Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért lehet ennyire kövér az...

Miért lehet ennyire kövér az unokahúgom?

Figyelt kérdés

3 éves volt amikor a szülei elváltak, azóta sajnos nem sokat tudunk a mindennapi életéről.

A családi sérelmeket most nem fejteném ki, a lényeg, hogy mi már megtettünk minden tőlünk telhetőt, de az anyja egyáltalán nem hajlandó kommunikálni a bátyámmal.

Amikor kéthetente két napot itt van figyelünk az étkezésére, hogy mozogjon, elvittük dietetikushoz és gyermekpszichológushoz, mérjük a súlyát. Ebből az lett, hogy az anyja bíróságra ment, le akarta korlátozni a láthatást, mondván, mi lelkileg terrorizáljuk és bántjuk a gyereket a testsúlya miatt.


A kislány 8 éves és 50 kiló. Én 27 vagyok és 55 kiló, az én ruháimat hordja, mert sehol nem találunk neki ruhát. A bátyám a másodikon lakik, oda még csak-csak felmászik, hozzám a negyedikre már képtelen. Az anyja is túlsúlyos, mindig is az volt. Először azt hittük csak genetika, mostmár egyértelmű, hogy nem az. Nem tudjuk mit tehetnénk, nem tudjuk mi lehet ez, de lassan belebetegszünk, hogy a kislány mozgásképtelen, fájnak az ízületei. Nem beszélhet róla otthon mit eszik, mennyit, hogy sportol-e, mert fél, hogy kiderül, hogy elmondja nekünk, mert "a mama nagyon mérges lesz".


Vérzik a szívünk, nem értjük.

Valakinek van tapasztalata ezzel, esetleg kezdődő cukorbetegség vagy lelki problémák?


Az anyja nem hajlandó orvoshoz vinni, ilyeneket ír, hogy nem a külső számít, neki úgy jó a gyereke ahogy van. Mi pedig már nem merjük, mert félünk, hogy a bátyám egyátalán nem láthatja a gyereket többé. Gyámügy, bíróság megvolt, szerintük a gyerek extrém túlsúlyossága nem kiskorú veszélyeztetése.


Köszönöm



2022. aug. 10. 11:17
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Sikerült lefogynia?
szept. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!