Mit gondoltok az ausztriai óvodai rendszerről?
Barátnőmék nemrég költöztek Ausztriába. Ott kezdte az óvodát a gyerek. Nemrég beszélgettünk és amiket mondott,hát leesett az állam.
Azt mondta,hogy csak akkor kell otthon tartani a gyereket,ha rossz az állapota, és súlyos fertőző beteg. A nátha nem számít betegségnek,emiatt senki nem veszi ki a gyereket. Óvónénik szerint ez tök normális, egyik szülő sem dühöng emiatt,hogy a másik szülő "betegen" bevitte a gyereket.
Közösségbe kerülés előtt a gyerekorvos felvilágosítta őket arról,hogy a gyereknek most fog igazán beindulni az immunfejlődése,ami tünetekkel jár,de ameddig jól van addig járni kell,mert így fog erősödni,és ha mindig kiveszi a gyerek immunfejlődését fogja veszélyeztetni.
Köpni-nyelni nem tudtam,csak annyit mondtam,hogy nálunk 180fokkal ellentétes a dolog. Szerintem nálunk is ideje lenne már megreformálni a rendszert,mert szerintem teljesen nonszensz,hogy nálunk azt várják,hogy tavasztól őszig üljenek táppénzen az anyukák,mert folyik az orra a gyereknek meg köhög. Természetesen nem a benurofenezett, elesett gyerekekre gondolok,ilyen gyereket bevinni szerintem is gáz,de nálunk teljesen abszurd a rendszer.
Beteg gyereknek az anyja mellett a helye.
Vagy azt szeretnéd, hogy a lógó takonnyal közlekedjen a gyereked, vagy más gyereke beletörölje a játékokba a taknyát? Mert az óvónénik nem állnak haptákban, ne járnak mindegyik nyomában, hogy kifújassák, meg megtöröljék mindegyiknek az orrát, beadják a köptetőt, itassák, hogy ne száradjon ki a szája. És ez a sima náthánál is érvényes.
Aztán a gyerek beletörli a szemébe, a taknyot, jön a kötőhártya gyulladás, vagy nem fújja ki rendesen, és jön a fül-és vagy arcüreggyulladás.
Jajj! Mert ami Nyugaton van tőlünk, az mind Hawai?!
🤦♀️
Nálunk sok a gyerek kevés óvónőre. Minél kevesebb a gyerek annál könnyebb az óvónőnek, főleg ha nem 25 gyerek orrát kell törölgetni egész nap.
Azért a sztorihoz azt is tegye hozzá a barátnőd, hogy Ausztriában tudtommal nincs óvoda kötelezettség, azaz a háztartásbeliek gyerekei nem járnak óvodába, sokkal kevesebb a gyerek és keményen fizetni is kell érte.
#3as nem gondolnám,hogy minden Hawai, de akkor inkább fordítva kérdezném,nálunk van paradicsom,hogy ölik egymást az anyukák,és az orvos óvónő szülő háromszögben mindenki a másikra mutogat?
Szerintem ez nagyon nincs jól.
Én is szívesebben lennék otthon "sima" náthával is, nem pedig a munkahelyemen, pedig nem fizikai munkát végzek, hanem szellemit, íróasztalnál ülve.
De otthon át tudom mosni az orrom, amit az irodai mosdóban nem tudok kivitelezni. Meg otthon tudok az ágyba bekuckózva dolgozni, nem kell széken ücsörögnöm. (Ritkán lehetek HO-ban)
Na most a gyereknek is jobb otthon gyógyulni egy sima náthával is és képzeld, gyorsabban is meggyógyul otthon, mintha bevinném gethesen.
Miért? Mert otthon rendszeresen fújja ill. szívjuk az orrát, issza a meleg teát és nem köhög rá tucat másik.
Pár nap és mehet vissza.
"Pár nap? Szerencsés lehetsz"
Nem szerencse, hanem pont azon múlik, hogy kiveszem egyből és nem hagyom, hogy belemenjen jobban a betegségbe. Ha hagyom, sokkal nehezebben gyógyul.
"De ha visszamegy gondolom pár nap max 1-2 hét és megint mehet haza mert elkapott valamit..."
Téves.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!