Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hasmenős-hányós vírus esetén...

Hasmenős-hányós vírus esetén hogyan előzitek meg az otthoni "baleseteket"?

Figyelt kérdés

Például egy komolyabb rota vagy szalmonella esetén?

Mondjuk, ha ilyen 6-8 évesen kapja el? Tehát amikor már évek óta szobatiszta amúgy, és még ilyen elvétve megmaradt csomag pelenka sincs már otthon, olyankor mi a praktikátok, ha a gyerekből 5 percenként jön a cucc?

Mit csináltok, hogy ne szennyezze be az összes ruháját? Mert egy gyereknél méginkább előfordul, hogy mire érzi azt a vízszerű hasmenést, és elindul, már rég késő... Illetve aludni hogy tud ilyenkor, mit adtok rá, az ágyát hogyan véditek?

Továbbá egyúttal megkérdezem, hogy az összefosott, összehányt ruhákat ti kimossátok minden esetben, vagy csak kidobjátok, és újakat vesztek a vírus után?



szept. 12. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi azonnal kiöblítettük hideg vízzel a ruhát,utána hideg vízbe áztattuk.

Otthoni védelemről nem volt szó. A lányom mind a 7 alkalommal azonnal infúzióra került, és egy hétig maradt bent. Ő minden alkalommal 8-10 hányással kezdett és azonnal kiszáradt,összeesett (nem kaphatott rota oltást).

szept. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Hat, kb sehogy. Vagy sikerul vagy nem.

Igencsak sokat kell mosni ilyenkor 🤷‍♀️

Nem dobom ki, kimosok mindent.


Amugy ha a gyerekbol 5 percenkent jon a cucc, akkor nem all fel a wc-rol addig.

szept. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

5 éves a fiam. Eszembe nem jutna a pelenka.

Ha bemegy, bemegy... Megy a mosógépbe.


De pl tavaly volt egy durva vírus amit elkapott. Ott 10ből 9x kiért a wcre

szept. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban 5 percenként, vizes hasmenése van az kórház. A legkevésbé sem a ruha érdekelne olyankor.

Volt hányós-hasmenős vírusunk, calici a gyereknél, nálam rota. Calicivírussal is volt baleset, a ruha ment ázni, aztán fertőtlenítő adalékkal a mosásba. Ahogy a takarója is, mert véletlenül lehányta. Plusz mindent le/kifertőtlenítettem, ami mosható (bútorok, plüssök stb.). Az ágyra tettem neki vízálló lepedőt (ha nem találtam volna meg akkor max egy kukás zsákot szétvágok), arra a lepedője. Az ágy így megússza, a többi meg mosható könnyen. Nekem rotám volt, kb 10 percenként hánytam plusz hasmenés, pár óra alatt eljutottam arra a szintre, hogy a férjem mentőt hívott, mert a fejemet alig bírtam megemelni, annyira kiszáradtam. Volt tenyésztés, igazoltan rota volt (gyerek oltva van ellene, ő megúszta 2-3 hígabb széklettel).

szept. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amikor én elkaptam a gyerekektől, még magamat is bepelenkáztam, a gyerekkel is megtenném, ha nem ellenkezne nagyon. Utána húztam fel a pelenkát, hogy össze...a pizsamámat, az ágyat...és már eleve a sokadik mosás pörgött. Jartányi erőm nem volt, jól jött hogy nem dobtam ki ami a gyerekásas időszakról maradt.

A nagyobbik gyerek akkor volt 5, ő inkább hányt, hasmenése nem is igazán volt, a kisebb pedig még pelenkás volt.

szept. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én migrénes vagyok és sajnos kiskoromban nagyon sokszor, kb. havonta egyszer volt migrénes rohamom ami hányással végződött. Általában az első hányásnál történtek ilyen "balesetek" amikor próbáltam leérni az emeletről a mosdóba, ami teljesen esélytelen ilyenkor. Legtöbbször még a szobámban a parkettára, de volt amikor a lépcsőre sikerült a cucc. Utána a többi hányásnál már mindig ott volt készenlétben a lavor az ágyam mellett, a többi cucc már nyilván abba ment. A wc-re elérnem egyetlen egyszer sikerült, akkor is teljesen véletlenül pont ott voltam a fürdőszobában, csak megfordultam és már jött is a cucc a wc-be. Amikor nagyon rosszul vagyok, nyilván ez érdekel a legkevésbé hogy mit fogok összehányni, hanem örülök ha egyáltalán tudok hányni és megszabadulok az elviselhetetlen szenvedéstől.
szept. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!