Nem tudunk szabadulni a cérnagilisztától. Mi lehet az oka és mit tehetek?

Figyelt kérdés

Valamikor január-február környékén hozta haza a kisfiam az oviból (5 éves). Kezdte egyre gyakrabban mondani, hogy viszket a feneke és nem sokára meg is is láttam a fehér pöttyöket a székletében. Hívtam az orvost, kapott Vermoxot, mi is beszedtük a férjemmel. De most megint hasonló tünetei vannak és ma tele volt fehér pöttyökkel a széklete, de mintha korábban is láttam már volna.

Én úgy tudtam nem lehet újra elkapni, vagy igen? Mi lehetett a gond? Biztos, hogy cérna giliszta volt akkor is, és nagyon betartva végigszédte a gyógyszert, ahogy mi is. Higiéniára nagyon figyelünk..

Megyünk a héten orvoshoz (másért is) de ha nem használt a gyógyszer akkor most fog? Mással is volt már ilyen? Mit lehet tenni?


jún. 11. 22:13
 1/5 A kérdező kommentje:
És nincs hàziállatunk.
jún. 11. 22:13
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Lehet, hogy mindig ùjra az ovibòl hozza?

Sajnos rengetegszer el lehet kapni, nem bàrànyhimlő

jún. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is volt gyerekkorunkban, baromi kellemetlen tud lenni. Kaptunk kenőcsöt, plusz anya rengeteg fokhagymas pirítóst etetett velünk, aztán végül nagy nehezen meg tudtunk tőle szabadulni.
jún. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Van homokozotok?

Erdemes lenne egy homok csere, minden jatekot amit csak lehet fertotleniteni.

Kormeit mindig alaposan levagni, folyamatosan kezfertotlenitozni. Rengeteg fokhagymas etel/piritos


Nagyon nehez megszabulni tole.

jún. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz megszabadulni tőle. Sajnos a lányom is hazahozta tavaly nyáron a tesóméktól, pedig nálunk aztán patyolat tisztaság van. Azóta egyszer előjött nála. A gyerekorvos azt mondta, nem kell, hogy kutya/macska legyen a gyerek közelében, elég csak olyannal érintkezni, akiknél van. Nagyon szívósak. Ha véletlenül nem sikerül kiírtani akár egyet is, az újra elkezdi a körforgást.
jún. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!