Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 24 hetes kismama vagyok 20...

24 hetes kismama vagyok 20 hetes genetikán echogen belek ábrázolódtak illetve nem lehetett látni az epehólyagot sem . Ma voltam ultrahangon a helyzet változatlan genetikai tanácsadáson magzatvíz vizsgálatot javasoltak de nem fogadtam el?

Figyelt kérdés
12 hetes genetika eredmeny rendben volt minden kombinált tesztre alacsony kockázat jött ki . TORCH teszt negativ 26 éves vagyok első baba . Valaki járt ebben a cipőben és ha igen hogyan végződött a terhesség?

#echogen #Hyperechodens
okt. 1. 21:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is echogen belek voltak, de mellette semmi más, minden mást rendben találtak, ezért nekem genetikai tanacsadason azt mondtak, semmi gond. Tényleg nem is lett, magától felszívódott a dolog pár hét alatt, és ebben a hónapban már egy éves a makkegészséges fiam. Viszont mivel neked több gyanús dolgot is felsoroltak, emiatt nem biztos, hogy bölcs dolog volt, hogy nem fogadtad el a magzatviz mintavételt, mivel azt mondják, ha több dolog társul egyszerre, az jelezhet bajt. Persze én nem akarlak rábeszélni semmire, mert ez a te döntésed, és a ti egeszsegetek múlik rajta. Bízzunk a legjobbakban. Remélem, írnak itt nektek happy enddel végződő sztorikat:)
okt. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%

"genetikai tanácsadáson magzatvíz vizsgálatot javasoltak de nem fogadtam el"


És miért nem? Nem akarod tudni, mi van? Szerintem nem a gyikes válaszadóktól kéne csodát várni. A tanácsadó talán jobban tudja.

okt. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem fogadtad el?


A kombinált teszt csak 3 genetikai betegségre szűr, azon kívül még millió féle létezik, ráadásul 26 évesen még fiatal vagy, a korod lefelé torzítja az eredményt.


A torch vizsgálatnak ehhez semmi köze, azon azt nézik neked nincs-e valamilyen a magzatra káros vírus fertőzésed, semmi köze a genetikai rendellenességekhez.

okt. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
86%

A hiányzó epehólyagra ezt írta a Chatgpt:


Nem látható epehólyag:

Az epehólyag hiánya az ultrahangon szintén többféle problémát jelezhet:


Fejlődési rendellenesség: Előfordulhat, hogy az epehólyag fejlődési problémák miatt nem alakult ki megfelelően. Ennek következtében a baba születés után máj- vagy epeúti problémákkal szembesülhet, például biliáris atresiával, amely egy ritka, de súlyos állapot.

Genetikai vagy kromoszóma-rendellenesség: Az epehólyag hiánya is kapcsolatba hozható bizonyos genetikai rendellenességekkel, például Down-szindrómával vagy más kromoszóma-problémákkal.


(Az echogen beleknél az ártatlan dologtól a genetikai rendellenességig |szintén említi a Downt| mindenfélét felsorol, mint opció.)


Én biztos mennék magzatvíz-vizsgálatra. Persze ha belegondolok, hogy 24 hetesen már úgymond mindegy, ki kell hordani a terhességet, de én akkor sem akarnék még 10x héten át agyalni, mi lehet, hanem tudjam, mi vár ránk.

okt. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
96%
A kombinált tesztnek semmi értelme, csak kockázatbecslés, semmiféle genetikai rendellenességet nem szűr. Rosszul tetted, hogy nem fogadtad el a magzatvíz mintavételt.
okt. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Hogy miert nem fogadtam el a magzatviz vételt ? Azért mert 3 éven keresztül járkáltam orvostol orvosra mindenféle vizsgálatra mert nem estem teherbe 4 sikertelen inszeminacio utan sikerult az elso lombik. Az a sok inádkozás célba ért. De a sok hülye aki azonnal csak rossz véleményt tud mondani honnan is tudná ezt :)
okt. 1. 22:16
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

#6


Az egyik hülye a sok közül 8 év után lett terhes (5 sikertelen inszem, 2 lombik), de mégis azonnal ment volna magzatvíz-vérelre, ha a szakember azt mondja neki, nem dugná homokba a fejét.

Mivel tudni akarná mivel áll szemben.


Ja igen, magamról beszélek. #2 voltam.

okt. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

#6 Mi is 3 évet várunk, én is lombikoztam, de beteg gyereket nem vállaltam volna. Ha egyszer sikerült teherbe esni beteg babával, jó eséllyel sikerülne egészségessel is.


A lombik (főleg ha ICSI volt) növeli a genetikai rendellenesség kockázatát, rajta volt a papíron, amit alá kellett írnod leszívás előtt. Lombiknál alapból nem a kombinált tesztet szokták javasolni, hanem nipt tesztet. Amúgy azt sem lett volna késő csináltatni a 20. hetes UH után se, és csak akkor csináltatni magzatvíz mintavételt, ha a nipt pozitív, de 4 hétig csak ültél az információn.

okt. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező , most miert a hiszti ?


Te kérdeztél valamit mi válaszoltunk, vagy most azt várod , hogy itt a nyolc általános iskolás végzettséggel valaki megmondja neked a tutit ?


Értem én hogy Inszemináció meg lombik , De most még 16 hétig azon aggódsz hogy milyen baja lehet a gyerekednek?

Egyáltalán életképes lesz-e?

okt. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
93%

előző vagyok, és igen tudom miről beszélsz , négyes fokú endometriózissal 10 év után lettem terhes miután mindenki azt mondta hogy 0% esély van rá.

Itt nem te vagy az áldozat, ne állítsd be annak magad.

okt. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!