Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha 2 hónapos kislányom...

Baj, ha 2 hónapos kislányom hason fekve nem akarja forgatni a fejét, tehát nem teszi le az arcát, hanem egy idő után az orrát rakja le?

Figyelt kérdés

Úgy emlékszem néhány naposan átfordította, de nem szeret hason lenni.

Csak úgy alszik hason egy darabig, ha elalszik a vállamon, én meg hanyatt fekszem vele. Egyszer tudtam így letenni az ágyába, akkor aludt úgy egy ideig, de mikor felébredt, már nem tetszett neki.

Még lenne egy buta (technikai jellegű) kérdésem is: ha elalszik mondjuk a kezetekben vagy a vállatokon a baba, hogyan teszitek le hasra aludni?

Először az oldalára, és onnan fordítjátok a hasára (nekem egyszer így sikerült), vagy van valami jobb "fogás" erre?

Második gyerekem, de az első is ilyen csak háton alvós volt.


2015. jan. 2. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
34%
miért forszírozod a hason alvást? azt nem szabad felügyelet nélkül, nagy a bölcsőhalál kockázata. az enyém 2,5 hós, sose tettem hason az ágyba, csak mindig magamon van hason, vagyis úgy alszik csak hason, amikor elalszik az én hasamon rajtam. ügyesen átfordítja oldalra a fejét, hogy az arcát tegye le ne az orrát, de a kiságyba akkor sem merném hason altatni.
2015. jan. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mert azt olvastam, hogy sok baba sokkal jobban alszik hason, mert háton fekve sokszor felébred a saját mozgására. Ez nálunk is így van, megmozdítja a kezét, aztán egyből a szájához teszi, és már fel is ébred annyira, hogy nem tud vissza aludni. Ezért gondoltam, hogy teszek egy próbát, hátha nála is bejön.
2015. jan. 2. 19:58
 3/5 anonim ***** válasza:
A kislányom hason alszik,bár a kezdetekben nem tetszett neki se,de ugyanazon okokbaól,amit írtál (összerezzenés) teszem hasra. Megszokta pár nap alatt. Van légzésfigyelőnk...a letevés ,ha a vállamon van(jobb oldal) a jobb kezemmel a mellkasához alányúlok,hogy a tenyerem van a teste felé,a bal kezemmel a popsijánál fogom és így teszem le. 😊
2015. jan. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi, én is ebben reménykedtem egy picit, hogy akkor hátha nem lesz neki olyan mumus a hason fekvés, mert a kisfiamnak is az volt, és sajna sokat szenvedtünk vele, mert ő is utálta és ordított.

Nekünk is van légzésfigyelőnk, de ő sokszor alszik mellettem éjszaka, akkor én sem tenném hasra, csak ha a kiságyában van, hátha akkor nem kéne olyan sokszor kikapkodni, mert jobban aludna esetleg.

Bár sok reményt nem látok rá, mert erőltetni nem szeretném, csak gondoltam teszek egy próbát, hátha :).

Köszi a technikai tanácsot is, egyszer én is próbáltam valami hasonló módon még a kisfiamnál, de úgy rémlik, hogy akkor valahogy előrebukott a feje, azt nem tudtam valahogy rendesen tartani, azért bénáztam most a kislányommal.

2015. jan. 2. 22:47
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja, és még mielőtt valaki nekem esne, a kisfiamat orvosi utasításra kellett (volna) minnél többet hasra tenni.
2015. jan. 3. 08:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!