Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 9 hós fiam láza felszökött,...

9 hós fiam láza felszökött, nem nagyon megy le neki a kúptól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már meztelenül magamra fektettem, próbáltuk a hűtőfürdőt. 39.3fok volt a láza, 38.5re sikerült csak levinni. Elaludt, de érzem hogy forró, félek,hogy felment neki megint 39 fölé. Mit tehetnék még ? Ébresztjem fel és fürdessem ?
2022. márc. 19. 00:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Most Nurofen, holnap gyermekorvos.
2022. márc. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%
Hideg vizes törülközővel hűtsd óvatosan!
2022. márc. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már voltunk ügyeleten, sikerült levinniük
2022. márc. 19. 02:59
 4/9 anonim ***** válasza:
Most van ilyen magas lázzal járó vírus, a kisebbik lányom (1 éves) négy napon keresztül szenvedett tőle, nem lehetett nagyon lejjebb vinni, stabilan 39-40 fok között volt a láza. Ivott, evett, pisilt, kakilt rendesen. Semmi más tünete nem volt, csak ez. Csillapítani kell a lázát, mást nem tehetsz, itasd rendszeresen. Mára jutottunk el odáig kedd hajnal óta, hogy reggel nem volt láza.
2022. márc. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekünk magas, csillapíthatatlan lázra azt javasolta a háziorvosunk, hogy két fajta hatóanyagú gyógyszerrel próbálkozzak! Tehát adsz mondjuk nurofent ami ibuprofen hatóanyagú x órával később pedig panadolt ami paracetamol! Nálunk bevállik! Ezt a valamit nekem is elkapták pár napja a gyerekek, 3-4 nap és túl lesztek rajta!
2022. márc. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekünk hétfőn ez pozitiv coviddal kezdődött, 1 nap volt lázas, 2 nap étvágytalan aztán szerdától már olyan volt mint maskor. Most ez a láz nem tudom megint mi. Sürgősségin tesztelték covidra, az negatív lett neki, csinaltak gyulladasra tesztet vérből, az is negatív, vizeletvizsgálat is negatív. Nem tudták megmondani mitől lázas... De a hasa is megy neki. Már ki vagyok teljesen borulva. Egy vigasztal, hogy a tejből egész hel,esen ivott, rendes kajával nem is próbálkoztam.
2022. márc. 19. 10:27
 7/9 anonim ***** válasza:
5os vagyok! Lányom detto így volt! Covid után pár nappal ismét beteg lett és hasonló tünetekkel, de itt már negatív teszttel! Kisfiam a covidot nem kapta el tőle viszont ezt a második nyavaját igen és neki is hasmenést okozott a magas láz mellett! Érthetetlen és idegesítő tudom, de kitartást!
2022. márc. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves 5ös. Es végül mennyi idő alatt gyógyult meg ? Hány napig volt lázas ? Levitte a lázás a kúp ?
2022. márc. 19. 10:49
 9/9 anonim ***** válasza:
A láz 2 és fél nap volt, kb 5 napig tartott a teljes gyógyulás! Én már nem használok kúpot mert 8 és 5 évesek! Láz lement, de folyton visszatért! Lázcsillapító szirup (nurofen, panadol) kaptak és vizesruhát csuklóra ezek segítettek!
2022. márc. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!