Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Száraz "köhécselésre" mi a...

Száraz "köhécselésre" mi a bevált módszer?

Figyelt kérdés
Múlt héten volt megfázva 4,5 éves kislányom, de abból pár nap alatt kigyógyult. Most viszont elkezdett durván dugulni 2 napja az orra, tegnap délután pedig kezdte ezt a tipikus száraz köhécselést. Csak kíváncsiságból kérdezem, ilyenkor kinek mi a bevált módszer. Nyilván viszem majd orvoshoz, de gyógyszert erre ritkán kapunk.

2022. márc. 18. 07:28
 1/10 anonim ***** válasza:
párásítás, inhalálás. száraz köhögésre koptetot szokott adni a doki napközben, estére köhögés csillapítót.
2022. márc. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi nem igazán szoktunk rá kapni ilyeneket. Nappal még kibírható, de mikor éjjel kezd rá...szerintem tudja mindenki milyen. Inhalálás az alap nálunk is persze.
2022. márc. 18. 07:32
 3/10 anonim ***** válasza:
"doktor úr/nő, a gyermek nagyon köhög éjjel, lehet neki adni valamit, hogy ne kohogjon ennyire és nyugodtan tudjon aludni? ha igen, mit?"
2022. márc. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Válts orvost! A fiam köhögött csúnyán és semmit nem kapott rá a vény nélküli köptetőn kívül. Másik orvoshoz is elvittem, ő kivizsgálta, torok- és orr váladékot küldött tenyésztésre és a labor eredmény ismeretében kiírta a megfelelő antibiotikumot, ami gyorsan kigyógyította a fiamat. Nem érdemes kísérletezni, az inhalálás a kúra egy lépése volt csak, bőven többre volt szükség (nálunk legalábbis) és ugyanúgy csak "sima köhögés" volt a tünete.
2022. márc. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó! Teljesen igazad van sajnos. Nagyon ritkán kapunk antibiotikumot, így nagyon elhúzódóak a betegségei.
2022. márc. 18. 08:00
 6/10 anonim ***** válasza:
#4 vagyok, én fél év alatt 3-4 elhúzódó nátha után elégeltem meg és vittem máshoz a fiamat. Megérte.
2022. márc. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Éjjelre az izlandi zuzmó szirup vagy a lándzsás útifű szirup nekünk be szokott válni.
2022. márc. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Izlandi zuzmó nálunk is mindig bevált. Orvos is azt ajánlotta.
2022. márc. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az orrtisztítás a legfontosabb,ha dugul,akkor orrspray is( a sóson kívül),ami hatóanyagos.Ha az orra(ugye folyik hátra a váladék) vagy torka miatt köhécsel,izlandi zuzmó vált be.Bő folyadék amit szeret,igya,ha teát szeret,akkor langyosan érdemes adni.C és d vitamin alap télen,ilyenkor én duplát adok.Nagyon gyorsan javul.

Nekem most 4 éves a lányom,az biztos,ha gyakori az orrtisztítás,kevésbé köhög.Dugult orr nehezebb pálya,mert ott a mandula is megnagyobbodhat,néha kell olyan orrcsepp rá,ami összehúzza.De ugye írtad,h viszed dokihoz,ahhoz meg ezek jó megoldások...Jobbulást!

2022. márc. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ. Sajnos a kezdeti köhécselésből elég komoly vírusos (majd talán bakteriális) fertőzés lett, még mindig nem gyógyult meg teljesen. De azóta szerencsére már hurutos a köhögés (számomra ez sokkal jobban kezelhető nála.
2022. márc. 29. 11:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!