Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért lehet ennyire kövér az...

Miért lehet ennyire kövér az unokahúgom?

Figyelt kérdés

3 éves volt amikor a szülei elváltak, azóta sajnos nem sokat tudunk a mindennapi életéről.

A családi sérelmeket most nem fejteném ki, a lényeg, hogy mi már megtettünk minden tőlünk telhetőt, de az anyja egyáltalán nem hajlandó kommunikálni a bátyámmal.

Amikor kéthetente két napot itt van figyelünk az étkezésére, hogy mozogjon, elvittük dietetikushoz és gyermekpszichológushoz, mérjük a súlyát. Ebből az lett, hogy az anyja bíróságra ment, le akarta korlátozni a láthatást, mondván, mi lelkileg terrorizáljuk és bántjuk a gyereket a testsúlya miatt.


A kislány 8 éves és 50 kiló. Én 27 vagyok és 55 kiló, az én ruháimat hordja, mert sehol nem találunk neki ruhát. A bátyám a másodikon lakik, oda még csak-csak felmászik, hozzám a negyedikre már képtelen. Az anyja is túlsúlyos, mindig is az volt. Először azt hittük csak genetika, mostmár egyértelmű, hogy nem az. Nem tudjuk mit tehetnénk, nem tudjuk mi lehet ez, de lassan belebetegszünk, hogy a kislány mozgásképtelen, fájnak az ízületei. Nem beszélhet róla otthon mit eszik, mennyit, hogy sportol-e, mert fél, hogy kiderül, hogy elmondja nekünk, mert "a mama nagyon mérges lesz".


Vérzik a szívünk, nem értjük.

Valakinek van tapasztalata ezzel, esetleg kezdődő cukorbetegség vagy lelki problémák?


Az anyja nem hajlandó orvoshoz vinni, ilyeneket ír, hogy nem a külső számít, neki úgy jó a gyereke ahogy van. Mi pedig már nem merjük, mert félünk, hogy a bátyám egyátalán nem láthatja a gyereket többé. Gyámügy, bíróság megvolt, szerintük a gyerek extrém túlsúlyossága nem kiskorú veszélyeztetése.


Köszönöm



2022. aug. 10. 11:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Nagy általánosságban elmondhatjátok, hogy mennyit és mit egészséges enni. Ezt még akkor is elmondhatjátok, ha semmit se tudtok arról, hogy ő ténylegesen mit eszik.

Aztán a mozgás. Pl. biciklizni vagy úszni kéne vinni. A szaladgálás már megterhelné az ízületeit, ha ennyire el van hízva.


Maga a kislány hogyan éli meg a többiekénél sokkal kövérebb alakját? Nem csúfolják miatta?

Nehezen hiszem, hogy jól érzi magát a bőrében.


Egyébként sokat számítanak olyan dolgok, hogy pl. nem vizet iszik, hanem kólát, cukros üdítőket.

2022. aug. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Már elmondtuk, dehát 8 éves, nyilván nem fogja minden étkezésnél a kalóriákat számlálni szegény.


Mozogni is visszük, de minden második héten 2 nap nem sokat ér. Egyébként szeret mozogni, élvezi.


De igen, csúfolják. Ennek köszönhetően hatalmas gyűlölet is van benne, ami szerintem 8 évesen szintén nem normális. Gyűlöli az iskolát, gyűlöli a tanárokat, a normál testsúlyú kislányokat szintén, csontinak hívja őket.


Annyit sikerült kitalálnunk, hogy minden nap eszik tésztát és az anyjánál vannak gyümölcsfák, ergo gyümölcsöt is.

2022. aug. 10. 11:47
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én elhízott kisgyerek voltam. Az ok a mértéktelenség volt. Szerettem enni. Meg az ilyen tésztaételekből, szendvicsekből, péksüteményekből elég könnyű összeszedni a plusz kalóriákat ahhoz, hogy az ember hízzon, én pedig gyerekkoromban imádtam az ilyeneket, sokszor ettem olyasmit. Valószínűleg ő is, szeret enni. Ahogy írtad, mindennap eszik tésztát. Nem olyan nehéz úgy meghízni. Nyilván ettől függetlenül az anyja hozzáállása nagyon nincs rendben, kéne tenni valamit. Viszont maga az, hogy meghízott, az valószínűleg a mértéktelen evészet. Gyerekfejjel ő nem tudja, hogy az a sok tészta amit megeszik, az nagyon nem okés. Nyilván itt nem maga a tészta hízlal, de könnyű vele kalóriatöbbletbe kerülni.
2022. aug. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem tudtok többet tenni, minthogy a kislányt megpróbáljátok megtanítani az egészséges életmód alapelveire. Elmagyarázzátok, hogy ha sok édességet meg tésztát eszik, akkor tovább hízik, de maga is tehet érte, hogy ne csúfolják annyit, ha odafigyel picit az evésre, a mozgásra. A közös program valami sportolás vagy túrázás simán lehet, valamennyit az is használ. Nyilván ezek nem instant megoldások, és nem 8 évesen fogja egyből alkalmazni, de hosszútávon talán lesz foganatja.
2022. aug. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
Bocs, de ez teljesen életszerűtlen kamu történet. Legközelebb próbálkozz jobban :D
2022. aug. 11. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

3-as, mit jelent, hogy te is elhízott kisgyerek voltál?


Én is, aztán egyszer csak megnyúltam, eleinte ezért legyintettünka dologra mi is.


Viszont 50 kilót egy 8 éves kislánynál már nagyon extrémnek tartok.

Mi mindenféleképpen valami egészségügyi problémára tippelünk,nem tudjuk elképzelni, hogy egy ilyen idős kislány csak az étkezés által lesz ilyen kövér.

2022. aug. 11. 12:36
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6: "Mi mindenféleképpen valami egészségügyi problémára tippelünk,nem tudjuk elképzelni, hogy egy ilyen idős kislány csak az étkezés által lesz ilyen kövér."


Elvileg erre lenne való az iskolaorvos. Hogy észrevegye a rendellenes fejlődési formákat. Ha ő küldené valahová, akkor nem pattoghatna anyuka, mint veletek szemben.

Persze tudom, hogy (mint oly sok más kis hazánkban) ez se úgy működik, ahogyan kéne.

2022. aug. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az iskolai orvos-védőnő kiszűrhetné a gyereket. Nem kóros. Én sem tudom elképzelni, hogy egy gyerek csak sok zabálással ennyire kövér legyen. Eleve neki van rendszeres tesiórája is. Elvileg hetente ötször, hacsak nem csökkentették vissza, tehát nem egy távoktatásban otthon ülő egyetemista. Pont ma néztem az oltási kiskönyvemet, és láttam, hogy beleírták, hogy 8 éves lányként 20 kg voltam. Vékonynak és alacsonynak számítottam, de szerintem egy magas és testesebb lánynál is a 35 kg a maximum ennyi idősen. Az 50 kg tényleg nem kis túlsúly. Biztos vagyok benne, hogy valamilyen betegsége van, és vannak genetikailag örökölhető/hajlamosító tényezők. Cukorbetegség jó irány lehet, de pl. az alulműködő pajzsmirigy is durva elhízást, lassúságot, fáradságérzetet okoz. Legjobb lenne endokrinológushoz elvinni, aki kiírna neki vérvételeket.
2022. aug. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*Nem kóros lenne akkor, ha 40 kg felett nem lenne, mert akkor én is azt mondanám, hogy esetleg túl sokat eszik hízlaló ételekből.
2022. aug. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok.

Aki esetleg figyeli a kérdést, kiderült, hogy a kislánynak pajzsmirigy alulműködése és inzulinrezisztenciája van. Most szigorú diétán van, elvileg már fogyott 2 kilót.


Köszönöm a válaszokat.

2022. okt. 8. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!