Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért fáj még mindig az 5...

Miért fáj még mindig az 5 hónapos kislányom hasa?

Figyelt kérdés

Már az első napokban a kórházban hasfájós volt. Mindenféle cseppet kipróbáltunk,amiket a védőnő ajánlott. Kezdetektől kizártam az étrendemből mindenr, ami hasfájást okozhat neki, de tényleg mindent, még a paradicsomot, kávét is. Már egy ideje újra kávézom,amibe tejet is rakok, gondolhatnám, hogy az a probléma, de 3 hónapos koráig nem ittam egyáltalán. Vízen kívül és szoptatós tean kívül nem ittam mást. Mielőtt a teara gondoltok az sen lehet, nagyon sokáig nem ittam azt sem. D vitamint is váltottunk egy időben a drágábbra, de mivel ugyanúgy fájt neki visszaállítunk az első olcsóbbra.

Mostanában olyan mintha meg lenne fazva, de nincs, mintha tele lenne az orra , ha kiszivom neki akkor jön ki slejm, szoktam neki estere nurofent adni. Ebből lehet probléma, ha napi szinten adok neki ?

Napközben is sűrűn nyűgös, főleg ébredés után van nagyon jó kedve, mosolygós kisbaba egyébként, de így estére nagyon sír, feszíti a lábait, pedig ma is 3x kakilt.

Egy ideig, kb. 2 hétig minden rendben volt, azthittem vége a hasfájásnak, reggelre felébredt és kakilt, legkésőbb délutánra, nem fájt a hasa esténként, megkostoltattam vele egy nagyon pici bébiételt és rá 3-4 napra újra fáj a hasa, nem tudott kakilni, nyúlósabb az állaga, csak úgy tudott, ha lázmérőztem, illetve szirupot kapott, amitől tudott kakilni rendesen, de ugyanúgy fáj neki estére.

Nem tudom elképzelni, hogy mi baja lehet, mit csinálok rosszul? Tényleg mindent betartok, mikor lesz ennek vége? Meddig fog fájni neki a pocakja? Már kostoltatni akartam vele, de így abbahagytam inkább. Védőnő az ajánlotta, hogy házilag készítsek neki almapürét stb.



júl. 10. 21:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Széklete van rendesen? Nem fogzik? Nem darabos a széklete? Büfi, puki van rendesen? A nyúlósabb gondolom nyálkásabbat jelent. Lehet fogzik, viszont ha felszedett valami bacit attól is lehet (mivel írtad hogy olyan mintha meg lenne fázva) . A hozzá táplálás elején nálunk is vissza jött a pocak fájás, de kellett kb. 1 hónap mire elmúlt hiszen új dolgot kap, más az állaga más az összetétele. Esetleg ha ennyire pocifájós próbáld meg először a gyümölcs levét adni, és csak aztán állj át pürére.

Ja, és a Nurofent 3 napnál tovább ne add ha orvos nem mondja!

júl. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Napi szinten Nurofen????? Majatültetést szeretnél szülinapjára vagy minek???


A WHO 6 hónapos kortól ajánlja a hozzátáplálást. Egy extrém hasfájós babánál eszembe sem jutna 5 hónapnál megkezdeni...

júl. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Nurofent nemlehet állandóan adni a gyereknek. Igen lehet baj balőle!

Nekem a tejet nem javasolták, mert az is okozhat hasfájást a gyereknek. Én tornáztatni szoktam a lábát neki és elég sok puki meg kaki ki is jön olyankor.

júl. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges volt elkezdeni ilyen hamar a hozzátáplálást, ha alapból ennyire hasfájós! Arról nem is beszélve, hogy mire fel kap minden este Nurofent??? Még az is lehet, hogy emiatt fáj a hasa szegénynek!
júl. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ez tejfehérje allergia. A hasfájás, a légúti tünetek, a rossz alvás mind tünetei.
júl. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor tegyük tisztába a dolgokat.

5 hónapos anyatejes baba hasfájással, kakigondokkal. Cseppek adása mellett pocaktorna, masszírozás, hason fektetés minél többször megy? Ha nem, akkor a csepp önmagában semmit nem csinál.

Nurofent SOHA SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZT NEM adunk folyamatosan, ilyen kis korban orvosi tanácsra maximum három napig és NEM tovább!

Nem lázmérőzni kell, hanem szélcsövet használni abban az esetben, ha a torna, a masszázs és a hason fekvés hatására nem javul a helyzet.

A szoptatási módszereddel is igen nagy baj lehet, nem is jön ki ezek szerint a büfögés, gondolom szélgörcsei vannak.

A hozzátáplálás nem üveges bébiétellel kezdődik. Nyár van, tessék szépen elmenni a piacra és zsenge cukkinit párolni héja nélkül, az nagyrészt csak víz meg egy kis ásványi só. Mehet a főzőtök is nyugodtan, de csak 1-1 kis kanálnyi! Nem alma meg ilyenek, az édessel csak rontasz a helyzeten. Az majd ráér.

júl. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
6-os válaszolóéhoz szeretném még hozzátenni hogy a szélcső sem alkalmas napi használatra. Ezt nekem nem mondta senki első gyerekkel, és bizony hozzá szokott amíg nem kapott "ingert" a feneke nem tudta elengedni az izmait, sok időbe került leszoktatni..
júl. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
7, köszi a kiegészítést, a szélcső tényleg csak ilyen mentőöv, ha már semmi sem segít! De asszem rajta is van a dobozán.
júl. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Esetleg orvoshoz vigyem?

júl. 11. 13:02
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen a szoptatással is lehet probléma, nagyon nagy melleim vannak és nehéz így szoptatni, de próbálok úgy ráfogni, hogy ne tudjon levegőt nyelni ,de az orran is kapjon levegőt..
júl. 11. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!