Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért nem teszi le a fejét?

Miért nem teszi le a fejét?

Figyelt kérdés

Kislányom nem akarja oldalra fordítva letenni a fejét, ha hason fekszik. Ha fáradt, akkor arccal előre leteszi, de hiába várom, nem fordítja el 🤷‍♀️

Egyébként tudja forgatni a fejét hason is és háton is. (Hason vagy alkar- vagy kéztámaszban tölti az idejét.) Volt hasonló problémátok? Ha igen, mi volt a megfejtés? Viszem majd gyógytornászhoz, csak sokat kell várni sajnos. 5 hónapos egyébként. Eddig azért nem tűnt fel, mert nagyon sokáig jól érzi magát hason. Már néha az ágyban is hasra fordul, ekkor jött a felismerés, hogy bizony csak előre tudja letenni a fejét, akkor is ha fáradt. Ha tornázunk, és elfordítom neki én, akkor azt nem bánja, tehát talán nem fáj neki, illetve ha hordozom, akkor is képes elfordítani, bár teljesen nem szokta, épp csak hogy az orra szabadon legyen. Remélem nincs nagy baj :(


2022. máj. 16. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
erre majd a gyógytornász tud biztosat mondani. mindenesetre én addig otthon saját kútfőből nem tornáztatnám.
2022. máj. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem kútfőből. Otthoni, mackó gyógytornás gyakorlatok. 2 hónaposan vizsgálta konduktor, akkor ő mindent rendben talált.
2022. máj. 16. 14:13
 3/8 anonim ***** válasza:
ha nem látja szakember hogy konkrétan mit hogyan csináltok, nem tudja korrigálni, az gyk saját kútfő ne hari.
2022. máj. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem hari, de szerintem nem ismered a kiadványaikat. A mozdulatokat a baba végzi el, én csak segítek neki megtartani a pózt, illetve motiválom a mozgás elvégzésére játékokkal, vagy azzal hogy például behajlítom a térdét, felemelem a kezét, stb. Ezen aligha van mit rosszul csinálni. Gondolod hogy kiadnának olyan gyakorlatsort otthoni használatra, laikusoknak, ami árthat? Én nem hiszem. Legalábbis róluk nem gondolom.
2022. máj. 16. 14:26
 5/8 anonim ***** válasza:
az emberek 95% egy olyan egyszerű mozdulatsort nem tud abszolválni mint a helyes testtartás. ezt sem gondoltad volna, igaz? ☺️
2022. máj. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is csináltam annak idején a mackógyógytornát, használtuk a laposfejűség elleni pàrnájukat is. Csak annyit mondhatok, hogy semmit nem ért. Dévénytornán kötöttünk ki, ahol teljesen más féle torna van. Ott nem szó szerint tornáztatják, hanem masszírozzák a babákat. Amit írsz, hipotóniára utal. Nálunk is ugyanez volt egyébként. Vinni kell minél hamarabb dévényre mert csak ott tudnak segíteni. Ha nincs megfelelően kezelve le fog maradni a mozgásfejlődésben.
2022. máj. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenképp elviszem, ez természetes. Ez a hipotónia kialakulhat 2 hónapos kor után is bármikor? Csak mert még a babagyógytornász sem említette anno. (Sokat fordította egy oldalra a fejét, ezért jártunk, de ez már megoldódott.)
2022. máj. 16. 17:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Nézesd meg Dévényessel mindenképp, de megnyugtatásul: 4 hónaposommal voltunk dévény tornán. Nem szeret sokat hasalni, emelgeti a lábait, csak arccal előre teszi le a fejét. Ez utóbbira mondta a gyógytornász, miután megvizsgàlta, hogy nincs semmi, ami miatt ne tudná oldalra letenni a fejét, csak nem akarja. Szóval ilyen is van.
2022. máj. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!