Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tüszős mandulagyulladást el...

Tüszős mandulagyulladást el tud kapni a másfél éves gyerekem? Azt olvasom, hogy 3 év alatt nem jellemző.

Figyelt kérdés
júl. 5. 11:59
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Mi a tünete, lázasak? Mondani még nem tudják sajnos ha fáj valamijük. Kapott rá antibiotikumot a fiad?
júl. 5. 17:50
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindig hányással kezdősött, így reagált a lázra, és hatalmas lett a nyirokcsomó a nyakán.
júl. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Lázzal kezdődött nálunk is és igen, kapott rá antibiotikumot. Borzalmas volt átvészelni, nem evett, alig ivott, éjszakánként felsírt 5 percenként.
júl. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

A tüszős mandulagyulladás baktérium amúgy.

Így minden esetben lázzal jár és igen, duzzadt a nyirokcsomó, egy főleg piciknél nagyon feltűnő tud lenni.

3 év alattiak elkaphatják, de nem gyakori. Ez persze annak nem segít, aki a ritkább esetbe tartozik és akár az 1 éves is elkaphatja, így jobb vigyázni.

Nekem egyik gyerek se kapta el mondjuk 3 éves kor alatt. Nekem volt, mikor 2 éves volt a nagy és pár hetes a kicsi, nem kapta el az ég világon senki, a férjem sem, én haldokoltam egyedül 39 fokos lázzal az augusztusi 35 fokban.

Pokoli fájdalommal jár egy gyereknek főleg. Az egyik pont 3 évesen kapta el először. Semmit nem evett sőt, nem is nagyon beszélt pár napig.

A másik 5 évesen kapta el először.

Viszont egymást sem fertőzték meg.

júl. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!