglalni, amit amugy soha nem kap meg, szoval erdekes lett volna gondolom.

Ilyenkor meg kell tenni mindent, amit lehet.

okt. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%

Nem gondolod, hogy feleslegesen aggódsz?

Covidos voltam az akkor 2 hónaposom mellett. Én belehaltam, neki semmi baja nem lett. Az 5éves is fél nap hőemelkedéssel átment rajta.

Utána kb a nagy a kicsi 1éves koráig Vagy 5x.hotott haza hányós hasmenős vírust. egyik ráadásul rota volt, a kicsi oltása elött 2 nappal.


A rotát elkapta a kicsi is, ami lássuk be, nem egy sima fosós hányós vírus.

1.5 nap alatt túl volt rajta. Kórház nélkül.

A többit el sem kapta.



Ha ne adj isten mégis elkapja, mégis kórház lesz a vége (amire úgy kb 2% esélyt látok), van ott személyzet, aki szakszerűen meg fogja állapítani, hova böki a tűt. Kár ezen aggódnod, nem neked kell.

Te meg gondolom ott ülsz majd vele, mint egy normális anya és figyelsz rá, hogy ne tépje ki.

okt. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
76%

Viszonylag ritkan tartják bent a babakat. Ha idobe viszed kap egy hanyas csillapito oltast es haza engedik.

Mi 5x voltunk bent. Eloszor 8 honapos koraban. Kapott egy injekciot hanyas ellen. Ejszakara bent tartottak , de nem kapott infuziot.

3 eves koraban 4 napig voltunk bent 2 napig kapott infuziot. Az egesz karja be volt kotve, hogy ő ne tudja kivenni en meg vels voltam vigyaztam ha mozgott ne legyen baj. De ha mar az infuzioig juttot ott hidd el nem lesz kedve ugrabugralni . Kb levegot venni lesz ereje es aludni.

Maradek 3 alkalommal eleg volt a hanyas csillapito injekcio es johettunk is haza.

okt. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
76%
Vérvételhez lefogják. Infúziót csak akkor kap, ha ki van száradva, de nyilván figylesz rá hogy ez ne történjen meg.
okt. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!