Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha este és éjszaka hányt a 3...

Ha este és éjszaka hányt a 3 éves gyermeketek,akkor éjjel felkeltitek inni?

Figyelt kérdés
2022. febr. 25. 00:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Kedves 10#

Tudom milyen ez. Az én lányom IUGR-KÉNT született, gyenge az immunrendszere. Most 3.hete vannak itthon és jövőhéten se mennek még mindig az oviba a középsővel.. 🤦‍♀️



És igen, ahogy mondod. Majd saját kárukon megtanulják, hogy nem szabad itatni ilyenkor a gyereket azonnal, mert sorozatos hányást idéznek elő csak vele. 🤷‍♀️

Csak a gyereket sajnálom..


Nekem 3 napot volt infúzión a lányom..


7# voltam.

2022. febr. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Sokan sajnos nem ismerik a gyereknél a betegségnél a kezelési módokat. Ezt sajnos nem tanítják és nekünk kell megtanulni. A legtöbb betegség otthon kezelhető (van kivétel!). Nem kell dokihoz futkosni. Vannak olyanok, mint amit a többiek leírtak, de ez a ritkább. Nekik mégjobban oda kell figyelnük sajnos (kitartást minden ilyen szülőnek emiatt). Meg kell ismernünk a gyerekünket ilyen téren is.

Hányásnál kb 2-3 órát várunk. Utána itatjuk a gyereket kortyonként. Ha jobban van, akkor pocakkímélő ételeket kapjon még pár napig utána (rizs, főtt krumpli, háztartási keksz, ropi, piritós + tea). A gyereket felesleges tömni. Amennyit eszik, annyit eszik. Betegen mi sem vagyunk éhesek. Ha folyadékbevitel fontos. Hasmenésnél megint nem szabad mindennel etetni a gyereket. Láznál 39 felett szokás gyógyszert adni. Van akinél kicsit alacsonyabbnál is, mert annyira nincs jól. Ez egyéntől függ (megint azt mondom, hogy a saját gyerekedet kell ehhez ismerned). Lázgörcs miatt figyelni kell nagyon. Köhögés megállapítása pedig nem megy mindenkinek elsőre. A hurutos és a száraz köhögés is teljesen más kezelési módot igényel. Így ezzel érdemes dokihoz menni, ha valaki nem ért hozzá.

Ha a gyerek alszik és beteg, akkor csak olyan esetben keltjük fel, ha életfontosságú (nagyon magasra felmegy pl a láza). A homlokhoz tartós hőmérő emiatt praktikus. Azzal éjjel is nyugodtan tudod mérni a testhőjét.

Amúgy praktikus olyan kurzusra elmenni mindenkinek, ahol csecsemő és kisgyermek elsősegélyt oktatnak (én is voltam), mivel ott ezekről a betegségekről és kezelésükről, balesetekről, sebkezelésről, otthoni patikáról, balesetmegelőzésről is beszélnek az újraélesztés mellett. Megtanítják, hogy mikor kell orvoshoz rohanni és mi kezelhető otthon. Szóval én ajánlom mindenkinek.

2022. febr. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
66%

Nem fog "kómába esni a kiszáradástól". Nem kell éjszaka felébreszteni. Ha felébred, akkor viszont itasd ORS-sel.

ORS-t itass vele, de hányás után 2 órán át egy korty folyadékot sem kaphat, hagyni kell a gyomrot megnyugodni.

A diétának már nincs alapja, nem kell sós krumplin és pirítóson élnie a gyereknek napokig, nyugodtan ehet normális ételeket (ez a legújabb szakmai ajánlás).

2022. febr. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Ezt a 2-3 órát mikor ( mostanában vagy régen) mondták nektek?

Eddig 3 gyerekorvos a rendelésen és 4 kórházas mondta azt, hogy hányás után 40 perc-1 óra a várakozás. 2-3 órát egyik se mondott, sőt.

Volt aki azt mondta, hogy csak vizet adjak, volt aki azt, hogy vizet semmiképpen ne. Nem értenek egyet, mindegyikük amit saját maga kitapasztalt azt mondja, nincsenek szabályozva, hogy mikor mit mondjanak?



Kiszáradástól nem lehet kómába esni? Elájulni gyereket láttam már kiszáradás miatt, de az nem kóma volt.

2022. febr. 28. 04:07
 15/18 anonim ***** válasza:
#14 Anyukánk is mindig várt 2 órát. Nagyon sokszor voltunk betegek, de sose ájultunk el és kiszáradás miatt nem kerültünk korházba. Azok az ismerőseim, akik ezt nem tartják be pedig rendszeresen bekerülnek a kórházba (jelenleg is 3 olyan barátnőm van, aki bent van a gyerekkel emiatt. Mindnél mondta az orvos, hogy otthon is megoldható lett volna, ha nem tömi a gyereket folyamatosan hányás vagy hasmenés alatt). Az egyikőjük 7. alkalommal került be, mert szerinte a gyereket itatni kell azonnal a hányás után. Pont ettől szárad ki egy idő után, mert mindig ingerli a gyerek gyomrát és hány/hasmenése a vége. Az orvos már nagyon jól ismeri emiatt, de nem tudja vele megértetni sajnos. Mostani fiatalabb orvosok is ezt ajánlják nálunk. Szóval ez tényleg bevált.
2022. febr. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Miért mondanak más infót?


A tömés nálunk nem játszott, eszébe sem volt enni, sőt inni se nagyon. A telóban azt mondta az orvos, hogy több órán át ne hagyjam ivás nélkül aludni, ezért is kérdeztem az éjszakai ébresztést.

2022. febr. 28. 06:50
 17/18 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen orvosok. Én a saját és édesanyàm tapasztalatomban bízom. Az orvosunk is megerősít ebben.

Alvó gyereket pedig sose keltünk fel lefeslegesen. Nem tudom ki az az öngyilkos merénylő, aki ezt megkockáztatja...

Viszont van olyan, hogy az orvos nem mond konkrétumokat. Ez pedig megint bezavarhat sokszor. Szóval a néhány óra jelenthet nálunk 4 vagy 6 órát is. Ivás nélkül ne hagydra értheti, hogy ha a gyerek kér, akkor igyon. Sok ilyennel találkoztam, hogy nem konkrétumot mondtak. Mivel visszakérdeztem, így nem voltak már kétségeim.

Amúgy minden orvos mást mond. Emiatt soknak már nem hiszek. Amíg 2 orvos nem mondja ugyanazt, addig nem veszem 100%-nak. Saját példa: Erős menstrucációra és a refluxra is a legetősebb frontint (nyugtató) felírták. A másik orvos kiröhögte őket ezután és megtalálta a probléma forrását és kezelését. Szóval nem kell mindent elhinni.

2022. febr. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kérdező!

2016-ban született a lányom. Azóta, mimt írtam, 5x kapta el.


Őt sajnos nem lehetett rota ellen beoltatni.


Minden alkalommal kórház lett belőle, 1-1 hét. És minden alkalommal 2 óra várakozást javasoltak az orvosok.

2022. febr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!