Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Meddig tarthat a magas láz?

Meddig tarthat a magas láz?

Figyelt kérdés
Kislányom 2,5éves.Szombat délután kezdődött elősször hőemelkedés majd vasárnapra 40fok lett,hűtőfürdőt majd flamborin cseppet is adtunk de borzasztóan rosszul nézett ki így nem volt kérdés csomagoltam és mentünk az ügyeletre.Mire odaértünk, csillapodott a láz,de úgy voltam vele inkább nézzenek rá még ha kapom a hideget,hogy minek rohantunk be vele!persze így is volt,semmit nem látott így haza küldtek.Persze a láz erőteljesen maradt így reggel vittem a háziorvosnak vizeletet hátha ott a baj.De Ő is megakarta nézni és így derült ki,hogy gennyes mandulagyulladása van!kapott antibiotikumot,cataflam cseppet+vettem probiotikumot.A láz persze van nemis várok fél nap után csodát,de ilyenkor meddig szok tartani?10.00 adtam 13csepp cataflamot-15.00 nurofent és már most szalad fel a láza 😔 és legalább 19.00várnom kell a cataflammal.borzasztó így látni,hogy csak fekszik 😭 amikor lemegy a láza nincs gond bepotolja amit előtte feküdt 💪🥰
júl. 15. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Meleg van. Engedj vizet a kádba, langyosat, és játszatok kicsit benne. Egyik kezeddel tartod.


Amúgy a hűtőfürdőt úgy csináltad,ahogy ajánlják? (Lázzal megegyező hőmérsékletű víz, és a lábánál kell a hideg vizet kis adagonként beönteni. A gyerek nyakig legyen benne minimum 20 percig.

Ezt nekem a kórházban mondták el,mikor hasonló korú volt a lányom, 40.5 fokos lázzal.

júl. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Most ilyen vírus van.Nekem a 4 éves,és a 2 éves van így most.2 napig simán eltart a magas láz.Lázcsillapító, antibiotikum, probiotikum,sok folyadék.2-3 nap után olyan mintha semmi bajuk se lett volna,de a gyógyszert azt be kell szedni végig, mert visszaesik.Teljesen normális,hogy ameddig nagyon gyulladt a torka mandulája,addig csak a lázcsillapító hatása alatt láztalan.Váltogatni kell viszont a hatóanyagot,ne mindig ugyanazt kapja.Nálunk flamborin,nurofen van.
júl. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze úgy csináltam a vizet ahogy kell,de flamborint adtam neki nem cataflamot mert nagyon nem volt jól és sokára adtam volna neki azt, remélem nem csináltam rosszat 🥺
júl. 15. 18:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Legalább 3 féle hatóanyag legyen: paracetamol, ibuprofen és metamizol.

Ezeket ha nagyon makacs a láz, 2 óránként lehet váltani. Így egy hatóanyagra 6 óra múlva kerül sor legközelebb.

Mi is ebben vagyunk, nekem a gyerekorvos mondta.

júl. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó így Te miket adsz neki ha megkérdezhetem?
júl. 15. 19:26
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem utolsó vagyok,de metamizol a flamborin,ibuprofen a nurofen, paracetamol a panadol pl.
júl. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!És akik benne vannak azoknak jobbulást!Kemény ez így ilyen kánikulában 🥺
júl. 15. 20:01
 8/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Sajnos nálunk hányás is társult a lázhoz, meg amúgy se bírja a fiam a szirupot. Így nálunk kúp van. Nurofen-ibuprofen, Mexalen-paracetamol, Metamizoli-metamizol.

Ha nem hány, akkor Flamborint szoktam még adni kúp helyett.

júl. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A cataflam 38 fokig tud lazat csillapitani. Inkabb ibuprofen-flamborin kombinaciot hasznalj
júl. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!