Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért fáj még mindig az 5...

Miért fáj még mindig az 5 hónapos kislányom hasa?

Figyelt kérdés

Már az első napokban a kórházban hasfájós volt. Mindenféle cseppet kipróbáltunk,amiket a védőnő ajánlott. Kezdetektől kizártam az étrendemből mindenr, ami hasfájást okozhat neki, de tényleg mindent, még a paradicsomot, kávét is. Már egy ideje újra kávézom,amibe tejet is rakok, gondolhatnám, hogy az a probléma, de 3 hónapos koráig nem ittam egyáltalán. Vízen kívül és szoptatós tean kívül nem ittam mást. Mielőtt a teara gondoltok az sen lehet, nagyon sokáig nem ittam azt sem. D vitamint is váltottunk egy időben a drágábbra, de mivel ugyanúgy fájt neki visszaállítunk az első olcsóbbra.

Mostanában olyan mintha meg lenne fazva, de nincs, mintha tele lenne az orra , ha kiszivom neki akkor jön ki slejm, szoktam neki estere nurofent adni. Ebből lehet probléma, ha napi szinten adok neki ?

Napközben is sűrűn nyűgös, főleg ébredés után van nagyon jó kedve, mosolygós kisbaba egyébként, de így estére nagyon sír, feszíti a lábait, pedig ma is 3x kakilt.

Egy ideig, kb. 2 hétig minden rendben volt, azthittem vége a hasfájásnak, reggelre felébredt és kakilt, legkésőbb délutánra, nem fájt a hasa esténként, megkostoltattam vele egy nagyon pici bébiételt és rá 3-4 napra újra fáj a hasa, nem tudott kakilni, nyúlósabb az állaga, csak úgy tudott, ha lázmérőztem, illetve szirupot kapott, amitől tudott kakilni rendesen, de ugyanúgy fáj neki estére.

Nem tudom elképzelni, hogy mi baja lehet, mit csinálok rosszul? Tényleg mindent betartok, mikor lesz ennek vége? Meddig fog fájni neki a pocakja? Már kostoltatni akartam vele, de így abbahagytam inkább. Védőnő az ajánlotta, hogy házilag készítsek neki almapürét stb.



júl. 10. 21:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen van nagy baja, de nem árt ha látja egy orvos. Ő valószínűleg egy vizsgálat után többet fog tudni mondani mint mi.

Szoptatással kapcsolatban, esetleg ha fejed a tejcsit úgy nem próbáltad?

Pocifájással kapcsolatban mennyit van hason? A lányomnak pl. Segített valamennyit a hason fekvés a büfi puki gondban.. nem oldotta meg a problémát de segített kicsit.

júl. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
23%

Próbáltál bimbóvédőt használni, fekve szoptatni? Úgy könnyebb lenne neki, kevesebb levegőt nyelne be. Mindenképpen hosszas büfögtetéssel kell zárni a szoptatásokat, amíg nincs 2-3 büfi, addig ne rakd le, illetve azt követően is csak hasra!

Orvoshoz nem vinném emiatt, felesleges. Infacol cseppet, biogaia-t kap? Az espumisan például tapasztalat alapján sokkal jobban felfújja a babákat, pedig az ellenkezője lenne a célja.

júl. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Michael The Siren ***** válasza:
Ahol mi élünk, szinte oda vannak szokva a varjak. Mostohahúgommal ki akartuk vágni a fát amin tanyázni szoktak, de nem sikerült. Még mindig ott vannak :(
aug. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Michael The Siren ***** válasza:
100%
Uuriszen ezt rohadtul nem ide akartam…. Előző vagyok, nem is tudom h ezt hogy sikerült 😟
aug. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Nem gáz

:D

Azóta 7 hónapos, van hozzataplalas, tápszer és továbbra is van valami baja, de az orvosok semmit nem tudnak vele kezdeni..

szept. 1. 11:40
 16/18 anonim ***** válasza:
Hasi ultrahang kellene neki, amúgy lehet tejcukor érzékenység is, ha még mindig szoptatsz.
szept. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Voltunk kórházban hasmenés miatt, vírusra negatív lett és elküldtek UH-ra, ott sem volt semmi eltérés. Már azóta tápszert is kap, kevés neki a tejem, meg elkezdtük a hozzataplalast, de ugyanúgy van néha hasfájás..
szept. 10. 20:28
 18/18 anonim ***** válasza:
Napi hányszor megy a hasa? Amúgy nem tudom laktáz cseppet próbálkoztál e de esetleg érdemes lenne kipróbálni.
szept. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!